Posuvné zastřešení terasy: užívejte si za každého počasí


Posuvné zastřešení terasy je skvělým doplňkem a praktickou záležitostí. Jen několika pohyby skryjete nábytek před deštěm a nemusíte pak spěšně vše uklízet.

Zjistili jste během léta, jaké nedostatky má vaše terasa? Právě nyní je správný čas na jejich odtranění. Na další sezonu tak bude vše připraveno a navíc úpravy stihnete ještě za příznivého počasí. Jednou takovou chybou na kráse terasy může být absence zastřešení, které by se při letních deštích rozhodně hodilo. Skvělým řešením tak může být vybudování posuvného zastřešení.Posuvné zastřešení nepatří jen k bazénům, kde se dnes už instaluje zcela běžně. U terasy se nemusí jednat jen o pohyblivou střechu. Jako zajímavá možnost se jeví vybudování podobného systému, jako právě u zahradních bazénů, kdy je prostor krytý ze všech stran. Terasu tak potom lze využívat za každého počasí.

Je pro zastřešení terasy lepší plast nebo sklo

I v tomto případě existují levnější a dražší varianty. Lehká plastová konstrukce s výplní taktéž z plastu sice pár let vydrží, avšak vnějším vlivům neodolá napořád. Plast na slunci mění barvu, žloutne, tvoří se na něm nevzhledné fleky. Jako provizorium však jistě postačí. Mnohem odolnější jsou konstrukce vyrobené z hliníku s různým dekorem a se skleněným výplněmi. Cena už je však opět někde jinde.

Výška zastřešení se pohybuje většinou v rozmezí od 230 do 300 cm. Délka je samozřejmě individuální, avšak je jí potřeba přizpůsobit počet modulů, které se posouvají. Dva moduly (tj. Kolem 4,5 m) vyjdou přibližně na 90 tisíc korun.

Zastřešení terasy – řešení pro léto i zimu

V létě, při odsunutých panelech, můžete terasu využívat tak, jak jste zvyklí. Večer pro posezení, přes den k opalování a relaxaci. Pokud se však chcete schovat před všudypřítomnými slunečními paprsky, pak i tady poslouží posuvné zastřešení, jenž může být vybaveno okenními stínidly nebo tónovanými skly. 
Ochrání před deštěm, větrem i sněhem. Jen si představte zimní odpolední siestu, kdy za okny leží sníh a do oken svítí slunce...


I když konstrukce nebývá vzduchotěsná, poslouží i v chladnějších dnech. Nedá se však využívat jako zimní zahrada, a to právě kvůli netěsnostem. Pro uskladnění zahradního nábytku nebo sezónních věcí je však dostačující.

Proč provést zastřešení terasy posuvnými panely?

  • praktické řešení, pro komfort za každého počasí; navícje tak ochráněn zahradní nábytek a podlaha
  • může mít různé tvary: od obloukových, až po klasické kvádry, hodí se tedy k jakémukoliv druhu domku
  • není třeba stavební povolení
  • nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu
  • lze vyrábět na zakázku, přesně podle požadavků

Nejpropracovanější luxusní zastřešení v sobě skrývají i osvětlení, případně topný systém. Posuvné zastřešení se nejčastěji používá na terasy těsně sousedící s domem, proto je správné řešit i architektonickou stránku. Pravdou však zůstává, že se jedná o poměrně drahou záležitost.  

publikováno: 7. 9. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.