PR článek

Trendy v bydlení pro rok 2018


Trendy v bydlení 2018

Ať už plánujete rekonstrukci bytu či domu, nebo jen sháníte inspiraci na jarní oživení interiéru, bez přírodních materiálů a trochu zručnosti se neobejdete. Podívejte se s námi, jaké jsou další trendy v bydlení pro tento rok.

Kde začít?

Co se týče vytváření interiéru, není úplně nejlepší nápad vršit na sebe pouze poznatky z lifestylových magazínů a časopisů o bydlení. To první, s čím byste měli začít, jsou vaše představy a vaše preference. Vyberte si jednu, maximálně dvě oblíbené barvy, vzory a materiály a na těch „stavte“. Nestane se vám tak, že se budete utápět v barvách a ze vší té pestrosti se vám bude motat hlava.

Přírodní inspirace

Co se týká nábytku, nejpopulárnější je právem ten dřevěný. Dřevo je jako přírodní materiál příjemný na dotek a pokud se o něj budete náležitě starat, vydrží po generace a získá si navíc působivou retro patinu. Jeho typ můžete vybírat podle vlastních preferencí a podle intenzity světla v interiéru. Kombinovat jej můžete například se sklem.

V případě materiálu bytového textilu je jasným favoritem len. Lněné látky zažívají renesanci především díky svým kvalitním vlastnostem. Povlečení, ubrusy i ubrousky ze lnu jsou mírně drsné na dotek, v zimě dokážou zahřát, v létě ochladit a mají přirozenou tendenci se lehce mačkat, což vypadá velmi efektně, ležérně, a pomůže vám to tak zútulnit jakékoli prostory od kuchyně až po ložnici.

A letošní vzor číslo jedna? Rozhodně květiny. Ať už se jedná o tapetu, potah na polštář, nebo běhoun na konferenční stolek, květinový vzor je příjemný dekorativní prvek, který zajistí dostatek pozornosti. Rozhodnout se přitom můžete podle svého gusta – i když nejste velcí fanoušci výrazných barevných vzorů, květiny mohou být decentním oživením nebo jemným doladěním.

Dokonalé a perfektní? Ne, děkuji

Jak napovídají trendy v materiálech a vzorech, důraz se čím dál tím víc klade na „syrovost“ a autenticitu. Vše nemusí být perfektní, naopak – pokud vše působí dojmem dokonalosti, lidé se v interiéru nemusí cítit příjemně. Prostor působí dojmem křehké skořápky, na kterou se nesmí sáhnout, aby se neporušila. Ale domov je právě o kontaktu a o pohodlí. Nepravidelnosti v dekoracích, nábytku i výmalbě jsou v roce 2018 více než vítané.

Začněte tvořit

Pokud si nepřipadáte jako nejzručnější švadlena či kutil, letos už nemáte výmluvu. To hlavní, co dodá vašemu obydlí tu správnou atmosféru, jsou vaše vlastní výrobky. Začít můžete jednoduššími věcmi, například svícnem z nepoužívané sklenice, bylinkovou zahrádkou z palet, ušitím potahu na polštář. Nebojte se ale ani nábytku – postel či konferenční stolek z palet je stále trendy a ekonomickým oživením interiéru.

Hlavní princip: Minimalismus

U veškerých bytových úprav je třeba mít na paměti známou frázi, že méně je někdy více. V tomto duchu se také nese minimalismus, který se inspiroval ve skandinávském jednoduchém stylu. Méně nábytku a dekorací, zato více světla. Jednodušší tvary, ale přehlednější prostor. V minimalistickém interiéru se vám bude líbit z hlediska designu i praktičnosti, protože nevyžaduje žádnou složitou údržbu.

Každá domácnost je pro své obyvatele jedinečným královstvím. Nezáleží na tom, jestli se řídíte trendy nebo jdete tradičnější cestou, svůj domov byste měli chránit. Zajistěte si pojištění domácnosti od ČSOB Pojišťovny, které vám pokryje veškeré vaše cennosti doma a v některých případech i mimo váš byt či dům. Sjednejte si pojištění domácnosti za několik minut online a se slevou.

 

publikováno: 25. 5. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.