Tekuté tapety jsou moderní, odolné a zakryjí i nerovnosti


tekuté tapety

Vaše interiérové stěny jsou už oprýskané a pomalu přichází čas pustit se do malování? Než se pustíte do práce, popřemýšlejte nad možností využití alternativních povrchových materiálů. Jedním z nich jsou tekuté tapety, které jsou stále vyhledávanější. Moderně vypadají, snadno se nanáší a především vynikají svými vlastnostmi. Tekuté tapety jsou odolné, zakryjí i nerovnosti a jejich životnost dosahuje až 20 let.

Co jsou to tekuté tapety

Tekuté tapety se řadí do kategorie dekorativních omítek. Dodávají se jako suchá směs v pytlích a připravují se jako sádra. Sypká směs se smíchá s přesně stanoveným množstvím vody, vytvoří se hustá tekutá hmota a ta se následně nanáší na stěny interiérů.

Nábytek můžete renovovat pomocí samolepicích tapet

Tekuté tapety jsou vyrobeny z podobného materiálu jako běžné tapety v rolích, jedná se však o sypkou směs, která se nanáší na stěny a po zaschnutí vytvoří ucelenou vrstvu. Nanášení tekutých tapet je jednoduché, jsou vhodné i na nerovné stěny a vynikají také izolačními schopnostmi.

Tekuté tapety - mozaika

Proč se rozhodnout právě pro tekuté tapety

Na trhu je k dispozici nepřeberné množství různých povrchových materiálů a tekuté tapety jsou jen jedním z mnoha. Proč se rozhodnout právě pro tekuté tapety? Důvodů může být řada. Přinášíme vám zásadní argumenty, které vás k využití této povrchové úpravy interiérových zdí přesvědčí.

  • Tekuté tapety jsou vhodné na nerovné povrchy. Rozředěnou směs snadno nanesete na jakýkoliv povrch, a to včetně těch geometricky nepravidelných.

  • Jsou stálobarevné a vynikají dlouhodobou životností. Běžně se udává životnost až 20 let.

  • Tekuté tapety zlepší tepelnou izolaci a postarají se o odhlučnění stěn a stropů.

  • Nanesená vrstva je jednolitá, na ploše nevznikají švy, které by ubíraly na estetické kvalitě materiálu.

  • Tekuté tapety se hodí i na vlhké zdi. Vzhledem ke svému materiálu absorbují velké množství vody. Proto jsou tekuté tapety oblíbené především v přímořských zemích s vysokou vlhkostí vzduchu.

  • Jsou ekologické a nezávadné. Vyrábí se z přírodních materiálů – celulózy, hedvábí a bavlny.

  • Umožňují kombinaci s jinými materiály a barevnými odstíny. Tekuté tapety jsou vhodné pro vytváření nejrůznějších mozaik a dekorových vzorů. Dobře se kombinují s korkem, kamenem či klasickými tapetami.

  • Jejich nanesení zvládnete i vy. Stačí se řídit montážním návodem, sypkou směs rozmíchat v přesném množství vody a na stěnu pečlivě roztírat hladítkem či špachtlí.

Hladítko

Poškodil se vám povrch tekutých tapet? Snadno jej opravíte

Pokud jakýmkoliv způsobem poškodíte běžnou tapetu nebo omítku, lokální opravy se provádí docela těžko. To ale neplatí pro tekuté tapety, které zvládnete opravit během chvilky. Pokud došlo jen ke znečištění (jídlem apod.), stačí jen vzít navhlhčený hadr a přenést vlhkost na znečištění místo. Pomocí špachtle nečistoty odstraníte a plochu vyrovnáte, po zaschnutí bude tapety jako nová. Nemusí ani přidávat další materiál. Pokud by došlo k výraznějšímu poškození, sypkou směs jednoduše přidáte na poškozené místo.

Čtěte: Omyvatelné barvy na zeď

Tekuté tapety se hodí do každého interiéru

Tekuté tapety jsou dostupné v mnoha barevných kombinacích a díky tomu, že se dají dobře kombinovat i s jinými materiály, se hodí do každého interiéru. Budou se skvěle vyjímat v obývacím pokoji, stejně tak i v luxusní ložnici nebo dětském pokoji. Pokud jste kreativní, můžete se při nanášení tekutých tapet opravdu vydovádět. Vytvořte mozaiky, zajímavé vzory, nechte pracovat svou představivost. 

tekuté tapety

I když je cena za tekuté tapety výrazně vyšší ve srovnání s klasickými tapetami nebo omítkami, investice se vyplatí. Tekuté tapety jsou stále oblíbenější povrchovou úpravou a mohou ozdobit i vaše interiérové stěny a stropy.

Dáváte přednost klasickým tapetám? Nenechte si ujít náš článek, ve kterém jsme se zaměřili na vliesové tapety.

publikováno: 6. 9. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.