PR článek

Protiproudy pro zahradní bazény: jak dobře vybrat?


Mountfield_2

S protiproudem si krásně zaplavete i na malém prostoru. Tahle šikovná vychytávka pro zahradní bazény potěší jak závodní sportovce, tak i rekreační plavce, kteří chtějí jen namasírovat záda. Pokud si nevíte rady s výběrem konkrétního typu zařízení, máme pro vás krátký návod, jak postupovat.

Vestavěné a závěsné protiproudy

Při výběru protiproudu do bazénu se vám nabízejí v zásadě dvě základní možnosti. Zaprvé to jsou protiproudy vestavěné, které se instalují přímo při samotném budování bazénu. Hodí se tak především do zapuštěných betonových či plastových modelů. Vedle toho existují protiproudy závěsné, které můžete namontovat až dodatečně a skvěle se hodí i pro nadzemní bazény. Jsou kompaktní a snadno se instalují, takže je můžete kdykoliv sundat a uložit.

Protiproud do bazénu vybírejte podle výkonu

Při výběru samotného zařízení se zamyslete nad tím, jak trénovaní jsou plavci, kteří ho budou využívat, a podle toho vyberte optimálně silný protiproud. Chcete v bazénu pravidelně trénovat nebo si jen občas zaplavat a nechat se příjemně namasírovat?

Mountfield_1

Sílu protiproudu určuje výkon čerpadla. Pro menší bazén se hodí protiproud s průtokem do 40 m3/hod., silnější protiproud využijí spíše zdatní plavci ve větším bazénu. Pokud tak patříte do první skupiny a chcete plavat proti proudu jen tu a tam, sáhněte po slabším modelu, který je vhodný i pro děti.

LED diody zpříjemní noční plavání

Ve většině protiproudů je zabudované osvětlení, takže se můžete pohodlně koupat i večer. Pokud se tak vaše posezení u grilu protáhne do hluboké noci, nebo dostanete nečekaně chuť na půlnoční osvěžení, nebudete tápat ve tmě. Plavat v bazénu s protiproudem můžete 24 hodin denně.

Protiproudy řadící se mezi světovou špičku naleznete u značky Mountfield. Jejich závěsné protiproudy Aqua Jet a BADU Jet existují v několika výkonnostních variantách, pro rekreační plavce i aktivní sportovce.

Navnadili jsme vás? Vyberte si zahradní bazény a jejich příslušenství už teď za příjemné předsezónní ceny.

publikováno: 21. 4. 2015
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.