Protisluneční fólie na okna pomohou při přehřívání interiéru
Nesnesitelné horko trápí v letních dnech celou řadu domácností. Ve většině případů je způsobeno přímým sluncem, které proniká do místností přes okna. Jednou z možností, jak zabránit zbytečnému přehřívání budovy, je pořízení protisluneční fólie na okna. I když se dříve používaly především na komerčních a veřejných budovách, díky svým vlastnostem se stále častěji instalují i na okna rodinných domů a bytů.
Protisluneční fólie na okna působí jako pasivní klimatizace
Pokud chcete zabránit přehřívání interiérových prostorů, snížit vnitřní teplotu a zadržet škodlivé UV záření, popřemýšlejte nad pořízením protisluneční fólie na okna. Na trhu je k dispozici řada fóliových systémů, které se liší mírou zadržení solární energie, propustností světla i samotnou technologií.
Některé protisluneční fólie dokáží zadržet až 80 % solární energie a takřka veškeré škodlivé UV záření. Protisluneční fólie do oken jsou zpravidla tónovaná, takže snižují nežádoucí oslnění slunce, chrání nábytek a koberce před blednutím. Některé typy vynikají tzv. zrcadlovým efektem, díky kterým budete mít doma naprosté soukromí. Z venku totiž není přes folie do bytu či domu vidět.
Pokud chcete zamezit přehřívání, ale odrazuje vás výrazné tónování, které způsobí mírné zatemnění interiéru, pořiďte si čiré protisluneční folie na okna. Díky moderní technologii výroby vynikají propustností až 75 % a dokáží zadržet takřka polovinou sluneční energie. Fólie absorbují tepelnou energii a odrazí ji od interiéru, takže se teplota uvnitř výrazně sníží.
Protisluneční fólie do oken – moderní funkční architektonický prvek
Protisluneční okenní fólie se staly běžnou součástí moderní architektury. Naprosto nezbytné jsou především ve velkých kancelářských a jiných komerčních budovách, které mají celoplošné skleněné stěny. Stále častěji se protisluneční fólie instalují i do oken rodinných domů a bytů, vypadají moderně a nenarušují celkový ráz stavby. Používání funkčních architektonických prvků je přitom v současné architektuře velmi oblíbené.
U výškových prosklených budov jsou protisluneční fólie samozřejmostí.
Druhy protislunečních fólií
Na trhu jsou k dispozici dva druhy protislunečních fólií do oken – interiérové a exteriérové. Venkovní fólie jsou vhodné tam, kde se řeší na prvním místě přehřívání během letních měsíců. Jsou účinné a poskytují maximální energetickou ochranu. Interiérové protisluneční fólie jsou méně účinné a používají se především pro snížení viditelného světla v místnosti. Vnitřní fólie také snižuje pronikání škodlivého UV záření. Zpravidla jsou světlejší a okna tak nezatmavují. Ve srovnání s exteriérovými vynikají delší životností. Cena obou druhů fólií je srovnatelná.
Protisluneční fólie do oken nainstaluje specializovaná firma
Pokud přemýšlíte nad pořízením protislunečních fólií do oken, doporučujeme obrátit se na specializovanou firmu. Ta disponuje profesionálním vybavením a zvládne nainstalovat fólii precizně a čistě. Pokud se pustíte do montáže fólie svépomocí, počítejte s nutností maximální pečlivosti a zejména čistoty povrchu. Pokud na skle okna ponecháte smítko prachu, ve výsledku se to projeví. Při špatném lepení se mohou objevit duhové stopy či vzduchové bubliny. S trochou štěstí a šikovnosti se vám podaří protisluneční fólii nalepit svépomocí, je to ale riskantní a bez záruky.
URČITĚ TAKÉ ČTĚTE:
- Montáž plastových oken vysoké kvality za dobru cenu zajistí firma Okna Vladimír Zámorský
- Vyrobte si sítě proti hmyzu a ušetřete i několik tisíc korun
- Patrik Vítek: servis oken a dveří 24
- Jak vybrat střešní okno, které prosvětlí podkrovní prostory
- Jiří Novotný: prodej a montáž plastových oken a dveří, Tábor

Jak na vnitřní zastínění oken v nájemním bytě?
Praktické zastínění je potřebné v každém domku nebo bytě. Možností, jak si zajistit soukromí a bezpečí, zamezit… ...

Co je tepelný most? Poradíme, jak ho řešit a snížit náklady na vytápění
Už jste někdy přemýšleli, jak snížit náklady na vytápění? Pokud ano, pak jste se jistě setkali s problematikou tzv.… ...

V době tabletů a mobilů je čím dál tím těžší dostat děti ven. Pokud už se to náhodou povede, výsledkem je jen to,… ...

Jak vybrat správný tmel pro tmelení spár
Mezery, praskliny i trhliny můžeme snadno opravit pomocí tmelu. Na trhu je však k sehnání velké množství různých… ...

Vyplatí se elektrický kotel na vytápění? Poradíme, jak ho vybrat a ušetřit
Pokud jste někdy přemýšleli o výměně topného systému, jistě jste v rámci průzkumu trhu narazili na segment… ...

Neviditelná revizní dvířka ukryjí přístup ke stupačkám i vodoměrům
Při realizaci moderních koupelen se klade velký důraz na jednoduchost a absenci jakýchkoliv rušivých prvků. Přesto musí… ...

Na co si dát pozor při zařizování malého bytu
Zařizujete malý bych a chcete vše vyladit do posledního detailu? Pak si dejte pozor, abyste se nedopustili jedné… ...

Stavební deník musíte vést i při stavbě domu svépomocí
Plánujete stavbu rodinného domu svépomocí? Pak nezapomeňte na zákonné povinnosti, které se vás týkají. Patří mezi ně… ...

Umístění zrcadel a jejich význam podle principů Feng Shui
Pokud zařizujete nový dům či byt a filozofie Feng Shui je vám blízká, věnujte pozornost správnému zakomponování… ...

Rekonstruujete či stavíte? Pořiďte si tažné zařízení
Ověřte si, zda můžete k autu tažné zařízení namontovat Než si začnete vybírat tažné zařízení, je dobré si… ...

Na co si dát pozor při sjednání půjčky do výplaty
Každé uzavření finančního produktu vyžaduje důkladné prověření. Jakmile podepíšete smlouvu a poté uplyne lhůta,… ...

Jak vybrat osvětlení do dětského pokoje?
Osvětlení bereme často jako samozřejmost. Přitom jde o prvek, který do domova vnáší pohodlí, bezpečí i funkčnost. A… ...