G+

 

 

Tapety neslouží jen na zdi, snadno promění i nábytek


5246263883_ab52607fd4_flickr

Tapety si možná trochu neprávem každý spojí s dobami socialismu, kdy si jen málokdo dokázal představit interiér bez nich. V posledních letech zažily comeback a jejich nabídka je nyní opravdu široká. Kromě jejich klasického použití na zeď s nimi ale můžete zrenovovat starý nábytek a dát mu tak nový a moderní kabát. 

Práce se samolepícími tapetami je jednoduchá, protože snadno přilnou na jakýkoliv hladký povrch. Nemusí se tedy jednat jen o dřevěný nábytek, ale třeba i o plast. Jednoduše, rychle a levně tak změníte interiér k nepoznání!

Tapety na nábytek i jako obklad

Klasické samolepící tapety mají povrch z plastické folie, takže se dá omývat a její životnost je dlouhá i na namáhaných plochách. Rozhodně se nehodí na venkovní použití, ani k tapetování celých místností. Povrch, na který jsou lepeny, musí být hladký – pokud budete chtít tuto tapetu použít i na prašnou zeď, je třeba ji předtím upravit.

Druhou možností je použití dýhových, korkových nebo hliníkových tapet. Jsou dražší než předchozí typ, to však vyvažuje jejich životnost a vzhled. Jedná se o dvouvrstvou tapetu, která se nedá ohýbat, takže se používá hlavně pro obkládání (např. v kuchyni) nebo renovaci nábytku, která je však o něco náročnější. Drahé jsou i korkové tapety, které však dodají místnosti příjemnou atmosféru – použít se dají například do dětského pokojíku kolem postele. U hliníkových fólií hraje prim jejich design – své místo mají hlavně v moderních desénových bytech nebo na diskotékách – odráží totiž hodně světla.

Nebojte se barev3435674034_c8d3c584f9_flickr

Trendy hýří barvami a to se přenáší i do bydlení. Nejedná se jen o výrazné doplňky, aktuálně jsou populární barevné sedačky, stoly i skříně. Starou kuchyň jednoduše proměníte samolepícími tapetami v moderní kousek. Použít můžete kontrastní barvy, tapetu s motivem na jedny z dvířek nebo můžete využít geometrické tvary zajímavě vedené skrze všechny plochy.

 

Novinka s názvem 3D tapety 

Že si něco takového nedokážete představit? Není to žádná věda a žádná složitost – jedná se o samolepící prvky, které vyčnívají ze zdi. Na stěnu či nábytek tak umístíte třeba kapky deště, více možností je ale u abstraktních motivů, kde je práce s 3D efektem širší.

Nabídka tapet je opravdu široká, ať už zamíříte do klasického obchodu, hobby marketu nebo si budete vybírat prostřednícím internetu. Jednou z velkých výhod je i to, že až se za nějakou dobu omrzí, snadno je vyměníte zase za jiné.

publikováno: 21. 10. 2012
přečteno: 2855×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...