Přechod na slanou vodu v bazénu je snadný


bazen3

Zaujala vás šetrná úprava vodu v bazénu pomocí soli? Pokud jste doposud vodu ošetřovali jen pomocí chloru, snadno jej proměníte na bazén se slanou vodou. Stačí jen připojit solonizační jednotku a nasypat bazénovou sůl. Pojďme se blíže představit hlavní kroky, které je třeba provést při přeměny běžného bazénu na bazén se slanou vodou.

DÁLE NA TÉMA: SPECIFIKA BAZÉNU SE SLANOU VODOU

Vodu v bazénu nemusíte vypouštět

Pokud už nějakou dobu používáte bazén s chlorem a zvažujete přechod na slanou vodu, máme pro vás dobrou zprávu – vodu nemusíte vypouštět. Přechod na slanou vodu je možný i za plného provozu. Stačí jen ukončit další chlorování vody, odstranit nečistoty a připojit solonizační zařízení.

Odstraňte veškeré kovové součásti

Jednou z nevýhod slané vody v bazénu je její zvýšená korozivost. Pokud na konci sezóny nechcete být zaskočení velkou mírou koroze na bazénovém příslušenství, před přechodem na slanou vodu se na tuto skutečnost připravte předem. Před nasypáním bazénové soli odstraňte veškeré kovové prvky a nahraďte je za plastové. Kovové žebříky, krytky, šrouby a další kovové části vyměňte za plastové. Vydrží vám řadu let bez jakékoliv degradace působením slané vody.

baé

Připojte solonizační jednotku k bazénu

Pokud jste pořídili moderní solonizační jednotku k bazénu, čeká vás jeho instalace a zprovoznění. Každé zařízení má trochu odlišný způsob montáže, a tak neexistuje jednotný návod. Moderní solinátory by měl naistalovat odborník. Napojuje se na výtlak mezi filtrační jednotku a trysku bazénu. Připojuje se do sítě, a tak musí být montáž provedena v souladu s platnými normami a bezpečnostními předpisy. Zruční kutilové si mohou jednotku naistalovat i sami, případné nesrovnalosti a dotazy by však měly konzultovat s prodejcem a musí se přesně řídit dodaným manuálem.

Nasypte do bazénu sůl

Pokud máte solinátor zapojený, stačí jen do bazénu nasypat speciální bazénovou sůl. Na trhu seženete různé typy bazénových solí, od cenově dostupných evropských po drahé australské soli. Po nasypání soli do bazénu zapněte bazénový vysavač, který vodu rozproudí a sůl v bazénu rovnoměrně rozptýlí po celém povrchu bazénu. O zbytek práce se postará samotný solinátor.

Nenechte si ujít naše další články o bazénech, které jsme pro vás připravili:

publikováno: 4. 7. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.