Skleněné obklady vyniknou v kuchyni i koupelně


skleněný obklad

Vybíráte nové obklady do kuchyně nebo koupeny? Nezaměřujte se jen na klasické obklady z keramiky. Trh nabízí nepřeberné množství obkladů z nejrůznějších materiálů od přírodního kamene přes kámen umělý, beton až po sklo. Skleněné obklady se stávají hitem posledním let a zájem o ně rapidně roste. Není se čemu divit. Obklady ze skla vypadají luxusně, ozvláštňují prostor, umožňují poutavou hru světla a stínu, navíc se snadno udržují.

DÁLE NA TÉMA: SKLO ZA KUCHYŇSKOU LINKU

Skleněné obklady – malé i velké formáty

Pokud se rozhodnete pro výběr skleněných obkladů, v první řadě si rozmyslete, o jaké formáty byste měli zájem. Na trhu narazíte na velkoformátové skleněné obklady, které působí poutavě především při obkládání větších ploch. Naopak menší formáty podobné klasickým keramickým obkladačkám jsou univerzálnější a hodí se takřka do jakéhokoliv prostoru.

Postup obkládání se skleněnými obklady je stejný jako u jiných materiálů, počítejte však s tím, že čím větší formát zvolíte, tím bude manipulace náročnější. Jedním z problémů skleněných obkladů je náročnější řezání, zkracování a vrtání, proto byste materiál měli vybrat tak, abyste museli provádět dodatečné úpravy co nejméně.

Skleněné mozaiky zpestří prostor kuchyně i koupelny

Samostatnou kategorii skleněných obkladů tvoří mozaiky vyskládané z většího počtu malých skleněných čtverců či obdélníků. Prodávají se v různých barevných kombinacích a prostor koupelny nebo kuchyně ozvláštní. Mozaiky se však používají spíše jako doplněk k obkladům větších formátů, na velké ploše mohou vypadat agresivně a opticky zmenšují prostor. Montáž skleněných mozaik je jednoduchá, protože se prodávají jako větší celky připevněné na síti. Nemusíte tak mít obavy, že byste museli mozaiku sami skládat dílek po dílku. I tak je třeba počítat s větší časovou náročností a větší spotřebou spárovacího materiálu.

Typy skleněných obkladů – barevné, dekorativní a další

Skleněné obklady se vyrábí v různých provedeních a povrchových úpravách. Kromě obkladů ve vysokém lesku tak narazíte i na obklady matné, mléčné, pestrobarevné, ale třeba i stříbrné či zlaté. Standardní jsou lakované skla, do kategorie speciálních povrchových úprav pak patří skla dekorativní s různými designovými prvky. Některé firmy se zabývají zakázkovou výrobou skleněných obkladů, a tak vám na přání zhotoví obklad s různými texturami, motivy, ale třeba i fotografiemi. Při zakázkové výrobě skleněných obkladů však počítejte s vyššími pořizovacími náklady.

Čtěte také: Mozaika do koupelny dodá originální vzhled

Sklo se dobře kombinuje s dalšími materiály

Výhodou skleněných obkladů je jejich dobrá kombinovatelnost s dalšími materiály. Sklo se dobře doplňuje s kovem, kamenem i dřevem. Zejména v koupelnách s chromovanými prvky (závěsnými moduly, sprchovými hlavicemi, vodovodními bateriemi) budou vypadat obzvláště poutavě. Skleněné obklady můžete zkombinovat i s jiným typem obkladových materiálů, například s klasickými keramickými obklady.

Výrobci obkladových materiálů reagují na zvyšující se zájem o skleněné obklady a svou nabídku pravidelně doplňují o nové modely. Rozhodně tak je z čeho vybírat. Přečtěte si také další články, ve kterých se na problematiku obkladů a dlažeb zaměřujeme:

publikováno: 31. 10. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.