Trendy obklady do koupelny: textury, tvary a 3D!


Obklady do koupelny nemusí být nudné. Když zapojíte fantazii, lze vytvořit originální vzhled - a ani

Radikální a přesto ne tak složitý a nákladný způsob, jak kompletně změnit vzhled koupelny je už roky stejný. Postačí nové obklady a místnost dostane zcela jiný vzhled. Každý rok se však mění trendy a na světlo světa se dostávají zajímavé novinky, ať už jde o barvy, tvary, textury nebo velikosti obkladů. Kdo nechce v koupelně jednoduchou nadčasovost, může se inspirovat nejnovějšími inovacemi.

 

Dalo by se předpokládat, že už toho moc nového vymyslet nejde a vše se tak musí opakovat stále dokola – ostatně je tomu tak třeba v módě. Ovšem vždy se najde někdo, kdo dokáže objevit něco, co tu ještě nebylo, případně osvěžit záležitosti let dávno minulých moderními prvky.

Geometrické obklady do koupelny 

  • Extrémně úzké obklady: tenké (cca 2cm) a dlouhé obklady působí elegantně, hlavně pokud zkombinujete vhodné barvy. Jednobarevné budou sice působit nadčasově, ovšem pokud zkombinujete bílou s několika odstíny šedé, bude se jednat o vysoce moderní variaci. Neprodávají se po jednotlivých kusech, ale kvůli pohodlí při pokládce jsou vyrobeny na podkladu o větších rozměrech (výška většinou kolem 30cm).
  • Netradiční mnohoúhelníky: pokládka mnohoúhelníků je o něco složitější, takže možná bude potřeba pomoc odborníka, avšak výsledek bude stát za to. Mezi jednotlivé kousky se jako výplň používá kontrastní barva, aby tvar vynikl hned na první pohled. I z tohoto důvodu se tak používá jen jedna barva obkladů. 
    Jako dekorace se ale dají využít třeba kulaté obklady!  
     

Netradiční kombinace motivů obkladů do koupelen

  • Oživení nudných zdí: v malých i velkých koupelnách je každé oživení vítáno. Na zeď s jednoduchými bílými obklady můžete za umývadlo, vanu nebo poličky pořídit menší, ale výraznější obklady s různými motivy: květiny i proužky, gemoterické tvary a i abstraktní obrázky. Jediné, co je třeba dodržet, je jednotná barva (odstíny však už mohou být různé).
  • Mozaika jinak: stále oblíbená je v koupelnách mozaika složená z maličkých kousků. Na oblíbený "tón v tónu" po celé ploše ale zapomeňte a zkuste si svou koupenu představit s konstrastními barvami. Kouzlo spočívá v použití jedné barvy při podlaze, jenž se s přibívající výškou jakoby vytrácela. Velmi působivé!

    Fotografie:styleathome.com, homeneeds.sulekha.com, tiendasoxford.com, houzz.com
publikováno: 7. 7. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

RJ
24. 10. 2017

Tak to vůbec nesouhlasím. I na tom zeleném obrázku je vidět, že ta jediná barva nefunguje a už vůbec ne v takové kombinaci odstínů. Koupelna vypadá neosobně, omšele a stroze. Mnohem lépe vypadá kombinace více barev. Je to veselejší, nápaditější a umožňuje to lépe přizpůsobit koupelnu svým vlastním představám, právě díky nepřeerné paletě kombinací barev. Bohužel to většinou vyžaduje kombinaci více druhů obkladů, protože hodně výrobců stále ještě nechápe, že barvy lze kombinovat. RJ