Tipy na jednoduché a snadno dostupné vánoční dekorace


Tipy na jednoduché a snadno dostupné vánoční dekorace

Vánoce jsou obdobím, které patří k tomu nejkrásnějšímu, co každý rok může nabídnout. Pomalu ale jistě si blíží i ty letošní, a tak někteří začínají uvažovat, jaké vánoční dekorace letos použijí k navození harmonické atmosféry. Originální výzdoba však nemusí znamenat nákup drahých tematických ozdob, stačí zapojit fantazii a nápadité vánoční dekorace jsou na světě!

Základem příjemně vyvedené vánoční dekorace je vkus a jednotnost. Znamená to tedy následovat zásadu, že méně je někdy více a držet se jen kombinace 2 či 3 barev. O tom, jaké barvy jsou aktuální pro vánoční dekorace 2011, informují řádky níže. Vhodně zvolené a povedené vánoční dekorace pak utváří kouzelnou atmosféru pro příjemné prožití vánočních dní.

Vánoční dekorace za pár korun

Aby se vánoční dekorace povedly, není nutné ochuzovat domácí rozpočet o nerozumně vysoké částky. Mnohdy si vystačíte s tím, co už máte doma z let minulých. Popřípadě si nakoupíte levné pomůcky, které vhodně užité vyčarují vánoční atmosféru, které chcete dosáhnout. Typickým příkladem jsou klasické stuhy. Elegantní saténové je možné pořídit již od cca 90 Kč v délce 10 metrů, obyčejné levněji. Jimi pak lze ozdobit garnyže, opěradla židlí, zábradlí, nábytek či lampy. Stejnou službu vykonají i vánoční řetězy (2 metry od cca 20 Kč), které nemusí nutně zdobit pouze stromek. Nezapomínejte také na svíčky, které se prodávají i s aromatickými složkami určenými právě pro vánoční čas (typická kombinace skořice, jablko, vanilka). Důmyslně rozmístěné mohou v zapáleném stavu symbolizovat svým plápolajícím plamínkem křehkost a jemnost svátečních dní.

Slavnostně působí i jednoduchý bílý ubrus z bavlny (120 cm x 140 cm zhruba 180 Kč), který se dozdobí prostíráním v barvách korespondujících s těmi, v nichž je vyvedený vánoční stromek. Ostatně ozdoby se nemusí vyjímat pouze na něm. Vánoční dekorace celého bytu či domu dovolují experimentovat, a tak máte-li nějaké kousky navíc, nebojte se zavěsit je na nábytek, květiny apod. Nezapomeňte také na větvičky z jehličnatých stromů, které poslouží jako vánoční dekorace, co bude potěchou pro oko i nos.

Trendy a vánoční dekorace 2011

Vánoční dekorace 2011 budou ve znamení originality a nápaditých řešení. Vzhledem k tomu, že se v bytovém designu dostávají do popředí retro návraty, lze je očekávat i u vánočních dekorací tohoto roku. Vánoční dekorace 2011 a barvy navazují na úspěch fialové z let minulých. Ani letos tak nebude šlápnutím vedle, zvláště v kombinaci s bílou nebo stálicemi zlatou a stříbrnou. Dále to je purpurová, fialková či starorůžová a růžová, která se letos kombinuje se světle zelenou. Vánoční dekorace sází na kombinace sytějších odstínů s těmi neutrálními (béžová, šedá, slonovinová kost). S ohledem na retro design to je pak výrazná červená a modrá (od ledově modré až k tmavé noční modré).

Vánoční dekorace mohou být řešeny s nápadem a za pár korun. Pokud při realizaci budete brát v potaz i barvy, které jsou pro vánoční dekorace 2011 zaručeným tipem, pak určitě nešlápnete vedle a vytvoříte si doma inspirativní a klidné zázemí, kterým bude vánoční atmosféra příjemně prostupovat, aniž by vánoční dekorace působily křečovitým či přehnaným dojmem.

 

publikováno: 20. 10. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.