Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů, které zateplené nejsou a lidé žijí v domech s vysokou energetikou náročností a nízkou kvalitou bydlení. 

Vybrali jsme 10 důvodů, které vás mohou o zateplení přesvědčit. 

 

10 důvodů pro zateplení domu

 1. sníží se náklady za vytápění
 2. jedná se bezpečnou a návratnou investici
 3. ochrana životního prostředí
 4. zkrátí se topná sezona 
 5. odstraní se kondenzace vodní páry na stěnách
 6. eliminují se tepelné mosty
 7. prodlouží se životnost konstrukce
 8. zlepší se vzhled domu
 9. zvýší se hodnota domu
 10. omezení vzniku plísní

Nebojte se investovat, vrátí se vám to

Investice do snížení energetické náročnosti budovy je výhodná a trvalá. Ideální je spojit zateplení s opravou nebo rekonstrukcí fasády. Díky tomu se návratnost investice značně zkrátí a také se vše zvládne při jedněch pracovních pracích. Také je dobré si uvědomit, že čím porostou ceny energií, tím se vám návratnost bude zkracovat.

S nižší energetickou náročností šetříte životní prostředí

Zateplení má vliv na životní prostředí

Díky tomu, že snížíte energetickou náročnost vašeho domu, tak také snížíte emise skleníkových plynů (CO2) a také výskyt kyselých dešťů. Použitím 1 m3 pěnového polystyrenu se ušetří až 250 kg emisí CO2 za rok.

Energie, která se využívá pro výrobu izolací je samozřejmě také spojená s emisemi CO2, ale to zateplení dokáže již po několika týdnech "navrátit" a pak už je životní prostředí pouze šetřeno. Navíc pěnový polystyren je recyklovatelný.

Výrazně se prodlouží životnost stavby

Zateplování fasády poskytne nejen zateplení, ale také zajistí trvalou ochranu nosných konstrukcí domu a zabrání tak pronikání povětrnostních vlivů do konstrukce domu a jejich následné destrukci. Jsou to právě povětrnostní vlivy, které negativně působí na panelové domy a dochází tak k:

 • zatékání do styku panelů,
 • profukování vzduchu mezi rámem okna a panelem,
 • přehřívání panelu (v létě),
 • pocitu chladných stěn

Dům bude moderní a cennější

Všichni víme, jak vypadá zateplený dům. Má barvy použité na omítku k sobě ladí a odpovídají moderním trendům. Díky tomu dům získá moderní vzhled, syté barvy a povrchovou úpravu, která má dlouhou životnost a není náročná na údržbu.

Co se týče hodnoty domu, je logické že s rekonstrukcí a zateplením vzroste. I ze starého domu totiž vznikne dům, který odpovídá modernímu stylu bydlení a nabídne i potřebný komfort bydlení. Zvýší se nejen hodnota celého domu, ale také jednotlivých bytů.

Topná sezóna se výrazně zkrátí

Zateplení domu zajistí nízké tepelné ztráty, což má také za důsledek pozdější zahájení topné sezóny a také její dřívější ukončení. To vše se projeví na výrazném snížení nákladů za vytápění, zvláště v dnešní době, kdy ceny neustále rostu.

Už žádná plíseň ani vlhkost

Zateplením konstrukce se posouvá rosný bod více k vnějšímu okraji konstrukce, a to většinou do izolace, díky tomu se pak vodní pára nesráží na vnitřních stěnách a díky tomu se maximálně vyloučí riziko vzniku plísní na stěnách.

Za poskytnuté informace a rady děkujeme stavební firmě MIRAS - zateplení fasád Pardubice.

 


publikováno: 18. 1. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.