S nedostatkem volného prostoru si poradí i shrnovací dveře


S nedostatkem volného prostoru si poradí i shrnovací dveře

Shrnovací dveře, to je praktický a elegantní prvek interiéru, díky kterému lze ušetřit drahocenné centimetry volného prostoru. Shrnovací dveře jsou velmi žádané, a to nejen pro jejich unikátní vzhled, ale také pro pestrou škálu možností a variant, v nichž lze interiérové shrnovací dveře vybírat a pořizovat. Jaké shrnovací dveře jsou na trhu akutálně k dostání?

Interiérové dveře jsou nezbytností, pokud ale překážejí, je třeba hledat způsoby, jak se daného problému zbavit. Tipem mohou být posuvné dveře, ale také právě shrnovací, které nejsou oproti prvně uvedeným náročné na montáž, ani z hlediska finančních prostředků nutných pro jejich pořízení. Mezi hlavní vyhledávané druhy se řadí:

  • plastové shrnovací dveře
  • koženkové shrnovací dveře
  • dřevěné shrnovací dveře

Mimo tohoto, dá se říci základního, rozdělení je možné rozlišovat shrnovací dveře i dle toho, zda jsou plné, nebo obsahují některá prosklená místa, skrze která je možné propouštět světlo do místnosti bez oken, kam shrnovací dveře vedou.

Plastové shrnovací dveře

Shrnovací dveře vyrobené z plastu jsou nabízeny v obsáhlé škále barev i dekorů. Lze je tedy pořídit k místnostem, kterým je třeba uzpůsobit například právě barevné provedení dveří. Pro plastové shrnovací dveře také hovoří snadná údržba, která vyplývá z vlastností daného materiálu. Za zmínku určitě stojí i nízká váha, díky níž se tyto shrnovací dveře velmi snadno ovládají. Jejich využití se však neomezuje pouze na umístění do klasických otvorů určených pro interiérové dveře, ale plastové shrnovací dveře poslouží i u šatny či šatních skříní. Plastové shrnovací dveře začínají na ceně přibližně 1000 Kč.

Koženkové shrnovací dveře

Koženkové shrnovací dveře představují designově atraktivní prvek, který díky své „měkké“ povrchové úpravě zaručuje oproti ostatním typům poměrně tichý chod. Tento druh dveří je vyhledáván spíše v provedení bez skel, nicméně výrobci i tak nabízejí varianty, které prosklení obsahují. Imitace kůže, to je hlavní pozitivum, pro které se tyto shrnovací dveře těší velké oblibě. Kůže obecně vyvolává v mnohých pocity luxusu a elegance, která dokáže daný interiér zásadním způsobem ozdobit. Nehodí se však do prostor, kde je zvýšená vlhkost. Pokud jste tedy plánovali umístit koženkové shrnovací dveře ke koupelně, budete se muset zaměřit na plastové shrnovací dveře, které v rámci tohoto aspektu vykazují mnohem lepší vlastnosti. Koženkové shrnovací dveře pořídíte od zhruba 1500 Kč.

Dřevěné shrnovací dveře

Dřevo, to je přírodní materiál, který je mnohými výrazně upřednostňován. Není tedy žádným překvapením, že lze pořídit i dřevěné shrnovací dveře, které sice patří k dražším variantám, ale jsou schopné doplnit v interiéru dřevěný nábytek či další nezbytnosti vyrobené z tohoto tradičního materiálu. I když se dříve tyto shrnovací dveře potýkaly s problémem nadměrného hluku při používání, patří dnes díky speciálním technickým úpravám aplikovaným při výrobě k těm tišším. Dřevěné shrnovací dveře je možné pořídit od přibližně 2500 Kč.

Interiérové shrnovací dveře pomáhají řešit ožehavou otázku ohledně úspory místa, a to nejen v bytech či domech menších rozměrů. Vždyť klasická křídla dveří zabírají v otevřené poloze zbytečné místo, které by se dalo jinak normálně využívat. Pokud vás klasický typ již omrzel, můžete proto obracet svou pozornost právě na shrnovací dveře, které jsou praktické, i když je třeba počítat s jistými omezeními v podobě nižší míry zvukové i tepelné izolace.

 

publikováno: 15. 9. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.