Tradiční problém pračky a sušičky: kam je umístit?


Fotolia_23339938_XS

Nedostatek místa není závislý na tom, jak moc velký dům nebo byt máme. Zná to každý – tak dlouho se prostor zaplňuje, až jednoho dne dojde místo i v tom největším domě. Pračka je ale jedním ze spotřebičů, s nimiž bývá počítáno hned při zařizování, a tak má místo vyčleněné. Jinak si potom musíte poradit při stěhování, kde jsou parametry a možnosti jasně dané.

Pračky a sušičky nejčastěji najdete v koupelnách, kde jsou pro ně nejlepší podmínky. Setkat se s nimi můžete i v kuchyních, což také není nikterak výjimečné. Stále menší byty ale nutí i k poněkud netradičním řešením....

Na místo myslete už při pořizování

Už při pořizování pračky by měla být jednou z hlavních otázek její velikost. Je to buď, anebo: můžete najednou vyprat hromadu prádla, avšak spotřebič bude o to rozložitější. Úsporu místa lze vyřešit úzkou pračkou, kam však tolik špinavého oblečení nenacpete.
Sušička nezbytnost není, ale vyplatí se, a hospodyňky na ni nedají dopustit: není třeba tolik snahy při žehlení, prádlo bude suché rychleji bez nároků na prostor pro sušák...

Na trhu lze najít i kombinace obojího. Ani to ale není ideální řešení, protože sami výrobci připouští fakt, že díky složitosti často nastávají poruchy.

Pračka a sušička v koupelně

Tradiční řešení, a to hlavně kvůli pohodlnosti. Pračka má odkud čerpat vodu, nevadí vlhko a lze tu mít i koš na prádlo. Problémy nastávají v malých, hlavně panelákových, koupelnách, kde je potřeba šetřit s každým centimetrem. Komfort se pak rapidně sníží.

  • při rekonstrukci koupelny můžete pro pračku vybudovat výklenek; případně ji můžete umístit do skříně
  • prostor nad pračkou využijte na police
  • do malých koupelen se hodí pračky s horním plněním

Pračka a sušička v kuchyni

Řešení vhodné pro ty, kdo mají koupelnu malou natolik, že tam žádný spotřebič nevtěstnají. V kuchyni se dá pračka zabudovat do linky a stane se tak nenápadnou součástí. Kdo má však zkušenost, mluví o takovém provedení jen jako o nouzovém řešení.

  • pračka zabudovaná do linky je nenápadná a z designérského hlediska nevadí
  • může rušit hlukem a nepořádkem

pracka-v-kuchyni-reseni-nedostatku-mista-v-koupelne_1600x900ms

Další možnosti

Mít pro pračku, sušičku, koš se špinavým prádlem a třeba i plochu na žehlení v jedné místnosti je docela luxus, ale u patrových domů ne zase až tak výjimečný.

Nevyužité místo se dá najít i v chodbě nebo komoře, kde však může být problém s přívodem vody.
V nouzových případech se dá pračka umístit také do ložnice nebo do zasklené lodžie.

Nejlepším řešením je samozřejmě vlastní místnost, kam se snadno vejde třeba i sušák na jednotlivé kousky oblečení, a prášky na praní nebo další propriety pro úklid. Když ale není zbytí, zvyknout se musí i na pračku na netradučních místech.

 

publikováno: 17. 10. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.