Tři tipy, jak zvládnout renovaci skříně snadno a rychle


Tři tipy, jak zvládnout renovaci skříně snadno a rychle

Stará skříň dokáže pěkný vzhled interiéru značně narušit. Ne vždy je ale možné ihned pořídit náhradu. V takových chvílích je vhodné přemýšlet o renovaci, která prodlouží životnost skříně a může z ní udělat zcela originální kus nábytku. Pro dobrý výsledek není potřeba se ihned obracet na odborníky. V prvé řadě se můžete nechat inspirovat následujícími tipy, jak na renovaci skříně.

Skříně jsou v obydlí nezbytností, která pomáhá ukládat věci, co by jinak v prostoru překážely. Bez nábytku poskytujícího adekvátní prostor pro úschovu věcí si zkrátka nelze představit spokojené bydlení. Renovace šatní skříně může navrátit pěkný vzhled a oddálit nutnost zbavit se starého nábytku. I když už dosloužil například v obývacím pokoji, dětem se v jejich zázemí po patřičných úpravách jistě bude hodit.

1/ Samolepicí tapeta dokáže divy

První tip umožňuje obnovit vzhled staré šatní skříně již během několika minut, a to s pomocí samolepicí tapety. Ty jsou v dnešní době velice oblíbené, a tak je na trhu k dostání obrovské množství barev, vzorů a motivů, díky čemuž může renovovaná skříň vypadat úplně odlišně. Při tomto postupu je ale nutné dbát na to, aby byla skříň řádně očištěná od prachu, mastnoty a špíny, což jsou velcí nepřátelé samolepek jako takových.

2/ Nový nátěr rozšiřuje hranice možností

Vůbec nejklasičtější obnovu starého nábytku představuje nově provedený nátěr. Trh, stejně jako u samolepících tapet, nabízí pestrou paletu odstínů, a tak je možné vytvořit z jednobarevné šatní skříně pestrý kus nábytku, který se ratolestem bude v pokojíčku určitě zamlouvat. Toto řešení přijde vhod i v případě, že si chcete vnést do obydlí trochu změny. Jedná-li se o starý kousek, pak bude nutné ho pořádně obrousit a zbavit se případných vyboulenin ze starých vrstev nátěru. Pokud je navíc skříň někde odštípnutá, pomůže tmel.

3/ Co takhle nahradit dvířka skříně něčím jiným?

Poslední tip ocení všichni, co se potýkají s tím, že jim u staré skříně nedovírají dvířka. Případně potěší i ty, kteří chtějí u šatní skříně výraznější změnu. Zbavte se dvířek a nahraďte je něčím jiným. K tomuto účelu skvěle poslouží kus látky, případně roleta nebo dřevěná žaluzie. Tento tip pomůže i uživatelům malých bytů, kterým klasické otevírání šatní skříně jednoduše překáží.

Renovace šatní skříně může být velmi snadná. I od zdánlivě jednoduchých postupů je možné získat velmi dobré výsledky. Pokud se však jedná o nábytek starožitný, u něho je přeci jen lepší svěřit potřebnou péči do rukou odborníků. Před experimentováním je také vhodné promyslet, zda se čas i finanční prostředky vložené do renovace vyplatí. Dřevo prolezlé červotočem již nemá cenu dále upravovat. V takových situacích přijde vhod v úvodu nastíněný nákup nového kusu nábytku.

 

publikováno: 29. 12. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Jiří Jáchym
23. 4. 2014

Kdo tuhle hovadinu napsal nemá vůbec ponětí co je a jak má vypadat práce restaurátora, starožitný nábytek po odborné opravě je prostě nádhera až se tají dech, tak prosím nepište hloupé návody jak na to.

telotone
26. 4. 2014

Tenhle článek je naprosto o ničem

Sarchia
20. 5. 2014

Zastávám se autora textu, článek je dobrý aneb, jak si jednoduše poradit sám. Pojmy renovace a restaurování jsou dva odlišné pojmy a nemyslím si, že se tu autor zaměřoval na restaurování starožitného nábytku. Je to návod typu ,,ikea''- udělejte si byt hezčí jednoduše, snadno a rychle. Článek se mi líbí, určitě něco vyzkouším.

Leopard
5. 6. 2014

Článek je napsaný pěkně a rady v něm jsou taky fajn, každý nemá na to, aby si zaplatil rekonstrukci, nebo někdo si ji ani zaplatit nechce, protože je šikovný a baví ho takové věci. Já jsem třeba rozený nemotora, na rekonstrukci kuchyně jsem si najal firmu , finální výsledek byl o hodně lepší, než kdybych si to dělal sám.

restaurator
4. 3. 2015

vic skody nez uzitku, takto se to opravdu nedela, autor clanku at se dal zivi psanim do materidousky