Regulační automaty řídí vytápění i zavlažování zahrady


Regulační automaty mohou být velmi šikovným pomocníkem v organizaci vytápění vašeho obydlí, nebo tře

Regulační automaty jako součást inteligentní elektroinstalace se mohou stát velkým pomocníkem při řízení nejen tepelné techniky v rodinných domech, bytech i komerčních objektech. Nepřinášejí pouze efektivní využití energie a tím pádem úsporu nákladů na vytápění, ale jejich ovládání je navíc velmi jednoduché a zvládne jej každý. Regulační automaty je totiž možné řídit i vzdáleně přes internet.

Regulační automaty jsou přitom k dostání v celé škále provedení. Od těch určených pro jednoduché, přes střední a větší regulační aplikace technického vybavení domů, bytů i komerčních objektů, až po regulační aplikace atypické.

Řídí vytápění domu, bazénu i kropení trávníku

Systémy inteligentní elektroinstalace s regulačními automaty jsou vhodné jak pro domy a byty, tak i například pro hotely, penziony nebo různé jiné firemní objekty. Řídit prostřednictvím regulačních automatů je totiž možné jak plynové kotelny, kombinované zdroje tepla s krbem a akumulací, solární kolektory, podlahové i radiátorové topení, vyhřívání bazénů i vytápění skleníků. Velmi efektivní je jejich využití při automatické regulaci kombinovaných systémů vytápění. Regulační automaty mohou řídit ale třeba také zalévání vaší zahrady.


Chcete platit za energie méně? Srovnejte si dodavatele.

Ovládat regulační automat lze i na dálku přes internet

V základním provedení jsou regulační automaty vybaveny pokojovou ovládací jednotkou s prostorovým snímačem teploty. Řídící jednotka regulačního automatu však může být vybavena také web serverem a tím výrazně rozšířit vaši možnost ovládání a komunikace s přístrojem. Celý systém inteligentní elektroinstalace tím lze jednoduše propojit s jednotlivým počítačem nebo zapojit do sítě pomocí UTP kabelu či bezdrátově pomocí WiFi a zajistit tak vzdálený dohled, nastavení i servis přes internet.

Fotolia_36867736_XS

Řídit chod regulačního automatu je tak možné prostřednictvím webových stránek a prakticky jakéhokoli počítače, tabletu nebo mobilního telefonu s internetovým prohlížečem. Grafika webu je natolik přehledná, že ovládání a nastavování požadovaných parametrů zvládne i opravdový začátečník.

Software regulačního automatu na míru i zajištění montáže

Velkou výhodou vzdáleného přístupu prostřednictvím internetu je také možnost dohledu, nastavení a servisu samotným odborníkem. Přímo servisní technik tak může pomocí vzdáleného přístupu problém diagnostikovat a vám tak ušetřit nejen spoustu času, ale také nervů i finančních prostředků. Programové vybavení regulačních automatů je přitom možné takříkajíc ušít na míru podle vašich požadavků.

publikováno: 1. 4. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.