Podzimní dekorace – tipy a inspirace. Vyzdobte své bydlení!


Přírodní věnec

Příroda se nám pomalu zabarvuje do podzimních odstínů, takže přichází čas vyměnit letní bytové doplňky a dekorace za podzimní. Podzim je nádherným ročním obdobím plným barev, tvarů a přírodního materiálu, možnosti dekorování je neskutečně mnoho. Přinášíme vám jen několik tipů a inspirací, které vám mohou pomoci př návrhu podzimní interiérové výzdoby.

Malé tykve jako perfektní podzimní dekorace

Na podzim se daří dýním, ze kterých se připravují dýňové polévky a další chutné pokrmy. Dýně ale slouží jako nádherná dekorace, obzvláště malé typy, které jsou vyšlechtěné právě k dekoračním účelům. Mohli jste si je vypěstovat sami, nebo je zakoupíte v zahradnictví a obchodech s bytovými doplňky.

Tykve se vyrábí v různých barevných provedení i velikostech, je jen na vás, jakému typu dáte přednost a jak je do interiéru zakomponujete. Skvěle se hodí ke kombinaci s dalšími podzimními přírodními prvky, například kukuřičnými klasy či vybarvenými listy.

Dekorační dýně

Dekupáž na dýně

Možná pro vás dekorace pomocí malých dekoračních dýní různých typů není žádnou novinkou. Vyzkoušejte dekupáž na dýně, kterou v okolí určitě jen tak neuvidíte. Dekupáž je oblíbenou dekorační technikou, kdy se pomocí dekupážní barvy přenáší motivy z ubrousků na různé předměty.

Vzory můžete přenášet i na dýně! Sežeňte si bílou dýni, nebo běžnou dýni přebarvěte na bílo a přeneste na ni buď motivy z ubrousků, nebo zapracujte lístky květů či jiné přírodní prvky. Výsledek může vypadat třeba takhle:

Dekupáž dýní

Podzimní věnce

Shromážděte různé přírodní materiály, nejlépe sušené. Proutí, makovice, šípky, listy, to vše můžete využít při vytváření podzimních věnců. Věnce vytvoříte spletením několika prutů, do kterých budete vkládat či lepit tavnou pistolí další přírodní prvky. Pracujte třeba s šiškami nebo sušenými květy. Pokud si přírodní dekorace přinesete z lesa, vždy je nechejte nějakou dobu venku, aby z nich mohl odejít veškerý hmyz. Používejte jen zdravé a čisté předměty.

Přírodní věnec

Bylinkové dekorační polštářky

Do podzimního stylu se hodí i bylinkové polštářky, které si můžete sami ušít. Z pevné látky vytvořte polštářek libovolného tvaru, například ve tvaru srdce, jako v našem případě. Polštářky pak naplňte voňavými aromatickými bylinami, například levandulí nebo směsí bylinek. Polštářek pak můžete ozdobit dřevěnými srdíčky nebo jinými tvary. Umístěte voňavé polštářky do bytu, skvěle vypadají a provoní celou místnost.

Polštářek srdce

Dřevo a svíce

Používejte dřevěné materiály a do interiéru je vhodně zapracujte. Kůra stromů, klacíky, kulatina, to vše můžete využít. My jsme si vyrobili malé svíčky, které navodí příjemnou intimní atmosféru, a položili jsme je na dřevěné podtácky. Takové doplňky do bytu vypadají jemně, jsou praktické a vyrobíte si je během několika minut.

Dřevo a svíce

Vyražte do lesa

Podzimní dekorace nemusíte kupovat, stačí vyrazit do lesa a přinést si spoustu materiálu pro další zpracování. V lese nenechávejte ani kaštany či žaludy, vypadají krásně a dá se s nimi pracovat různými způsoby. O tom třeba zase příště.

Žaludy

Věříme, že jsme vás pobídli k podzimnímu tvoření. Nalaďte se na krásný podzim, vnímejte přírodu kolem sebe a kus jí si přeneste do svého domu nebo bytu.

publikováno: 21. 9. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.