PR článek

Poslední trendy v barvách českých střech: Tmavší tóny získávají na popularitě


204x204

Ještě před dvaceti lety by se Česká republika z ptačí perspektivy skládala jen ze tří barev - zelených lesů a luk, modrých rybníků a jezer a nakonec cihlově červených střech s tradiční pálenou krytinou. Dnes už je situace jiná, díky bohatému výběru tašek našeho největšího výrobce TONDACH se barevná mapa postupně mění - stále oblíbenější jsou tmavší odstíny, tradiční režné provedení si však na českých střechách pořád drží své místo.

Na moderní zástavbu se využívají tmavé engoby a glazury

Změnu barevného ladění střech lze sledovat od příchodu pokročilejších technologií - polomatných engobovaných a lesklých glazovaných tašek. Zatímco dříve bylo na téměř každé střeše klasické režné provedení, s novými povrchovými úpravami získali čeští zákazníci pestrý výběr barev. Nemusí tak jen navazovat na tradici, ale mohou si naplnit představy o vysněné střeše - ať už je jejich ideálem černá, hnědá nebo zelená či modrá barva krytiny. I proto je v modernější zástavbě jasně vidět příklon k tmavším tónům - majitelé rekonstruovaných budov i novostaveb v městských částech na své střechy čím dál častěji umisťují černé tašky, v posledních pěti letech narůstá i oblíbenost neutrální šedé barvy, což by ještě před rokem 2005 bylo nemyslitelné.

450x286
Tmavé střechy jsou v posledních letech velice žádané. Na obr. střešní krytina Bobrovka s povrchovou úpravou glazura Amadeus černá. 

TIP: Už jste se rozhodli pro ideální krytinu? Nechte si spočítat střechu přímo od výrobce zde.

Červené střechy zůstávají na chalupách a v malých městech

Zatímco v západních zemích, jako je Rakousko nebo Bavorsko, dodržují tradici bílých fasád a červených pálených střech, u nás se od zažitých zvyků čím dál častěji upouští. To však neznamená, že by režné provedení na českých stavbách nemělo své místo a roli. Zvláště na vesnicích a malých městech jižní Moravy stále přibývá domů s klasikou červenou střechou. Návrat k tradici také přímo vyžadují chataři a chalupáři, kteří hledají místo pro klid a rekreaci. Nepotřebují moderní barvy ani lesklý povrch, naopak preferují klid a jistotu minulých časů.
Na zachování původního rázu budov záleží také památkářům, kteří pro rekonstrukci památek a historických budov požadují pálenou tašku v přírodním režném provedením.

450x286 fig

Moderní plochá taška Figaro 11 v provedení engoba hnědá. Krytina je vhodná i pro rekonstrukce starších objektů

Tmavé moderní tašky nebo režné provedení? Na obojí je stejná nadstandardní záruka

Ať už chystáte rekonstrukci nebo potřebujete střechu na novostavbu, v sortimentu TONDACH si vždy vyberete. Na každý z typů pálené střešní krytiny navíc máte možnost získat nadstandardní záruku All-Inclusive na 33 let. V případě uznané reklamace vám společnost TONDACH uhradí veškeré náklady spojené s výměnou reklamované krytiny. Pokud máte zájem o další informace ohledně této záruky, neváhejte navštívit www.tondach.cz.

o záruce

TONDACH poskytuje rozšířenou 33letou záruku, která zahrnuje všechny náklady spojené s výměnou reklamované krytiny

publikováno: 21. 8. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.