Tři tipy, jak zvládnout renovaci skříně snadno a rychle


Tři tipy, jak zvládnout renovaci skříně snadno a rychle

Stará skříň dokáže pěkný vzhled interiéru značně narušit. Ne vždy je ale možné ihned pořídit náhradu. V takových chvílích je vhodné přemýšlet o renovaci, která prodlouží životnost skříně a může z ní udělat zcela originální kus nábytku. Pro dobrý výsledek není potřeba se ihned obracet na odborníky. V prvé řadě se můžete nechat inspirovat následujícími tipy, jak na renovaci skříně.

Skříně jsou v obydlí nezbytností, která pomáhá ukládat věci, co by jinak v prostoru překážely. Bez nábytku poskytujícího adekvátní prostor pro úschovu věcí si zkrátka nelze představit spokojené bydlení. Renovace šatní skříně může navrátit pěkný vzhled a oddálit nutnost zbavit se starého nábytku. I když už dosloužil například v obývacím pokoji, dětem se v jejich zázemí po patřičných úpravách jistě bude hodit.

1/ Samolepicí tapeta dokáže divy

První tip umožňuje obnovit vzhled staré šatní skříně již během několika minut, a to s pomocí samolepicí tapety. Ty jsou v dnešní době velice oblíbené, a tak je na trhu k dostání obrovské množství barev, vzorů a motivů, díky čemuž může renovovaná skříň vypadat úplně odlišně. Při tomto postupu je ale nutné dbát na to, aby byla skříň řádně očištěná od prachu, mastnoty a špíny, což jsou velcí nepřátelé samolepek jako takových.

2/ Nový nátěr rozšiřuje hranice možností

Vůbec nejklasičtější obnovu starého nábytku představuje nově provedený nátěr. Trh, stejně jako u samolepících tapet, nabízí pestrou paletu odstínů, a tak je možné vytvořit z jednobarevné šatní skříně pestrý kus nábytku, který se ratolestem bude v pokojíčku určitě zamlouvat. Toto řešení přijde vhod i v případě, že si chcete vnést do obydlí trochu změny. Jedná-li se o starý kousek, pak bude nutné ho pořádně obrousit a zbavit se případných vyboulenin ze starých vrstev nátěru. Pokud je navíc skříň někde odštípnutá, pomůže tmel.

3/ Co takhle nahradit dvířka skříně něčím jiným?

Poslední tip ocení všichni, co se potýkají s tím, že jim u staré skříně nedovírají dvířka. Případně potěší i ty, kteří chtějí u šatní skříně výraznější změnu. Zbavte se dvířek a nahraďte je něčím jiným. K tomuto účelu skvěle poslouží kus látky, případně roleta nebo dřevěná žaluzie. Tento tip pomůže i uživatelům malých bytů, kterým klasické otevírání šatní skříně jednoduše překáží.

Renovace šatní skříně může být velmi snadná. I od zdánlivě jednoduchých postupů je možné získat velmi dobré výsledky. Pokud se však jedná o nábytek starožitný, u něho je přeci jen lepší svěřit potřebnou péči do rukou odborníků. Před experimentováním je také vhodné promyslet, zda se čas i finanční prostředky vložené do renovace vyplatí. Dřevo prolezlé červotočem již nemá cenu dále upravovat. V takových situacích přijde vhod v úvodu nastíněný nákup nového kusu nábytku.

 

publikováno: 29. 12. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.