Předokenní rolety ochrání soukromí i majetek


Předokenní rolety ochrání soukromí i majetek

Venkovní předokenní rolety pomáhají nejen oknu, ale i obyvatelům či uživatelům daného objektu. Zvyšují totiž nejen bezpečnostní vlastnosti stavby, ale též chrání soukromí a představují tepelnou i zvukovou izolaci. Jsou tak příhodným řešením pro všechny, kteří chtějí zvýšit ochranu svého majetku, izolační schopnosti domu a celkově komfort bydlení.

Ještě v nedávné době byly předokenní rolety doménou spíše novostaveb. Dnes však není výjimkou, když dochází k montáži tohoto typu rolet i na starší dům. Popularita užívání roste úměrně s trendem hledání způsobů, jak šetřit spotřebu energií. Předokenní rolety je možno instalovat je na okna i dveře.

Předokenní rolety: pro dodatečnou montáž a pod omítku 

Venkovní předokenní rolety se rozdělují do dvou kategorií dle toho, jak bude provedena jejich montáž. Pokud se jedná o dodatečnou, pak jsou rolety určeny pro dům, který už má fasádu hotovou. Jde tedy především o starší domy.

Předokenní rolety, co jsou montovány pod omítku, je možné objevit na novostavbách, kde jsou součástí procesu výstavby domu. Instalace je ale poněkud obtížnější, může probíhat třemi způsoby – omítnutím, zakrytím zateplovacím systémem a umístěním do extra zbudovaného překladu. Společnými znaky rolet je možnost dodání síťky proti hmyzu nebo zvolení barevného profilu.

Oba typy se vyrábí s plastovými lamelami nebo hliníkovými, prvně zmíněné jsou levnější, avšak jejich životnost je mnohem kratší. Hliník zaručuje delší životnost, ale také je třeba počítat s vyšší pořizovací cenou.

Motorické ovládání je pohodlné

Záleží jen na požadavcích majitele, zda bude s roletami manipulovat ručně (skrze textilní šňůrku či kliku), nebo se spolehne na ovládání pomocí motoru, které je možné korigovat spínačem, řídící jednotkou či rádiovým řízením. Takový pohon velmi ulehčuje ovládání předokenních rolet a také zmenšuje míru opotřebení zámků lamel, kterým prospívá právě plynulý chod. Kvalitní a moderní typy pohonu navíc umožňují uzamknout roletu tak, aby nebylo možné ji jakýmkoliv způsobem vytáhnout. Což se hodí především ve chvílích, kdy svůj dům opouštíte. Předokenní rolety jsou tak dalším bezpečnostním prvkem obydlí.

Ochrana majetku i klidného spánku, to jsou předokenní rolety

Rolety jsou překážkou pro zloděje, ale také pro důsledky působení přírodních živlů či počasí. V horkých letních dnech tak užitečnost rolety docení každý, kdo se chce doma či v kanceláři cítit komfortně, aniž by ho sužovalo otravné a všudypřítomné horko. Jelikož se předokenní rolety pyšní i izolačními vlastnostmi, v zimě potěší skutečnost, že rolety se podílí na tom, aby z objektu neunikalo teplo. Stažené předokenní rolety také úspěšně bojují proti pronikání hluku z ulice do domu nebo bytu. Jejich zvukové izolační vlastnosti ocení každý, koho v noci budí každé projíždějící auto pod okny.

Výhody: Nevýhody:
  • snížení tepelných ztrát
  • u některých typů zmenšení světelného otvoru okna
  • ochrana domu
  • pořizovací náklady
  • tlumí hluk z okolí
 
  • kvalitní stínění
 
  • snadná ovladatelnost a montáž
 
  • estetický prvek fasády
 

Předokenní rolety mohou pomoci vyřešit některé z potíží, s nimiž se majitelé domu potýkají. Při jejich výběru je však nutné zohlednit nejen typ stavby, ale také charakter okolí a výši finančních prostředků, které je možné na nákup uvolnit.

 

publikováno: 21. 7. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.