Tip navíc na zazimování hortenzií


Hortenzie

Popsali jsme si základní postup zazimování hortenzií, a to jak v případě pokojových, tak venkovních druhů. Také jsme upozornili na citlivost na mráz v závislosti na konkrétním druhu. Přinášíme vám jeden osvědčený tip na zazimování hortenzií, který nám poslal jeden z našich čtenářů. Takto chráněné hortenzie prý kvetou každý rok a daří se jim, protože květy zůstanou bez poškození.

(POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU "Zazimování hortenzií: co dělat, aby přečkaly zimu bez újmy")

Tip na zazimování hortenzií

Chcete ochránit své hortenzie před silnými mrazy, aby vám během dalšího roku krásně vykvetly? Keř hortenzií v první řadě obtočte provazem a větve pevně stáhněte k sobě. Vznikne vám snop, který v dalším kroku obtočíte bublinkovou fólií. Dejte si pozor, aby fólie byla od spodu až k horní části snopu.

V horní části nechejte velký otvor, keř pak bude moct dýchat. Bublinková fólie ochrání keř před silným větrem. To celé pak obmotejte pytlovinou nebo rákosovou rohoží. Ze strany, ze které fouká vítr, opřete smrkové větve.

Krásná hortenzie

Zazimujte hortenzie. Příští rok krásně pokvetou.

Je na vás, pro jaký způsob zazimování hortenzií se rozhodnete. Vždy myslete na to, že hortenzie patří k choulostivým rostlinám, které musí být před větrem a mrazy dobře chráněné.

Přečtěte si také, jak zazimovat muškáty, aby příští rok krásně kvetly.

publikováno: 6. 11. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.