Prostorná americká lednice – v čem se liší od běžného typu?


lednice

Americká lednice se v tuzemských kuchyních objevuje stále častěji. Hodí se do prostorných místností, kterým takto velký spotřebič dominantního vzhledu neubere nic na útulnosti. Oproti klasické variantě nabízí jiné řešení i často neobvyklé možnosti. Trh si na stoupající zájem o americké lednice poměrně rychle zvykl, a tak je možné vybírat v nepřeberném množství modelů.

Když se řekne americká lednice, téměř každému se vybaví spotřebič, který je vybaven dávkovačem ledu, má dvoukřídlé dveře a je poměrně rozměrný. Díky prostoru, který pro uskladnění potravin nabízí, se tak hodí pro početné rodiny, které neustále bojují s nedostatkem místa v lednici. V americké lednici lze poměrně snadno udržet pořádek. Některé modely jsou vybaveny i malými dvířky, za nimiž se ukrývají nejčastěji používané potraviny, například máslo, mléko či zelenina, aby nebylo nutné pokaždé otevírat lednici dokořán.

Americká lednice je rozdělená na levou a pravou stranu

Americká lednice je už na první pohled jiná než klasické typy. Dveře mají dvě křídla a vnitřní uspořádání se tak dělí na levé a pravé (proto se tyto lednice označují jako typ „side-by-side“). Levá strana je obvykle mrazící, pravá chladící. Ani u americké lednice nechybí funkce, které užívání a údržbu znatelně usnadňují - antinámrazový systém a automatické odmrazování. Jednotlivá patra, ať už v mrazící nebo chladící polovině, jsou rozdělena do teplotních zón, čímž je umožněno skladovat potraviny racionálně dle jejich vlastností.

„Celkový objem americké lednice bývá okolo 500 litrů.“

Americká lednice vyžaduje dostatek místa v kuchyni

Z výše uvedených informací jasně vyplývá, že americká lednice je opravdu velká. Její výška začíná na přibližně 180 cm, šířka dosahuje ke 100 cm a hloubka bývá okolo 80 cm. Jednotlivé modely různých výrobců se v tomto ohledu samozřejmě liší. I tak se ale do malé kuchyně zkrátka nehodí. Velikost americké lednice je její předností a zároveň nevýhodou, protože klasické panelákové kuchyně nejsou na její umístění koncipované. S těmito parametry souvisí samozřejmě i spotřeba energie, která je zpravidla dvojnásobná oproti běžným lednicím.

Výrobník ledu a chlazených nápojů – největší lákadla americké lednice

Co je však pro mnohé největší předností americké lednice? Jednoznačně výrobník ledu nebo chlazených nápojů. Je ale nutné říci, že v dnešní době je tento prvek k vidění i u běžných vysokých lednic. Do americké lednice tak bývá napojen systém s vodou, případně se zásobníky doplňují ručně.  Zejména v letních měsících je tento komfortní doplněk mnohými velmi oceňován.

Základní typ americké lednice (bez výrobníku ledu a chlazených nápojů) lze pořídit od cca 15 000 Kč.

I když je pro mnohé americká lednice pouze módním výstřelkem, pro spoustu domácností je díky svým rozměrům řešením nedostatečného místa v klasickém typu chladničky. Pokud se i vy potýkáte s obdobným problémem, pak je americká lednice skvělým tipem, jak si mnohé usnadnit. A jestliže vás trápí zápach v lednici, nezapomeňte si přečíst článek ZDE, který je tomuto tématu věnován.

 

publikováno: 1. 3. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.