Správně vybrané koupelnové doplňky celou místnost zútulní


Správně vybrané koupelnové doplňky celou místnost zútulní

Koupelnové doplňky dokážou divy. Umě a elegantně skryjí nedostatky a vyzdvihnou přednosti, kterými se místnost může pyšnit, protože na sebe poutají pozornost. Nabídka trhu je nesmírně široká, a tak si lze volit koupelnově doplňky i dle momentální nálady či rozpoložení. Na jaké koupelnové doplňky byste ale určitě neměli zapomenout?

Požadavky na koupelnu jsou v dnešní době zcela odlišné od těch, kterými se při zařizování koupelen řídili lidé ještě v nedávné minulosti. Moderní koupelna kombinuje funkčnost se stylem a příjemným vzhledem. A toho pomáhají dosáhnout i pečlivě vybrané koupelnové doplňky. Ty lze vybírat s ohledem na různé aspekty, především ale na:

 • barevné provedení
 • použitý materiál
 • design
 • funkčnost
 • náročnost údržby

Koupelnové doplňky, to je celá řada možností

Koupelnu lze mimo základního vybavení obohatit o spoustu dalších věcí, které se souhrnně označují právě jako koupelnové doplňky. Některé jsou víceméně nezbytné, bez jiných se bez problémů obejdete. Vedle věšáků na ručníky, držáků na mýdlo, zrcadel a dávkovače mýdla se tak můžete setkat s rozmanitými policovými systémy, zásobníky na vatu, polštářky do vany, svíčkami nebo s rádii do sprchy. Koupelnové doplňky je možné vybírat s velkými představami a fantazií. Mezi základní vybavení v otázce doplňků se řadí především tedy:

 • zrcadla
 • držáky/háčky na ručníky
 • držáky kartáčků
 • dávkovače/držáky mýdla
 • madla
 • odpadkové koše
 • koupelnové předložky

„I promyšleně rozmístěné ručníky vybraných barev jsou mnohými považovány za koupelnové doplňky.“

Neobvyklé koupelnové doplňky

Jak už bylo nastíněno výše, najdou se i méně obvyklé koupelnové doplňky, které jsou pro mnoho lidí jen zbytečným výstřelkem, pro jiné zase trendy a stylovým doplňkem. Mimo rádia do sprchy, které si oblíbili všichni, co si rádi ve sprše či vaně prozpěvují, se tak můžete setkat s držákem a dávkovačem zubní pasty. Ta je do tohoto zařízení umístěna dnem vzhůru a její vymáčknutí proběhne pouhým stisknutím tlačítka, nebo s LED světlem vloženým do sprchy, které signalizuje, zda je voda horká, nebo studená. Tomu odpovídá i barevné odlišení, kdy teplá voda teče v rámci červeného světla a studená v rámci modrého. Výjimkou není ani dockovací stanice pro ipod přehrávače zabudovaná do držáku na toaletní papír. Což je řešení pro ty, co mají koupelnu spojenou s toaletou a mají rádi poslech hudby bez ohledu na to, kde se zrovna nachází a co dělají. Tyto koupelnové doplňky prodávají především specializované internetové obchody, které se na tyto méně tradiční vybavení zaměřují. 

Koupelnové doplňky mohou být i designérským skvostem, který je tak schopen povýšit koupelnu na místnost, v níže se plně zrcadlí osobnost majitele a všech, kteří ji využívají. U takových kousků je však nutné pečlivě zvážit umístění a všechny dispozice okolního prostoru. Koupelnové doplňky jsou nezbytností, která se navíc při vhodném aranžování stává prostředkem pro zútulnění koupelny a navození specifické atmosféry.

publikováno: 24. 8. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.