Tipy na klasické i netradiční police do domácnosti


Police do domácnosti4

Police rozšíří úložné prostory ve vaší domácnosti a při vhodném umístění poslouží jako jedinečný designový doplněk, který podtrhne styl interiérového prostoru. Rádi byste si pořídili nové police, ale nevíte, pro jaké se rozhodnout? Inspirujte se různými typy klasických i netradičních polic do domácnosti. Vybrali jsme pro vás hned několik typů v různém provedení, které nás oslnily z mnoha důvodů. Věříme, že zaujmou i vás.

Zaměřte se na maximální zatížení i náročnost údržby

Nové nástěnné police vybírejte nejen podle vzhledu, ale i vlastností a parametrů. Nejdůležitějším kritériem je maximální zatížení polic. Chcete-li na ně umísťovat i těžší předměty (knihy, vázy, květináče), pevně je ukotvěte ve stěně a dejte přednost typům se silnými podpěrami. Kromě nosnosti byste měli police vybírat i podle náročnosti údržby. Plastové nebo laminované typy snadno očistíte a omyjete, desky z přírodního dřeva byste měli jednou za čas nalakovat či ošetřit impregnací.

Minimalistické police z laminovaných desek

Říká se, že v jednoduchosti je síla. Pokud design svého interiéru stavíte na čistotě, eleganci a jednoduchosti, dejte přednost minimalistickým bílým policím. Zajímavou a cenově dostupnou variantou jsou nástěnné police z laminovaných desek, které umožní vyniknout bytovým doplňkům, dekoracím, knihám a dalším umístěným předmětům. Bílé police vypadají skvěle i na barevných stěnách, kde vytváří zajímavý efekt kontrastu. Desky z lamina se také snadno čistí a udržují.

Dřevěné police s přiznaným kotvením

Přírodní dřevo je tradičním materiálem pro výrobu polic. Opracovaná dřevěná deska vynikne zejména v kuchyních nebo obývacích pokojích. Dobře se kombinuje s dalšími přírodními materiály. Z hlediska jednoduchosti montáže a velkého maximálního zatížení jsou dobrou volbou dřevěné police s přiznaným kotvením do zdi. Stačí ke stěně přišroubovat nosné podpěry a k nim připevnit dřevěné desky. V moderních interiérech působí kombinace dřeva a kovu přirozeně a nenarušuje jednotný styl. Nehodí se ale všude.

Přírodní neopracované dřevo vynikne svou surovostí

Nástěnné police si můžete nechat vyrobit i z neopracovaného dřeva. Poutavá dřevěná struktura a nerovnoměrný tvar naruší jednotvárný prostor a ozvláštní jej. Přírodní neopracované dřevo by se však mělo ošetřit lakem nebo ochranou proti dřevokaznému hmyzu. Na police ze surového dřeva umísťujte přírodní dekorace, květiny a drobné předměty. Počítejte s tím, že police sama o sobě bude poutat velkou pozornost.

Symetrické police – moderní designový doplněk do interiéru

Máte rádi symetrické tvary a chtěli byste ozvláštnit větší prostor na stěně? Pořiďte si větší nástěnné police čtvercových tvarů. Doporučujeme nezaplňovat všechny police. Pokud ponecháte volný prostor, budou jako celek působit jemněji a decentněji. V opačném případě by mohly vypadat přeplácaně. Tento tmavě černý policový systém vynikne zejména na bílých stěnách, kde vytvoří poutavý kontrastní efekt.

Skleněné police vyžadují častější údržbu

Police vyrobené ze skla zaujmou svou lehkostí a nenápadností. Propouští světlo, a tak umožňují vytvářet jedinečnou hru světla a stínu. Často se instalují do koupelen a ložnic. Při pořízení polic ze skla počítejte s nutností časté údržby. Na skle jdou vidět i drobné prachové částice a šmouhy. Proto police zaskládejte takovými předměty, které se snadno přesunují a umožní jednoduché čištění skleněného materiálu.

Police jako součást obývací stěny

Police a policové systém se dobře kombinují s nábytkem a dalším interiérovým vybavením. Níže uvedená fotografie je toho jasným důkazem. Police různých velikostí jsou umístěny mezi skříněmi obývací stěny a díky symetrickému rozložení vypadají elegantně a vzdušně. Je jen na vás, jakými interiérovými doplňky a dekoracemi je zaplníte.

Líbí se vám naše typy na police do domácností? Podívejte se na další články plné inspirativních nápadů:

publikováno: 27. 9. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.