PR článek

Trendy pro koupelny v roce 2017: Inspirace přírodou a udržování čistých linií


Do módy se dostávají velkoformátové dlaždice

Pokud vás čeká rekonstrukce nebo jen úprava koupelny, můžete se inspirovat nejnovějšími trendy. Podle bytových designérů je rok 2017 ve znamení přírodních materiálů i živých rostlin.

Do vaší koupelny s nimi přichází útulná a relaxační atmosféra. Stále populární je i praktické vybavení, které zároveň šetří životní prostředí, jako jsou walk-in sprchy a ekologické vodovodní baterie.

Módní černé obklady i mramor

Letos se do módy dostávají velkoformátové obklady a dlaždice, které skvěle doplní těžké materiály, jako je přírodní kámen nebo mramor. Snadno s nimi sjednotíte barevné ladění koupelnového nábytku a doplňků přesně podle posledních trendů. Netradičními barvami pro koupelny, které jsou letos v kurzu, jsou šedivá i černá.

Tyto barvy lze použít na zdech i obkladech, do menších koupelen vám budou stačit černé doplňky. „Menší koupelnu můžete ozvláštnit například černými ovládacími WC tlačítky. Vzhledem k tomu, že jsou vyráběny z kartáčovaného kovu, nejsou na nich patrné otisky prstů, které by narušovaly jejich designové provedení," uvádí Radka Prokopová, výkonná ředitelka společnosti Alcaplast, která za ovládací tlačítka obdržela prestižní ocenění Red Dot Award.

Prostor zjemníte přírodními materiály a pastelovými barvami

Pro zjemnění tmavé koupelny využijte pastelové barvy, zejména světle modrou, béžovou a růžovou. Spolu s přírodními materiály, jako jsou dřevěné či kamenné plochy, zachováte požadovanou kontinuitu prostoru určeného pro chvíle klidu a odpočinku.

Do vaší koupelny patří i živá příroda. Letos jsou módní zelené hrnkovky, sukulenty, orchideje, palmy či další domácí rostliny dokreslí v prostoru autenticitu přírody a vnesou do něj atmosféru exotického spa. Živé rostliny můžete rovnou usadit do květináčů tmavých barev a rovnou tak svou koupelnu obohatit o stylové doplňky.

Vaši koupelnu oživí letos tmavé prvky

Do koupelny patří ekologické prvky

V souladu s přírodou má významnou roli také ekologie. Na tu je vhodné myslet při výběru použitých materiálů i sanitární techniky. „Sanitární systémy procházejí v oblasti ekologie největšími inovacemi. K běžným produktům existují ekologické alternativy, které využívají menší množství vody pro oplach WC mís a splňují tak nejmodernější ekologické i ekonomické nároky. Zatímco standardní systém využívá 3 až 6 litrů vody, systém Ecology si vystačí se 2 až 4 litry," vysvětlila Radka Prokopová ze společnosti Alcaplast, která získala ekologické ocenění GAIA Awards 2014.

Koupelnu byste mohli vybavit dalšími úspornými prvky, které přispějí trvalé udržitelnosti vašeho domova. Ekologické vodovodní baterie snižují průtok vody, na pákových bateriích je zase možné snadno nastavit teplotu a vypnout přísun vody jedním pohybem. Variantou jsou i bezdotykové baterie, které díky senzorům vypnou proud vody po časovém limitu. Menší průtok vám zajistí i sprchové hlavice s redukcí.

Díky walk-in sprchám zůstane vaše podlaha celistvá

Letos nesmíte zapomenout ani na praktické vybavení koupelny. Do koupelen se tak vrací walk-in sprchové kouty bez klasické bílé vaničky, které jsou hygieničtější a snazší na úklid. Prostor vaší koupelny díky walk-in sprše zůstane kompaktní a celistvý. Navíc díky kombinaci čistého skla, elegantního kovu a možnosti zvolit přírodní obklad tyto sprchy dodržují moderní trendy.

Dalšími výhodami walk-in sprch jsou jejich bezbariérovost a prostorová nenáročnost. Ať už máte velkou nebo jen malou koupelnu, sprcha bez typické vanička se do ní zcela jistě vejde. Při výběru vhodné sprchy je kromě použitých materiálů důležitý hlavně výběr kvalitního podlahového žlabu, který zamezuje přetékání vody dál do prostor koupelny. Ideálně zvolte nerezový žlab s průtokem alespoň 60 litrů za minutu.

Walk-in sprcha zachová celistvost podlahy koupelny

Alcaplast - kvalita a design na světové úrovni

Společnost Alcaplast byla založena v roce 1998 jako rodinná česká firma. V současnosti má šest dceřinných společností v zahraničí a exportuje do více než čtyřiceti zemí světa. Alcaplast je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě, vyrábí více než 700 výrobků – ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další sortiment.

Ve filozofii společnosti hraje kvalita a design klíčovou roli. Prémiová značka ALCA představuje řadu krásných výrobků s vysokou užitnou hodnotou. Alcaplast je tvůrcem nových trendů v sanitární technice. Spolupráce s předními českými designéry při tvorbě nových výrobkových řad přinesla řadu ocenění, např. Red Dot Award 2014 za kolekci ovládacích tlačítek FLAT.

publikováno: 11. 1. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.