Trendy obklady do koupelny: textury, tvary a 3D!


Obklady do koupelny nemusí být nudné. Když zapojíte fantazii, lze vytvořit originální vzhled - a ani

Radikální a přesto ne tak složitý a nákladný způsob, jak kompletně změnit vzhled koupelny je už roky stejný. Postačí nové obklady a místnost dostane zcela jiný vzhled. Každý rok se však mění trendy a na světlo světa se dostávají zajímavé novinky, ať už jde o barvy, tvary, textury nebo velikosti obkladů. Kdo nechce v koupelně jednoduchou nadčasovost, může se inspirovat nejnovějšími inovacemi.

 

Dalo by se předpokládat, že už toho moc nového vymyslet nejde a vše se tak musí opakovat stále dokola – ostatně je tomu tak třeba v módě. Ovšem vždy se najde někdo, kdo dokáže objevit něco, co tu ještě nebylo, případně osvěžit záležitosti let dávno minulých moderními prvky.

Geometrické obklady do koupelny 

  • Extrémně úzké obklady: tenké (cca 2cm) a dlouhé obklady působí elegantně, hlavně pokud zkombinujete vhodné barvy. Jednobarevné budou sice působit nadčasově, ovšem pokud zkombinujete bílou s několika odstíny šedé, bude se jednat o vysoce moderní variaci. Neprodávají se po jednotlivých kusech, ale kvůli pohodlí při pokládce jsou vyrobeny na podkladu o větších rozměrech (výška většinou kolem 30cm).
  • Netradiční mnohoúhelníky: pokládka mnohoúhelníků je o něco složitější, takže možná bude potřeba pomoc odborníka, avšak výsledek bude stát za to. Mezi jednotlivé kousky se jako výplň používá kontrastní barva, aby tvar vynikl hned na první pohled. I z tohoto důvodu se tak používá jen jedna barva obkladů. 
    Jako dekorace se ale dají využít třeba kulaté obklady!  
     

Netradiční kombinace motivů obkladů do koupelen

  • Oživení nudných zdí: v malých i velkých koupelnách je každé oživení vítáno. Na zeď s jednoduchými bílými obklady můžete za umývadlo, vanu nebo poličky pořídit menší, ale výraznější obklady s různými motivy: květiny i proužky, gemoterické tvary a i abstraktní obrázky. Jediné, co je třeba dodržet, je jednotná barva (odstíny však už mohou být různé).
  • Mozaika jinak: stále oblíbená je v koupelnách mozaika složená z maličkých kousků. Na oblíbený "tón v tónu" po celé ploše ale zapomeňte a zkuste si svou koupenu představit s konstrastními barvami. Kouzlo spočívá v použití jedné barvy při podlaze, jenž se s přibívající výškou jakoby vytrácela. Velmi působivé!

    Fotografie:styleathome.com, homeneeds.sulekha.com, tiendasoxford.com, houzz.com
publikováno: 7. 7. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.