Sedací vaky lákají k pohodlnému posezení


Sedací vaky jsou hitem několika posledních let. Při výběru sedacího vaku je dobré dát si pozor, z ja

Sedací nábytek je v domácnosti velmi důležitý. Pokud vás už ale omrzely všemožné sedačky, křesla a židle, jistě vás zaujmou sedací vaky a sedací pytle, které jsou v poslední době velmi populární. Za tento boom může jejich originální design, snadná mobilita a tvarovatelnost, kdy si díky výplni z polystyrenových kuliček můžete sedací vak upravit dle momentálních požadavků.

Sedací pytle a sedací vaky nejsou vlastně nábytek v pravém smyslu slova. Dají se považovat spíše za interiérový doplněk, který je ale velmi účelný. Existuje spousta druhů, z nichž některé jsou určené i pro použití ve venkovním prostředí. Takové sedací pytle jsou omyvatelné a ušité z pevné a odolné látky. Velkým plusem je pak skutečnost, že sedací vaky jsou doporučovány i lékaři a dalšími odborníky, protože oproti tvrdému sezení na židli či v křeslech umožňují pohodlné usazení, kdy není na páteř vyvíjen nadměrný tlak, který je příčinou vzniku mnoha obtíží spojených právě se zády. Sedací pytle se totiž přizpůsobují tvaru těla člověka. I proto se často setkáte s názory, že sedací vaky jsou vítaným řešením do dětských pokojíčků.

Jak poznat kvalitní sedací vaky?

Pokud se rozhodnete, že si tento originální kus nábytku také pořídíte, možná vás překvapí pestrá a velká nabídka, v níž není zrovna snadné se orientovat. Pamatujte proto, že vhodné sedací pytle je možné rozpoznat kontrolou následujícího:

  • Z jakého materiálu je vak ušitý?
  • Je prošívání kvalitní?
  • Nekrčí se látka nikde?
  • Může se potah prát?
  • Je možnost doplnění či odebírání kuliček z objemu náplně?
  • Je náplň dostatečná?
  • Není vak naplněný přehnaně?

Jestliže na dané otázky naleznete dobré odpovědi a bez kompromisů, pak nic nebrání tomu, abyste si jeden či více kousků pořídili i do svého domu či bytu.

Sedací vaky jsou vhodné i do kanceláří

Stejně jako jiný typ nábytku, i tento není vhodný pouze pro domácí využití.  Oceníte ho i v dalších prostorech, například v kanceláři, kde se ve chvílích pauzy budete moci uvolnit sezením či ležením na vaku.

Sedací vaky nebo pytle je možno kombinovat s různými styly designu, stačí jen vybrat příhodné barevné provedení. Můžete si tak pořídit kousek v univerzální černé, tmavě modré nebo hnědé, ale také v tyrkysové, pistáciové nebo sytě červené. Výjimkou nejsou ani sedací vaky s potiskem, vzorováním a různými motivy.

Výhody a nevýhody sedacích vaků:

+ pohodlí
+ variabilita
+ zdravé relaxování

- údržba
- u rozměrově větších vaků nároky na prostor
- více osob musí sedat současně (kvůli tvarování náplně)

Sedací vaky se vyrábí v různých velikostech

Sedací vaky jsou vyráběny v různých velikostech, od těch nejmenších, které jsou vhodné spíše pro malé děti, nebo jako taburetky, k rozměrově velkým kouskům, co se velikostně shodují s rozměry postele (200 cm na 140 cm). Před výběrem a nákupem je tedy dobré si ujasnit, kde budete chtít vak používat a zda se na dané místo vejde.

Sedací vaky jsou zajímavou alternativou k běžnému nábytku. Mohou plně nahradit klasické sedací soupravy, a stát se tak dominantou celé místnosti. Sedací pytle jsou totiž aktuálně poznávacím znamením moderně řešeného bydlení, ve kterém je kladen důraz na maximální pohodlí, ojedinělost v kombinaci se zábavnými a nápaditými prvky. Ptáte-li se, kolik vás tento trend bude stát, nemusíte se obávat závratných cen, sedací pytle a sedací vaky jsou nabízeny již od 1000 Kč.

publikováno: 15. 8. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.