G+

 

 

Trendy obklady do koupelny: textury, tvary a 3D!


Obklady do koupelny nemusí být nudné. Když zapojíte fantazii, lze vytvořit originální vzhled - a ani

Radikální a přesto ne tak složitý a nákladný způsob, jak kompletně změnit vzhled koupelny je už roky stejný. Postačí nové obklady a místnost dostane zcela jiný vzhled. Každý rok se však mění trendy a na světlo světa se dostávají zajímavé novinky, ať už jde o barvy, tvary, textury nebo velikosti obkladů. Kdo nechce v koupelně jednoduchou nadčasovost, může se inspirovat nejnovějšími inovacemi.

 

Dalo by se předpokládat, že už toho moc nového vymyslet nejde a vše se tak musí opakovat stále dokola – ostatně je tomu tak třeba v módě. Ovšem vždy se najde někdo, kdo dokáže objevit něco, co tu ještě nebylo, případně osvěžit záležitosti let dávno minulých moderními prvky.

Geometrické obklady do koupelny 

  • Extrémně úzké obklady: tenké (cca 2cm) a dlouhé obklady působí elegantně, hlavně pokud zkombinujete vhodné barvy. Jednobarevné budou sice působit nadčasově, ovšem pokud zkombinujete bílou s několika odstíny šedé, bude se jednat o vysoce moderní variaci. Neprodávají se po jednotlivých kusech, ale kvůli pohodlí při pokládce jsou vyrobeny na podkladu o větších rozměrech (výška většinou kolem 30cm).
  • Netradiční mnohoúhelníky: pokládka mnohoúhelníků je o něco složitější, takže možná bude potřeba pomoc odborníka, avšak výsledek bude stát za to. Mezi jednotlivé kousky se jako výplň používá kontrastní barva, aby tvar vynikl hned na první pohled. I z tohoto důvodu se tak používá jen jedna barva obkladů. 
    Jako dekorace se ale dají využít třeba kulaté obklady!  
     

Netradiční kombinace motivů obkladů do koupelen

  • Oživení nudných zdí: v malých i velkých koupelnách je každé oživení vítáno. Na zeď s jednoduchými bílými obklady můžete za umývadlo, vanu nebo poličky pořídit menší, ale výraznější obklady s různými motivy: květiny i proužky, gemoterické tvary a i abstraktní obrázky. Jediné, co je třeba dodržet, je jednotná barva (odstíny však už mohou být různé).
  • Mozaika jinak: stále oblíbená je v koupelnách mozaika složená z maličkých kousků. Na oblíbený "tón v tónu" po celé ploše ale zapomeňte a zkuste si svou koupenu představit s konstrastními barvami. Kouzlo spočívá v použití jedné barvy při podlaze, jenž se s přibívající výškou jakoby vytrácela. Velmi působivé!

    Fotografie:styleathome.com, homeneeds.sulekha.com, tiendasoxford.com, houzz.com
publikováno: 7. 7. 2013
přečteno: 2096×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...


Kondenzační plynový kotel sníží vaši spotřebu

Kondenzační plynové kotle nabízí vyšší účinnost, bezpečnost i čistotu

Vytápění plynem je čisté a při dodržení určitých pravidel i bezpečné. Moderní kotle mají dobrou regulaci a nízkou… ...