Soukromí na balkóně pomocí zeleně


Soukromí na balkoně si můžeme zajistit několika způsoby.

Balkon je k nezaplacení. Jedni jej využívají jen jako kuřárnu a místo pro uskladnění věcí, jiné na na něm žijí a večerní posezení je pro ně uklidňující jistotou. Vyžaduje to však dvě věci – praktické zabydlení a vytvoření osobního prostoru, kde nebudete rušeni, pakliže si to vysloveně nepřejete. Víte, jak si vytvořit soukromí na balkoně?Pro to, aby vám do talíře neviděl kde kdo, se toho dá udělat spousta. Od neprůhledných textilií na zábradlí až po slunečníky. To jsou však ty tradičnější možnosti. Nebojte se ale originality a pro svůj balkon vyberte zajímavější a mnohem osobitější variantu.

Soukromí na balkoně pomocí běžného maskování

Ukrýt terasu či balkon před zvědavými pohledy kolemjdoucích nebo sousedů není nic obtížného. Vysoké rákosové, bambusové nebo vřesové rohože působí příjemně a nenápadně a dá se za ně dobře schovat plocha jakýchkoliv rozměrů. Na balkoně by neměly přesahovat výšku zábradlí, jeko předěl mezi jednotlivými balkony je pak výška libovolná. Seženete je snadno a stejně tak proběhne i jejich instalace. Pomocí drátků nebo špagátků je přichytíte a v případě potřeby i bez problémů zase sundáte.

Oblíbené slunečníky se dají postavit nebo připevnit ke stěně. Záleží samozřejmě na motivu, ovšem že by se jednalo o poslední designový výstřelek, to říci nelze. Podobně jsou na tom i zástěny z nepromokavých textilií.

 http://www.sitazine.com

Snadno dostupné jsou i paravany, které mají styl, ovšem některé je nutno je schovávat před deštěm.

Kreativní nápady pro soukromí na balkoně

 • Zelený tunel: mezi sousedními balkony se objevují předěly z květin – ať už je nad sebou naskládaných několikkvětináčů nebo je v truhlíku vysazena popínavá rostlinka. Té můžete využít i pro vytvoření zeleného tunelu nebo zelené střechy nad částí balkonu. Od zábradlí až po zeď bude ale potřeba vytvořit lehkou konstrukcí, po níž se budou šlahouny pnout. Výsledek bude vzdušný a světlý, ovšem soukromí maximální.
 • Vysoké druhy zeleně: kolem zábradlí lze vysázet vysoké druhy rostlin, případně uístit květináče a truhlíky ještě na jakýsi piedestal. Naopak ke stropu pak můžete zavěsit ještě další převislou zeleň.

 • Zajímavě s textilem: pokud kvůli nedostatku prostoru nelze jinak, než použít na zábradlí textil, můžete jej také ozvláštnit. Přišijte na látku kapsy, do nichž můžete vložit jak menší květináče s bylinkami, tak i sušené jen pro dekoraci.

   
  Kolem balkonu lze nechat pnout třeba i břečťan, který působí velmi pěkně jak na moderních stavbách, tak i na těch starších. V kombinaci se dřevem se jedná o přírodní kombinaci, která se nebude navzájem rušit, u zděných domků je naopak vítaným oživením. Jedinečnou atmosféru pak dopřává domům cihlovým, protože s červenou barvou působí opravdu zajímavě.   Pozor ale na použití skla - to musí být vzdušné, což se dá vyřešit několika způsoby. Nechte prostor mezi ním a podlahou a také mezi panelem a sloupkem pro uchycení. Vhodné je i rozdělit jednu plochu napřiklad na dva rozdílně široké kusy.    foto: shoaibnzm-home-design.blogspot.cz; homesaura.com ; alternativeconsumer.com ; homeinfatuationblog.com

publikováno: 26. 7. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.