Tapety na zeď s vinylovou vrstvou se hodí do jakéhokoli interiéru


Tapety na zeď s vinylovou vrstvou se hodí do jakéhokoli interiéru

Zdobení stěn je jednou z možností, jak obydlí zútulnit a přizpůsobit požadavkům vztahujícím se k celkovému komfortu bydlení. Nejen výmalba je však způsobem, jakým se lze přiblížit představám, jak má domácí prostředí vypadat. Vyhledávaným řešením jsou proto i tapety na zeď, které aktuálně zažívají svůj velký comeback. Jaké jsou ty vinylové?

Tapety na zeď nesměly v žádné domácnosti chybět v 70. a 80. letech minulého století. Posléze byly trochu upozaděny, nyní se ale opět těší velké oblibě. Moderní tapety na zeď jsou totiž vyráběny z různých materiálů a v nepřeberném množství barev, motivů či vzorů. Pryč jsou doby, kdy na výběr bylo pár typů, a spousta interiérů tak vypadala stejně. Vinylové tapety na zeď patří k těm nejmladším druhům, které posouvají hranice možností, kde všude lze tapety na zeď využít.

Čím se vinylové tapety na zeď liší od ostatních?

Hlavním poznávacím znamením tohoto druhu tapet je jistě odolnost, na níž se podílí vrchní vinylová vrstva, díky které jsou tyto tapety na zeď i snadno omyvatelné a čistitelné. Což bylo u dřívějších papírových tapet téměř nemyslitelné. Z dalších předností je nutné vyzdvihnout i barevnou stálost, kdy tapety na zeď s vinylem velmi důkladně odolávají UV záření ze slunečních paprsků, kvůli kterému může obyčejná tapeta po čase vyblednout. Vrchní vrstva je také důvodem, proč vinylové tapety na zeď vypadají pořád stejně bez ohledu na to, jaký zdroj světla se v místnosti nachází. Velmi vítaná je také možnost umístit tyto tapety na zeď v místech, kde je zvýšená vlhkost. Není tedy nemožné ozdobit jimi stěny v koupelně, v níž doposud vévodí v této otázce spíše obklady všeho druhu.

„Vinylové tapety na zeď určené pro prostory se zvýšenou vlhkostí jsou označeny třemi vlnovkami.“

Vinylové tapety na zeď jsou dvojího typu

Tapety na zeď s vinylovou vrstvou je možné rozlišit dle toho, jaký materiál se nachází na zadní straně. Podle toho je možno tyto tapety na zeď rozdělit do dvou kategorií: A to na:

  • vinylové tapety na zeď se zadní stranou z papíru
  • vinylové tapety na zeď se zadní stranou z vliesu

Toto rozdělení pak přímo souvisí s postupem nalepení. U tapet, které mají na zadní straně papír, se lepidlo nanese ve vrstvě přímo na tapetu, u těch druhých, které mají na zadní straně vlies, se lepidlo nanese na zeď.

Vinylové tapety na zeď dokážou interiér v mnohých ohledech vylepšit. Díky struktuře povrchu zakryjí nedostatky, s nimiž se zdi potýkají, neotřelé designové zpracování zase rozzáří místnosti, kde převládá fádnost a unylost. Vinylové tapety na zeď je totiž možné sehnat v široké paletě barev, motivů a vzorů, z nichž mnohé jsou velmi originální a jedinečné hodící se do jakéhokoliv stylu. Za vinylové tapety na zeď zaplatíte od 200 Kč za roli standardních rozměrů.

 

publikováno: 29. 8. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.