G+

 

 

Sedací vaky lákají k pohodlnému posezení


Sedací vaky jsou hitem několika posledních let. Při výběru sedacího vaku je dobré dát si pozor, z ja

Sedací nábytek je v domácnosti velmi důležitý. Pokud vás už ale omrzely všemožné sedačky, křesla a židle, jistě vás zaujmou sedací vaky a sedací pytle, které jsou v poslední době velmi populární. Za tento boom může jejich originální design, snadná mobilita a tvarovatelnost, kdy si díky výplni z polystyrenových kuliček můžete sedací vak upravit dle momentálních požadavků.

Sedací pytle a sedací vaky nejsou vlastně nábytek v pravém smyslu slova. Dají se považovat spíše za interiérový doplněk, který je ale velmi účelný. Existuje spousta druhů, z nichž některé jsou určené i pro použití ve venkovním prostředí. Takové sedací pytle jsou omyvatelné a ušité z pevné a odolné látky. Velkým plusem je pak skutečnost, že sedací vaky jsou doporučovány i lékaři a dalšími odborníky, protože oproti tvrdému sezení na židli či v křeslech umožňují pohodlné usazení, kdy není na páteř vyvíjen nadměrný tlak, který je příčinou vzniku mnoha obtíží spojených právě se zády. Sedací pytle se totiž přizpůsobují tvaru těla člověka. I proto se často setkáte s názory, že sedací vaky jsou vítaným řešením do dětských pokojíčků.

Jak poznat kvalitní sedací vaky?

Pokud se rozhodnete, že si tento originální kus nábytku také pořídíte, možná vás překvapí pestrá a velká nabídka, v níž není zrovna snadné se orientovat. Pamatujte proto, že vhodné sedací pytle je možné rozpoznat kontrolou následujícího:

  • Z jakého materiálu je vak ušitý?
  • Je prošívání kvalitní?
  • Nekrčí se látka nikde?
  • Může se potah prát?
  • Je možnost doplnění či odebírání kuliček z objemu náplně?
  • Je náplň dostatečná?
  • Není vak naplněný přehnaně?

Jestliže na dané otázky naleznete dobré odpovědi a bez kompromisů, pak nic nebrání tomu, abyste si jeden či více kousků pořídili i do svého domu či bytu.

Sedací vaky jsou vhodné i do kanceláří

Stejně jako jiný typ nábytku, i tento není vhodný pouze pro domácí využití.  Oceníte ho i v dalších prostorech, například v kanceláři, kde se ve chvílích pauzy budete moci uvolnit sezením či ležením na vaku.

Sedací vaky nebo pytle je možno kombinovat s různými styly designu, stačí jen vybrat příhodné barevné provedení. Můžete si tak pořídit kousek v univerzální černé, tmavě modré nebo hnědé, ale také v tyrkysové, pistáciové nebo sytě červené. Výjimkou nejsou ani sedací vaky s potiskem, vzorováním a různými motivy.

Výhody a nevýhody sedacích vaků:

+ pohodlí
+ variabilita
+ zdravé relaxování

- údržba
- u rozměrově větších vaků nároky na prostor
- více osob musí sedat současně (kvůli tvarování náplně)

Sedací vaky se vyrábí v různých velikostech

Sedací vaky jsou vyráběny v různých velikostech, od těch nejmenších, které jsou vhodné spíše pro malé děti, nebo jako taburetky, k rozměrově velkým kouskům, co se velikostně shodují s rozměry postele (200 cm na 140 cm). Před výběrem a nákupem je tedy dobré si ujasnit, kde budete chtít vak používat a zda se na dané místo vejde.

Sedací vaky jsou zajímavou alternativou k běžnému nábytku. Mohou plně nahradit klasické sedací soupravy, a stát se tak dominantou celé místnosti. Sedací pytle jsou totiž aktuálně poznávacím znamením moderně řešeného bydlení, ve kterém je kladen důraz na maximální pohodlí, ojedinělost v kombinaci se zábavnými a nápaditými prvky. Ptáte-li se, kolik vás tento trend bude stát, nemusíte se obávat závratných cen, sedací pytle a sedací vaky jsou nabízeny již od 1000 Kč.

publikováno: 15. 8. 2011
přečteno: 908×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...