Rozvíjejte dětskou kreativitu i motorické dovednosti s hračkami na zahradu


Rozvíjejte dětskou kreativitu i motorické dovednosti

Ať už si myslíme cokoliv, zahrada patří dětem a jejich hrám. Ať už je venku zima a mráz nebo ji zahřívají první paprsky jarního slunce, pro děti je zahrada útočištěm i místem, kde se plní jejich sny. K tomu pomáhají i zvolené hračky na zahradu – od „obyčejného“ pískoviště pro nejmenší až po promakané dětské domečky na zahradu, za kterými se v dětských představách může skrývat drak s pokladem i opevněný hrad, který je ochrání před venkovním světem. Pojďte se inspirovat, jak zahradu hračkami vybavit s respektem k terénu i dětské individualitě.

Hračky na zahradě podporují kreativitu i rozvoj fyzických dovedností

Dobře sestavené zahradní hřiště rozvíjí dětskou představivost i kreativitu. Dětské hry na venkovním hřišti mají navíc i poměrně velké množství zdravotních benefitů, které se pojí s pohybem na čerstvém vzduchu. Například skluzavka podporuje celkovou koordinaci pohybů, hrací stěna rozvíjí naopak kreativní myšlení a jemnou motoriku. Už jen kvůli tomu bychom měli zahradu vybavit dostatečným množstvím hraček a prolézaček pro děti každého věku. Čím vším je vhodné zahradu pro děti vybavit?

Pískoviště

Základem každé zahrady, kterou obývají děti, je samozřejmě pískoviště. Rozvíjí kreativitu a pokud si na něm hrají sourozenci či děti od sousedů, jedná se o jedno z prvních míst, kde se děti učí dělit se o své hračky. Právě na pískovišti děti získávají dovednosti jako je spolupráce s ostatními, cit pro ruční práce, ale také trpělivosti. Pískoviště děti naučí také něco o pomíjivosti věcí, když pracně stavěný výtvor podlehne nestálosti písku. 

Pískoviště můžete zvolit klasické dřevěné s lavičkami a zavíráním, takže písek zůstane v suchu i v největším nečase. Oblíbenou variantou je však také pískoviště plastové ve tvaru zvířátek či autíček.

Houpačky a prolézačky na zahradu

Nejen pro zábavu, ale i pro rozvoj dětí je skvělé nakombinovat houpačky a skluzavky i s prolézačkami, v nichž si děti procvičí motoriku i koordinaci, a přitom i posílí své svaly i kosti.. Kromě zmíněných hraček jsou skvělé sestavy s provazem či provazovým žebříkem na šplhání. Chybu neuděláte ani s houpacím kruhem či trampolínou, s nimiž si děti kromě ostatních dovedností procvičí i udržování rovnováhy.

Hledáte něco skutečně speciálního? Zvlášť v parních letních měsících ocení (nejen) děti vodní hřiště! Nafukovací hřiště s bazénem a skluzavkou bude hvězdou každé letní zahradní oslavy.

Dětské domečky na zahradu

Co by byla zahrada pro děti bez dětských domečků, které mohou sloužit jednou jako dračí sluj a podruhé naopak jako hrad plný statečných rytířů? Co by byla bez tajných úrkytů, do kterých se děti mohou schovat před vyhubováním od rodičů v okamžicích, kdy mají černé svědomí potom, co provedou nějakou ze svých dětských lumpáren?

Pokud můžete vybrat jen jednu a váháte, jakou hračku dětem na zahradu pořídit, dětský domeček je pravděpodobně tím nejlepším řešením, už jen protože jeho součástí může být skluzavka i houpačka či další zábavné i praktické doplňky.

Při výběru hraček se zamyslete i nad terénem

Jedna věc je znát své děti a vědět, jaké zahradní hračky jim udělají největší radost. Neměli bychom však zapomínat na to, že se hřiště musí přizpůsobit i zahradě a jejímu terénu. Zahrada s netradičním terénem je na jednu stranu skvělá a umožňuje připravit pro děti netradiční schovávačky a prolézačky, ale na druhou stranu vás může omezovat při nákupu jiných. Vždy se proto před výběrem hraček na zahradu ujistěte nejen o tom, že je tou pravou pro vaše děti, ale i tom, zda je vhodná pro vaši zahradu. 

Vyberte si hračky na zahradu u Marimexu, českého prodejce zahradních potřeb s 25letou tradicí!

publikováno: 15. 12. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.