Stěrka do koupelny jako bezspárové řešení kritických míst


koupelna 2

Špatné větrání a vlhkost se v koupelně projevuje nepěkným efektem, a tím je vznik plísní na zdech. Bojovat se s nimi dá na několika frontách, přičemž jednou z nich je také volba správného povrchu stěn. Není třeba se ale držet jen tradičních obkladů, moderní a zajímavou variantou je například omyvatelná stěrka do koupelny, která se oblíbenosti těší hlavně proto, že se jedná o povrch bez spár.

V některých koupelnách nenajdete spáry ani na zdech, ani na podlaze. Nový trend stěrek do koupelny navíc už prošel takovým vývojem, že spolehlivě nahradí i obklady, bez nichž si mnozí koupelnu ani nedokáží představit. Dekorativní stěrky do koupelny si zkrátka získávají velkou popularitu.

Problémy se spárami vyřeší stěrka do koupelny

Spáry mezi obklady jsou rizikovým místem, a to jak z pohledu estetického, tak i hygienického. Vynikají v tom hlavně původní cementové spáry, kde se po letech objevuje značné znečištění. Pokud jsou spáry hlubší, stačí nanést novou vrstvu, jestliže ale takový prostor neexistuje, je nutné jejich odstranení a nové vytvoření.

Mnozí řemeslníci se navíc drží tradice půl centimetrové spáry (někdy až jednoho centimetru), avšak u současných obkladů není nic takového třeba. Mnohdy postačí i milimetr.
Pokud jsou právě spáry důvodem pro volbu jiného povrchu stěny, pak je stěrka vhodnou (i když o něco dražší) možností.

Stěrka do koupelny je variabliní

Stěrka do koupelny se řadí do kategorie materiálů, které jsou nejen funkční, ale také velmi estetické. Taková kombinace je k nezaplacení, a to hlavně v koupelnách, kde je třeba každý krok zvážit dvakrát. Stěny tak už nebudou jen obyčejně bílé a nudu vystřídá designový povrch stěrky do koupelny. Snadná údržba tak stěrky předurčuje i na vlhká místa, použít se však dají kdekoliv.

  • základem stěrky do koupelny je cement, do něhož se přidávají další příměsi dle účelu použití
  • v koupelnách dokáže stěrka i obklad v těch nejnáročnějších podmínkách
  • stěrky se používají také v kuchyních a díky široké škále dekorů jsou aplikovatelné kdekoliv
  • stěrky do koupelny se dají nanést na na spoustu povrchů včetně sádrokartonu, podmínkou je, aby byly soudržné
  • povrchová úpravastěrky do koupelny se dá přizpůsobit barevným požadavkům dle potřeby

koupelna 1 

Speciální materiál pro stěrky do koupelny zvaný betonepox

Jedná se o materiál, který je tvořený čistým epoxidem bez přídavku cementu, díky čemuž je naprosto nenasákavý. Nepřijdou si tak na něj ani ty nejnáročnější podmínky. Spolehlivě nahradí obklad ve sprchovém koutě, kde klasická stěrka odolává jen stěží. Řadí se do kategorie luxusních povrchů, od čehož se ale odvíjí také jeho vyšší cena.

Stěrka do koupelny představuje moderní řešení stěn, které je však velmi praktické. Díky tomu, že se jedná o bezspárový povrch odpadávají starosti s jejich čištěním. Po použití vhodného laku jsou zdi omyvatelné a to znamená, že ani nevsakují vodu. Ideální řešení pro vlhká místa.

publikováno: 20. 4. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.