Tichá parní pračka důkladně vypere a zničí alergeny


pracka

Pára je fenomén – v 19. století se stala hybnou silou průmyslu a možná právě proto budí respekt i dnes. Parní čističe patří k vybavení každé úklidové firmy, protože jsou skutečně spolehlivými pomocníky – poradí si i s největšími nečistotami a zůstane po nich perfektní čistota splňující všechny hygienické požadavky. Není tedy divu, že došlo k využití páry také pro pračky. 

Pračky s parní technologií slibují stejně jako běžné pračky dokonale čisté prádlo – ovšem je potřeba k tomu přidat něco navíc, co by zájemce přesvědčilo ke koupi. V tomto případě je to zničení bakterií díky vysoké teplotě a zbavení všech alergenů.

Pára do domácnosti

Trend nebo technologie budoucnosti? Jak na tom využití páry pro praní nakonec bude, ukáže až čas. Ovšem od doby, co se objevily parní pračky na trhu, přeci jen nějaká doba uplynula a masové rozšíření nenastalo. Názory majitelů a majitelek se ovšem různí: jedni si stěžují na špatné výsledky, jiní si páru nemohou vynachválit. A není náhoda, že ten, kdo se nebál investovat, je mnohem spokojenější.

Co umí parní pračka

Parní pračka pere stejně jako ta, kterou máte doma. Jen disponuje speciálním programem na praní v páře, díky čemuž se prací prostředek důkladně rozpustí a snáze se dostane až k jednotlivým vláknům hluboko do textilií. Pronikne až k té nejzažranější špíně. Program však lze využít nejen při procesu praní: umí také odstranit jen zápach z použitých věcí bez namáčení. Pára pohltí mikročástice pachu a oblečení tak není nutno komplet máčet ve vodě. Ve výsledku to znamená i to, že je k oblečení šetrnější.

  • tichý chod, nízké vibrace
  • šetrnost k oděvům a zároveň pronikání do hloubky textilií
  • vysoká účinnost páry
  • absolutní rozpuštění pracího prášku, žádné skvrny z nerozpuštěných hrudek
  • vhodné pro alergiky a citlivé jedince

Fotolia_46341522_XS 

Bakterie a alergeny nemají šanci

Díky vysoké teplotě a přitom jemnosti páry snadno zničíte všechny bakterie, jež by mohlo oblečení obsahovat (např. staphylococcus a coliform způsobující střevní potíže a průjmy). Ideální pro nejmenší děti.
Stejné je to i s alergeny – běžné šetrné praní je sice odstraní, ovšem ne tak důkladně. U parních praček můžete zvolit program s antialergickým mácháním už od teploty 40°C. Odstraní se tak i zbytky pracího prášku, který může dráždit pokožku.

Při praní spotřebujete hodně elektřiny. Pokud na ní chcete ušetřit, srovnejte si dodavatele.

Parní pračka a hlučnost

S hlučnost běžných praček má zkušenosti snad každý. Kdo a kdy pere, se dá zejména v panelových domech určit s naprostou přesností. Parní pračky ovšem mají další devízu, jíž je tichý chod. Avšak parametry decibelů musíte sledovat důkladně, protože některých parních praček se to netýká. Hluk je pak stejný jako u běžných.

Na parní pračku si musíte zvyknout, je přeci jen odlišná od klasické. Kdo se nebojí investovat, může si být jistý, že dostane kvalitu. Levnější varianty se nevyplácí, navíc ani nenabízí všechny výhody, kvůli kterým se parní pračky pořizují.

publikováno: 19. 4. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.