Toužíte po chatě? Montovaná chata je hotová během pár dnů


1097366731_f36ccfac30_1600x900ms

Odjet při pěkném počasí na chatu není už pouze výsadou obyvatel z měst. Změnit vzduch chce čas od času každý – proto není divu, že se budu stále nové a nové chaty. Jedním z nejrychlejších způsobů, jak k takovému příbytku přijít, je sáhnout po dílech a během krátké doby chatu jednoduše smontovat. Stavba proběhne rychle, dle vašich požadavků a nezanedbatelný není ani parametr cenové dostupnosti.

 

Představu o chatě může mít každý jinou: někomu postačí nejjednodušší podoba předsíňky a jediné místnosti, jiný upřednostní komfort v podobě několika místností a třeba i koupelny. Montované chaty umožňují obě varianty.

Typizované projekty chat

Výrobou montovaných chat se zabývá celá řada firem, proto je potřeba dobře prozkoumat nabídku a vše, co je k dispozici. Ne vždy je dobré upřednostnit nejlevnější díly, pokud se prodraží projekt nebo stavební práce. Montované chaty bývají ale dodávány jako stavebnice a poslední fázi tak snadno zvládnete i sami.

Jednotlivé typy chat se cenově liší třeba i v závislosti na tom, zda jsou určené pro rovinatý terén nebo je lze instalovat i do svahu.
Při výběru projektu je pak potřeba dobře promyslet požadované rozměry, tedy i to, zda bude mít chata terasu či nikoliv nebo jestli bude potřeba patro.

Celoroční nebo sezónní pobyt na chatě

Důležitým faktorem je také to, zda bude chata obývána jen sezónně (letní prázdniny, víkendy) nebo najde využití po celý rok (kupříkladu v horách). Dle toho se musí zvolit izolace a způsob topení. Cena jednodušší chatky se pohybuje kolem 60 000 Kč, u izolace a kamen je to asi o 30 000 Kč více. Krbová kamna však nejsou nutností, jako levnější varianta se může využít některá z možností přímotopů.

Fotolia_55723388_XS

Stavební materiál montovaných chat: OVB desky, masiv, sušené KVH profily, sendvičové panely
Podloží: vždy zpevněný povrch (štěrk, dlažba, beton)
Podlaha a střecha: palubky
Střešní krytiny: výběr z různých typů, doobjednání
Možnost přemístění: většinou ano

Co se dá pořídit u chaty navíc

Základní cena montované chaty nezahrnuje nic navíc, a to ani elektroinstalaci nebo vodoinstalaci. Izolace také záleží na požadavcích zákazníka, stejně jako nátěry nebo přimontování okapů.

Montované chaty se dají samozřejmě objednat i podle speciálních požadavků. Atypické stavby se však o něco prodraží. Přesto je stavebnicový systém vhodný zejména jako nejrychlejší varianta.

publikováno: 5. 1. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.