PR článek

Srovnání půjček je v dnešní době nezbytné! Na co je třeba brát ohled?


srovnani pujcek

Nákupy přes internet v dnešní době neustále narůstají na oblibě. Je to především díky tomu, že si lidé nakoupí vše, co potřebují, v klidu a pohodlí z domu a nemusí nikam chodit. Další velkou výhodou je, že si danou věc na internetu mohou nejen zakoupit, ale také porovnat v různých variantách a cenových relacích a následně koupit tam, kde je nejlevnější. To samé platí i při sjednávání úvěru.

Hledáte úvěr, který pro vás bude nejvýhodnější? Pokud jste se dostali do situace, kdy vám do výplaty zbývá ještě moře času a vy na pokrytí svých nákladů potřebujete nutně získat chybějící finance a rozhodli jste se, že tyto výdaje pokryjete půjčkou před výplatou, pak je potřeba, abyste si veškeré nabídky důkladně porovnali. Jedině tak totiž můžete vybrat takovou, která pro vás bude opravdu nejvýhodnější. Na co by se měl člověk při porovnávání půjček zaměřit?

Když se vám nechce do banky

Nebankovní půjčky se sjednávají u společností, které vám poskytnou peníze, aniž byste museli jít do banky. Půjčku si navíc můžete sjednat během desítek minut online z pohodlí vašeho domova, což je v případě neodkladných situací velkou výhodou. Mezi takové půjčky patří například půjčky bez doložení příjmu, což je pro mnohé žadatele o úvěr velmi výhodné.

U nebankovních půjček je potřeba porovnávat RPSN (roční procentní sazbu nákladů), kam se zahrnují veškeré poplatky, které jsou s půjčkou spojené. Díky tomu vám tento údaj umožní, abyste si vybrali úvěr s nejvýhodnějšími podmínkami. Pochopitelně by vás mělo zajímat i to, jaká je výše úroků, od čehož se následně odvíjí také výše měsíční splátky a doba, po kterou budete danou půjčku splácet.

I bankovní úvěry je třeba porovnat

Velkou roli při sjednávání bankovní půjčky hraje výše částky, o kterou budete banku žádat. Banky si navzájem konkurují a každá chce klienta získat, proto se mu snaží vyjít vstříc a nabídnout mu ty nejlepší podmínky. Porovnání různých nabídek je proto i v případě bank velmi důležité.

Stejně jako u nebankovních úvěrů, tak i u těch bankovních je potřeba věnovat pozornost RPSN, které by v tomto případě mělo určitě zahrnovat i pojištění schopnosti splácet. I když si banka své žadatele o půjčku vždy prověřuje, aby měla jistotu, že je klient schopen svůj úvěr splácet, většinou půjčuje vyšší částky s delší dobou splatnosti, a tak k úvěru pojištění schopnosti splácet obvykle doporučuje.

Jak jste už nejspíš pochopili, ať už se rozhodnete pro uzavření bankovní nebo nebankovní půjčky, vždy je potřeba si porovnat RPSN, které by pro vás mělo být za všech okolností směrodatné. Nenechte se zlákat půjčkou, která má nízkou úrokovou sazbu. V některých případech jsou s takovými půjčkami spojené vysoké poplatky, že by pro vás byl daleko výhodnější takový úvěr, který má sice vyšší úrok, ale zato nižší nebo dokonce žádné poplatky.

Při sjednávání nebankovních úvěrů můžete využít online srovnávač, který všechny důležité parametry srovná za vás a vy si pak můžete snáze vybrat takovou půjčku, která je právě pro vás nejvýhodnější. Měli byste však vybrat takový, který je nezávislý a tím pádem se vám nebude snažit žádný produkt mermomocí předhodit.

publikováno: 11. 6. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.