Praktický koupelnový závěs se dá sehnat v mnoha variantách


Koupelnový závěs může mít mnoho podob od tradičních a docela okoukaných, až po nové, originální a hlavně nápadité výtvory. Koupelnu ale může ovlivnit mnohem víc, než jen vizuálně. Záleží na tom, jaký materiál pro závěs zvolíte, protože i takový detail můž

Koupelnový závěs může mít mnoho podob od tradičních a docela okoukaných, až po nové, originální a hlavně nápadité výtvory. Koupelnu ale může ovlivnit mnohem víc, než jen vizuálně. Záleží na tom, jaký materiál pro závěs zvolíte, protože i takový detail může mít neblahý vliv na vysokou vlhkost. A jaké jsou důsledky přílišné koncentrace par ve vzduchu je všem známo...

 Jak nainstalovat koupelnový závěs – návod

Prvním dělícím faktorem je místo použití, tedy to, zda bude sloužit u vany nebo u sprchového koutu. Rozdíl mezi nimi ale není nijak velký, směrodatná bývá jen délka - i ta však záleží na dispozicích koupelny a vašich požadavcích.

Koupelnový závěs: Umělá hmota nebo textilie?

Nejlevnější koupelnové závěsy se dají pořídit doslova za pár korun. Počítat však musíte s nevalnou kvalitou. Jsou vyrobeny z PVC bez povrchové úpravy, což znamená ono nepříjemné lepení na tělo a celkovou "neposednost" závěsu. Částečně ji můžete omezit výběrem závěsů s vyšší gramáží.Pokud jde však o vzhled, pak si nezadají s těmi dražšími - k dostání jsou nejrůznější vzory a barvy, díky nimž se dá uskutečnit proměna koupelny snadno, rychle a levně.

V dražší kategorii pak najdete závěsy s povrchovou úpravou. Nejčastěji se setkáte s matovou nebo textilní vrstvou, která už je mnohem příjemnější, než čisté PVC. Díky tomu jsou závěsy i těžší, takže si svévolně nepoletují a nelepí se na vše kolem.
Do nejnákladnější kategorii nakonec spadají textilní koupelnové závěsy. Mohou být buď klasicky bavlněné, které však absorbují vlhkost, nebo pak ty, které jsou vyrobené z polyesterové tkaniny, jenž je velmi podobná běžným textiliím, jen má povrch upravený tak, aby odpuzoval vodu.

Koupelnové závěsy zabírají v koupelnách velký prostor, proto jejich výběr nepodceňujte. Ze všech doplňků jsou nejvýraznější, a proto není na škodu do nich také investovat.

Cena koupelnových závěsů se tak pohybuje od stokoruny až po tisícovku. Kvalita se dá poznat nejen podle materiálu, ale také podle zpracování oček na kroužky. Pokud jsou to jen vyžíznuté otvory, dá se předpokládat jejich brzké zničení. Jestliže jsou kvaliltně zapracovány, pak se jedná o kvalitnější výrobek.

Pokud závěs sahá od stropu až po podlahu, pak jej nezapomeňte po koupeli nebo sprše shrnout na stranu - jinak by udržoval přílišnou vlhkost a na plísně by tak bylo zaděláno raz dva.

Koupelnový závěs pro dělení prostoru

Závěsy ale nemusí sloužit jen ke svému původnímu účelu. Staly se z nich doplňky, které dokáží koupelnu ozvláštnit nebo při špatném výberu zcela zničit její vzhled. Účinně může sloužit pro dělení prostoru nebo pro jiná optická kouzla. Ve velkých kouplenách se nemusíte bát velkých a divokých vzorů, naopak v tam, kde není příliš prostoru, sáhněte vždy po jemných barvách s minimem obrázků. Vhodnější je jemná textura nebo kombinace dvou téměř stejných odstínů jedné barvy.

Koupelnové závěsy zabírají v koupelnách velký prostor, proto jejich výběr nepodceňujte. Ze všech doplňků jsou nejvýraznější, a proto není na škodu do nich také investovat.

publikováno: 30. 4. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.