Protisluneční fólie na okna pomohou při přehřívání interiéru


Protisluneční fólie

Nesnesitelné horko trápí v letních dnech celou řadu domácností. Ve většině případů je způsobeno přímým sluncem, které proniká do místností přes okna. Jednou z možností, jak zabránit zbytečnému přehřívání budovy, je pořízení protisluneční fólie na okna. I když se dříve používaly především na komerčních a veřejných budovách, díky svým vlastnostem se stále častěji instalují i na okna rodinných domů a bytů.

Protisluneční fólie na okna působí jako pasivní klimatizace

Pokud chcete zabránit přehřívání interiérových prostorů, snížit vnitřní teplotu a zadržet škodlivé UV záření, popřemýšlejte nad pořízením protisluneční fólie na okna. Na trhu je k dispozici řada fóliových systémů, které se liší mírou zadržení solární energie, propustností světla i samotnou technologií.

Některé protisluneční fólie dokáží zadržet až 80 % solární energie a takřka veškeré škodlivé UV záření. Protisluneční fólie do oken jsou zpravidla tónovaná, takže snižují nežádoucí oslnění slunce, chrání nábytek a koberce před blednutím. Některé typy vynikají tzv. zrcadlovým efektem, díky kterým budete mít doma naprosté soukromí. Z venku totiž není přes folie do bytu či domu vidět.

Pokud chcete zamezit přehřívání, ale odrazuje vás výrazné tónování, které způsobí mírné zatemnění interiéru, pořiďte si čiré protisluneční folie na okna. Díky moderní technologii výroby vynikají propustností až 75 % a dokáží zadržet takřka polovinou sluneční energie. Fólie absorbují tepelnou energii a odrazí ji od interiéru, takže se teplota uvnitř výrazně sníží.

Protisluneční fólie do oken – moderní funkční architektonický prvek

Protisluneční okenní fólie se staly běžnou součástí moderní architektury. Naprosto nezbytné jsou především ve velkých kancelářských a jiných komerčních budovách, které mají celoplošné skleněné stěny. Stále častěji se protisluneční fólie instalují i do oken rodinných domů a bytů, vypadají moderně a nenarušují celkový ráz stavby. Používání funkčních architektonických prvků je přitom v současné architektuře velmi oblíbené.

Moderní budovy

U výškových prosklených budov jsou protisluneční fólie samozřejmostí.

Druhy protislunečních fólií

Na trhu jsou k dispozici dva druhy protislunečních fólií do okeninteriérové a exteriérové. Venkovní fólie jsou vhodné tam, kde se řeší na prvním místě přehřívání během letních měsíců. Jsou účinné a poskytují maximální energetickou ochranu. Interiérové protisluneční fólie jsou méně účinné a používají se především pro snížení viditelného světla v místnosti. Vnitřní fólie také snižuje pronikání škodlivého UV záření. Zpravidla jsou světlejší a okna tak nezatmavují. Ve srovnání s exteriérovými vynikají delší životností. Cena obou druhů fólií je srovnatelná.

Protisluneční fólie do oken nainstaluje specializovaná firma

Pokud přemýšlíte nad pořízením protislunečních fólií do oken, doporučujeme obrátit se na specializovanou firmu. Ta disponuje profesionálním vybavením a zvládne nainstalovat fólii precizně a čistě. Pokud se pustíte do montáže fólie svépomocí, počítejte s nutností maximální pečlivosti a zejména čistoty povrchu. Pokud na skle okna ponecháte smítko prachu, ve výsledku se to projeví. Při špatném lepení se mohou objevit duhové stopy či vzduchové bubliny. S trochou štěstí a šikovnosti se vám podaří protisluneční fólii nalepit svépomocí, je to ale riskantní a bez záruky.

publikováno: 16. 7. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.