Tipy na pohodlný zahradní nábytek, který vám zajistí maximální komfort


pohodlný zahradní nábytek

Ať už máte velkou zahradu, dvorek, terasu, nebo balkón, chvíle odpočinku a pohody si v těchto prostorech můžete dopřávat téměř každý den. Pořiďte si pohodlný zahradní nábytek v podobě křesel, lehátek nebo houpaček a odpočiňte si od shonu všedních dnů. Připravili jsme pro vás několik tipů na pohodlný zahradní nábytek, který se hodí do jakéhokoliv exteriérového prostoru. Prosluněné dny si s knihou v ruce nebo třeba sklenkou vína budete užívat od jara až do podzimu.

Nábytek z umělého ratanu – odolný a bezúdržbový

Umělý ratan patří mezi nejvyužívanější materiály pro výrobu zahradního nábytku. Na trhu narazíte na nepřeberné množství křesel, taburetů i malých pohovek, které jsou dostupné v různých tvarech i velikostech. Nábytek z umělého ratanu se tak hodí jak na malé balkony, tak velké terasy nebo zahrady. Pohodlným typem zahradního nábytku jsou dvou až třímístné pohovky doplněné o polstrované podsedáky.

Na taková křesla si můžete i lehnout, natáhnout nohy a odpočívat. Výhodou nábytku z umělého ratanu je nízká hmotnost, a tak křeslo nebo pohovku snadno přesunete na libovolné místo. Tento typ nábytku se snadno čistí, nevyžaduje žádnou údržbu, je relativně odolný a esteticky mnohem působivější než levný plastový nábytek, který není ani dvakrát pohodlný.

Přírodní materiály zaujmou svým vzhledem

I když se díky cenové dostupnosti a odolnosti prosadily umělé materiály, z hlediska autentičnosti a estetické hodnoty jsou přírodní materiály v čele s proutím a ratanem nenahraditelné. Oblíbené jsou například snížené sedáky kruhového tvaru vyrobené z ratanu či proutí, které jsou dostatečně prostorné a přinesou vám maximální odpočinek.

Tyto speciální typy křesel se vyrábí jak z plastových, tak přírodních materiálů. Setkáte se s nimi i v okolí bazénů, protože jim kontakt s vodou nevadí. Pro navýšení pohodlí se podsedák vyrábí z měkkého polstrování. Chcete-li použít tento typ nábytku kolem bazénu, vyberte takový, který bude mít polstrování z nenasákavého a rychleschnoucího materiálu. Pak nebude vadit ani namočení polstrovaného podsedáku.

Zahradní pohovka s nebesy

Chcete si na své zahradě nebo terase pohodlně lehnout a odpočívat? Pořídíte-li si zahradní pohovku s nebesy, budou vás chránit přes silnými slunečními paprsky. Příjemné chvíle plné odpočinku pak budete moct venku trávit i v parných dnech nebo přes poledne. Na trhu narazíte na různé typy zahradního nábytku s nebesy. Některé jsou polohovatelné a přizpůsobené až pro ležení dvou osob. Přehoz tvořící nebesa se dá odvázat, a tak v případě potřeby můžete využít takový typ nábytku i k opalování.

Závěsná „vajíčka“ jsou trendem posledních let

Na zahradách i terasách se stále častěji objevují závěsná křesla typu „vajíčko“. Vyrábí se ve dvou základních provedeních. Buď je jejich součástí pevná konstrukce, na kterou se křeslo zavěšuje, nebo je součástí balení jen konzole či hák, který se kotví do stěny nebo stropu.

Závěsná křesla s vlastní konstrukcí můžete umístit kamkoliv včetně interiérů. Při zavěšování přímo na stěny nebo stropy musíte ohlídat maximální nosnost konstrukce a použít kvalitní kotvy. Závěsné křeslo typu vajíčko představuje pohodlný zahradní nábytek, který kombinuje výhody houpacího křesla i ratanové sedačky. Konkrétní tvar vybírejte podle toho, chcete-li v křesle spíše sedět, nebo ležet. Některé typy jsou hlubší, jiné zase širší. Než si tento typ křesla pořídíte, doporučujeme si jej osobně vyzkoušet. Ne každému totiž specifický typ sedu a houpání vyhovuje.

Zahradní houpačka navodí pohodovou atmosféru

Patříte mezi konzervativce a máte rádi klasický dřevěný zahradní nábytek? Pak rozhodně neuděláte chybu s masivní dřevěnou houpačkou, která nejen že krásně vypadá, ale také je prostorná a pohodlná. Pokud budete dřevo vhodně ošetřovat a jednou za čas houpačku naimpregnujete a přelakujete, vydrží vám mnoho let. Zahradní houpačky z masivního dřeva se hodí jak na zahrady rodinných domů, tak chalup či chat.

Máte venkovní bazén? Nezapomeňte na lehátka!

Pokud máte venkovní bazén, nezapomeňte, že k němu patří i lehátka. Díky nim se budete cítit jako u moře, trochu se opálíte a odpočinete si. Výrobci nabízí různé typy lehátek, některé jsou pohodlné, jiné naopak nepohodlné a ležet na nich je jako za trest. Proto doporučujeme si lehátko před nákupem vyzkoušet a pořídit model se silným polstrováním, širokou plochou pro ležení a bytelným systémem pro polohování a sklápění.

 

Přečtěte si další články o zahradním nábytku a venkovním vybavení:

publikováno: 18. 5. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.