Sanitární technika: Břeclavská společnost Alcaplast slaví úspěch v zahraničí


1_Alcaplast_reference_Aquapark_Poprad

Představte stavby jako je obrovský luxusní hotel ve Spojených arabských emirátech, olympijský stadion v Dubaji nebo třeba sportovní areál v Rusku či příjemné wellnes centrum v Norsku. Při návštěvě žádné z těchto staveb by vás pravdě podobně nenapadlo, že sifony, žlaby, vpusti nebo třeba WC sedátka pocházejí z původně malé rodinné firmy se sídlem v Břeclavi.

Přesto je to možné - přesně to se totiž povedlo společnosti Alcaplast, rodinné firmě založené roku 1998, která se postupně rozrostla natolik, že má v současnosti 6 dceřiných společností v zahraničí, v nabídce má přes 580 výrobků a exportuje do více než 40 zemí světa.

Sanitární technika od Alcaplastu - od Velkých Losin až po Dubaj

Česká společnost Alcaplast se může pyšnit velkým úspěchem v zahraničí - přes 70% loňské produkce tvořil export a produkty této břeclavské firmy našly uplatnění v několika hotelech ve Spojených arabských emirátech, v dubajském olympijském plaveckém stadionu nebo například ve sportovním stadionu Spartak v Moskvě. Celkově se Alcaplast podílel na realizaci více než padesáti zahraničních staveb od Německa přes Norsko a Irsko až po Rusko a Emiráty, což ze společnosti právem dělá největšího výrobce sanitární techniky ve střední a východní Evropě.

2_Alcaplast_reference_Ritz_Carlton_v_Dubaji

Sanitární technika od Alcaplastu nyní slouží jak ve velkých rezidenčních stavbách nebo administrativních budovách, tak ve sportovních stadionech, wellnes centrech či aquaparcích.

Zahraniční zakázky však nebyly to jediné - kromě nich se firma samozřejmě soustředila i na domácí prostředí, například při realizaci Therme Parku ve Velkých Losinách.

Designerský Oscar a další prestižní ocenění

Loňský rok byl pro Alcaplast úspěšný ve všech ohledech. Nejen, že společnost v loňském roce 2015 zaznamenala růst obratu o celých 11 %, na svůj účet si firma může připsat i prestižní mezinárodní ocenění včetně toho nejcennějšího, kterým je úspěch ve vyhlášené Red Dot Award, kde uspěla kolekce tlačítek FLAT. Právě této soutěži se přezdívá designerský Oscar.

3_Alcaplast_reference_Therme_Park_Velke_Losiny

Aktivity firmy popsala výkonná ředitelka společnosti Alcaplast Radka Prokopová: „Pravidelně se účastníme veletrhu The Big 5 v Dubaji, kde jsme v roce 2014 získali prestižní ocenění Gaia Awards za systém splachování Ecology, který využívá na rozdíl od standardních systémů jen 2 až 4 litry vody pro oplach WC mís."

publikováno: 9. 3. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.