Tapety neslouží jen na zdi, snadno promění i nábytek


5246263883_ab52607fd4_flickr

Tapety si možná trochu neprávem každý spojí s dobami socialismu, kdy si jen málokdo dokázal představit interiér bez nich. V posledních letech zažily comeback a jejich nabídka je nyní opravdu široká. Kromě jejich klasického použití na zeď s nimi ale můžete zrenovovat starý nábytek a dát mu tak nový a moderní kabát. 

Práce se samolepícími tapetami je jednoduchá, protože snadno přilnou na jakýkoliv hladký povrch. Nemusí se tedy jednat jen o dřevěný nábytek, ale třeba i o plast. Jednoduše, rychle a levně tak změníte interiér k nepoznání!

Tapety na nábytek i jako obklad

Klasické samolepící tapety mají povrch z plastické folie, takže se dá omývat a její životnost je dlouhá i na namáhaných plochách. Rozhodně se nehodí na venkovní použití, ani k tapetování celých místností. Povrch, na který jsou lepeny, musí být hladký – pokud budete chtít tuto tapetu použít i na prašnou zeď, je třeba ji předtím upravit.

Druhou možností je použití dýhových, korkových nebo hliníkových tapet. Jsou dražší než předchozí typ, to však vyvažuje jejich životnost a vzhled. Jedná se o dvouvrstvou tapetu, která se nedá ohýbat, takže se používá hlavně pro obkládání (např. v kuchyni) nebo renovaci nábytku, která je však o něco náročnější. Drahé jsou i korkové tapety, které však dodají místnosti příjemnou atmosféru – použít se dají například do dětského pokojíku kolem postele. U hliníkových fólií hraje prim jejich design – své místo mají hlavně v moderních desénových bytech nebo na diskotékách – odráží totiž hodně světla.

Nebojte se barev3435674034_c8d3c584f9_flickr

Trendy hýří barvami a to se přenáší i do bydlení. Nejedná se jen o výrazné doplňky, aktuálně jsou populární barevné sedačky, stoly i skříně. Starou kuchyň jednoduše proměníte samolepícími tapetami v moderní kousek. Použít můžete kontrastní barvy, tapetu s motivem na jedny z dvířek nebo můžete využít geometrické tvary zajímavě vedené skrze všechny plochy.

 

Novinka s názvem 3D tapety 

Že si něco takového nedokážete představit? Není to žádná věda a žádná složitost – jedná se o samolepící prvky, které vyčnívají ze zdi. Na stěnu či nábytek tak umístíte třeba kapky deště, více možností je ale u abstraktních motivů, kde je práce s 3D efektem širší.

Nabídka tapet je opravdu široká, ať už zamíříte do klasického obchodu, hobby marketu nebo si budete vybírat prostřednícím internetu. Jednou z velkých výhod je i to, že až se za nějakou dobu omrzí, snadno je vyměníte zase za jiné.

publikováno: 21. 10. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.