G+

 

 

S pomocí vanové zástěny je možné využívat vanu i jako sprchový kout


S pomocí vanové zástěny je možné využívat vanu i jako sprchový kout

Bez vhodné vanové zástěny může po koupeli a sprchování vzniknout potopa, která nejen že neprospívá místnosti a nábytku v ní, ale také uživateli, který tak bude muset obětovat volný čas k jejímu odstranění. Vanové zástěny jsou tedy oceňovaným a doporučovaným pomocníkem. Jaké druhy jsou na trhu k dostání a jak byste měli vanovou zástěnu vybírat?

Vanové zástěny jsou velmi praktickým doplňkem, který je funkční, ale zároveň i estetický. Prostřednictvím vanové zástěny je možné volný prostor oddělit od toho, kde se uživatel myje, a tak zvýšit komfort a pocit soukromí. Vyrábí se různé druhy a materiály, v případě atypických koupelen je možné nechat si zhotovit i méně obvyklou vanovou zástěnu. Díky ní je pak možné využívat vanu i jako sprchový kout, aniž by voda stříkala všude okolo, jak už bylo zmíněno výše.

Žádané jsou skládací vanové zástěny

K nejznámější typům mezi vanovými zástěnami patří jednoduché jednodílné a dvoudílné, které tvoří jedna nebo dvě stěny a skládací, které jsou složeny z několika částí, výjimkou nejsou ani zasouvací varianty. Vanové zástěny tedy mohou být:

  • jednodílné
  • dvoudílné
  • vícedílné (skládací nebo zasouvací)

Způsob uchycení se odvíjí od dispozic koupelny, ale také tvaru vany. Obecně se však jednodílné modely montují na jednu z přilehlých stěn v koupelně na otočný pant. Dvoudílné vanové zástěny se povětšinou řeší upevněním jednoho dílu ke stěně a druhého na pant, aby s tímto křídlem bylo možné otáčet a manipulovat. Vícedílné vanové zástěny mohou fungovat systémem zasouvání nebo skládání, kdy se jednotlivé panely při otevírání skládají přes panty na sebe nebo zasouvají v rámu vedle sebe. Tyto varianty jsou v porovnání s jednoduchými stěnami praktičtější, protože nabízí mnohem více možností, jsou variabilnější a při nepoužívání nepřekáží.

Vanové zástěny mohou být ze skla nebo umělé hmoty

Vanové zástěny se neliší pouze systémem uchycení či konstrukcí, ale také materiálem, z něhož jsou vyrobeny rámy i celé výplně. V drtivé většině vyhrává u uživatelů umělá hmota, která je využívána i u zástěn sprchových koutů. Je totiž lehká, snadno udržovatelná a oproti sklu snadněji finančně dostupná. Sklo i umělá hmota mohou být u vanové zástěny s dekorem i bez něj a různých stupňů průhlednosti. 

Jednoduché jednodílné vanové zástěny pořídíte od cca 1500 Kč. Jednoduché vícedílné vanové zástěny pořídíte od cca 2500 Kč.

Při výběru vanové zástěny se zaměřte především na:

  • celkové zpracování
  • obtížnost manipulace s jednotlivými díly
  • nutnost a způsob údržby
  • těsnost jednotlivých dílů navzájem i vůči stěně či vaně
  • způsob otevírání a zavírání

Vanové zástěny mohou být řešeny zasazením do rámu, ale i trochu netradičně, a to bez něj. Díky široké nabídce trhu si opravdu každý může vybrat model, který bude splňovat všechny důležité požadavky – od funkčnosti až po design a celkový vzhled. Pořízení vanové zástěny posouvá hranice možností, v jakých lze koupelnu využívat.

publikováno: 1. 11. 2011
přečteno: 1844×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...