Předsíňové stěny do malých prostorů ušetří spoustu místa


Fotolia_43222084_XS

Malý byt má své plusy i mínusy. Při výběru nábytku a jeho rozmísťování je třeba hodně přemýšlet, protože ani centimetr nesmí přijít nazmar. I malá předsíň by měla disponovat vším potřebným – od botníku, až po komplex úložného prostoru, který je právě v malometrážních bytech tolik potřebný. Předsíňové stěny do malých prostorů jsou vítanou kombinací účelnosti a vzhledu.
 

Předsíň je to první, co hosté uvidí. Měla by bát tedy reprezentativní a příjemná. V malých předsíních se tedy vyhněte zbytečným dekoracím a koberci, který v tomto prostotu zbytečně komplikuje život. Základem by měl být účelný nábytek, zrcadlo pro optické zvětšení prostoru. A nebojte se zapojit svoji kreativitu.

Předsíňové stěny do malých prostorů musí být vzdušné

Do malých předsíní se nesnažte narvat velké šatníky a botníky. V prostoru budou stínit a celkový vzhled nebude působit zrovna příjemně. Volte otevřené šatní stěny: místo skříní vyberte takové, kde jsou police a věšáky bez dvířek. Pokud máte strach z věčně zaprášených věcí, pořiďte raději několik speciálních pytlů na ramínka. Botník také nemusí být nevzhledný box, vybrat můžete také otevřený s drátěnými, dřevěnými či skleněnými policemi. I tak by hloubka neměla být větší, než 40 centimetrů. Předsíňové stěny do malých prostorů mohou mít podobu třeba jen několika umně propojených tyčí s jednou uzavíratelnou zásuvkou a zabudovaným zrcadlem.
Vždy vybírejte světlé barvy. Jak je známo, ty prostor opticky zvětší, takže i barvu stěn volte ze světlé barevné škály.

Jak vyřešit úložný prostor     7373451124_8c8a3c6ee5_n

Minimální šířka předsíně je dle norem 140 cm. Sami jistě uznáte, že to není mnoho a vyřešit tento prostor zajímavým způsobem není snadné. Počítat musíte i s okny a dveřmi, což znovu práci stěžuje. Využít musíte tedy každý centimetr, to znamená, že úložné prostory budou sahat až ke stropu. V nejvyšších místech mohou být umístěné sezónní potřeby, které jen jednou za rok vytáhnete pomocí schůdků. Vikýře a niky využijte pro poličky, pod strop pak lze umístit třeba lyže nebo krabice. Ideální jsou v tomto případě vysoké stropy, které snížíte podhledy.

Pomůže i osvětlení

Se světlem se dá dobře čarovat – bodové osvětlení upozorní na to, co chcete zvýraznit. Pro předsíň můžete využít celý systém „bodovek“ a centrální ostré světlo. Nezapomeňte na osvětlení zrcadla co nejvíce přirozeným světlem.

Předsíňové stěny do malých prostorů společně s vhodnou výmalbou a osvětlením umí zázraky a z miniaturní chodbičky vytvoří reprezentativní místnost. Optimální využití prostoru není žádná věda a zvládne to jistě i sami.

publikováno: 19. 11. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.