Typy vířivek a jejich specifika


Venkovní vířivky vyžadují náročnější údržbu

Koupel ve vířivce přináší uvolnění těla i mysli a je skvělým prostředkem k odpočinku po náročném pracovním dni. Pokud patříte mezi příznivce vířivých van a rádi je navštěvujete ve wellness centrech, měli byste zauvažovat nad možností pořízení vlastní vířivky do svého domu. Na trhu jsou k dispozici vířivé vany různých typů, které se liší svým vzhledem, funkcemi, konstrukcí i cenou. Investice do vířivé vany se vyplatí v případě častého používání a stane se výsadou vašeho bydlení. Ne každý může říci, že má doma vířivku!

Výběr vířivky podle velikosti a tvaru

Pokud se blíže podíváte na nabídku vířivých van na trhu, zjistíte, že možností výběru je opravdu mnoho. Jedním z hlavních kritérií je přitom velikost. Vířivka je zpravidla menšího tvaru a není určena k plavání. Proto je jedním z hlavních kritérií počet osob, které se do vířivé vany vejdou. Podle počtu osob je přizpůsobena velikost vířivky, ale také počet míst pro posezení. V závislosti na vašich představách a velikosti rodiny si můžete vybrat vířivou vanu pro jednu až čtyři osoby, existují i větší typy, ty se však v domácnostech obvykle nepoužívají. Standardní rozměr vířivky je 2x2 metry.

Kromě velikosti se vířivé vany liší také svým tvarem. Oblíbené jsou především kulaté a čtvercové, zajímavým řešením jsou však rovněž vířivky oválné a rohové. Vířivku vybírejte vždy s ohledem na místo, ve kterém bude umístěna. Jiné typy vířivek se hodí pro interiérové použití, jiné jsou zase vhodné pro použití venku.

Vířivky do interiérů i exteriérů

Obecně můžeme vířivky rozdělit do dvou typů – na vnitřní a venkovní. Při umístění vířivky na zahradu odpadá problém s nedostatkem prostoru a hledání kompaktních řešení. Vířivka v exteriéru bývá zpravidla masivnější a rozměrnější s přístupem ze všech stran. Venkovní vířivky jsou však dražší, jelikož musí být vyrobeny z takových materiálů, aby odolávaly vlivům přírody. Také údržba a péče o venkovní vířivku je náročnější, je třeba věnovat větší pozornost jejímu čištění, technologie ohřevu vody je komplikovanější, stejně jako nutnost zazimování v chladných měsících. Vnitřní vířivku si můžete dopřávat kdykoliv během roku bez jakýchkoliv komplikací.

Vnitřní vířivku využijete v každém ročním období

Nafukovací vířivky

Oblíbeným a stále rozšířenějším typem jsou vířivky nafukovací, které jsou kompaktní, cenově dostupné a praktické. Nafukovací vířivky jsou určeny zpravidla pro sezónní venkovní použití, jejich instalace je rychlá a jednoduchá. Jde o mobilní vířivky, které mohou být uloženy na jakékoliv místo s rovným a hladkým povrchem. Moderní nafukovací vířivky jsou vyrobeny z kvalitních odolných materiálů, díky kterým se pyšní dlouhodobou životností.

Je však zřejmé, že z hlediska pevnosti a odolnosti se nikdy nemohou vyrovnat tradičním masivním pevným vířivým vanám. Cena nafukovacích vířivých van však začíná na cca 10 tisíci korunách, jedná se tak o cenově přijatelné řešení. Díky tomuto typu si mohou vířivku dovolit i ti, kteří nemají desetitisíce či statisíce na pořízení opravdové luxusní vířivky. Nafukovací vířivky jsou v závislosti na modelu vybaveny různým počtem trysek a stejně jako klasické typy umožňují nejrůznější variabilní vířivé programy.

Luxusní vířivky

Opakem mobilních nafukovacích vířivek jsou vířivky luxusní, které jsou určeny těm nejnáročnějším klientům. Vyráběny jsou z odolných materiálů, které vynikají dlouhou životností a jednoduchou údržbou. Luxusní vířivky jsou zpravidla vybaveny velkým počtem výkonných trysek, díky kterým je zajištěna maximální relaxace a masážní účinky. Luxusní vířivky jsou doplněné řadou nadstandardních funkcí. Bývají vybaveny LED podsvícením s možností regulace a vlastního nastavení barvy, uživatelé si mohou dopřát fototerapii v domácím prostředí.

Luxusní vířívky jsou vybaveny velkým počtem trysek

Luxusní vířivky obsahují také vestavěné reproduktory nebo jsou dálkově propojeny s reproduktory externími. Výjimkou není ani vestavěný monitor či dvd přehrávač. Díky intuitivním ovládacím panelům si mohou uživatelé nastavit požadované parametry, od teploty vody po výběr masážního programu přes hlasitost hudby a volbu skladeb. Mohou být vybaveny obvodovým pláštěm, schodištěm či ozónovou dezinfekcí. Luxusní vířivky jsou nadstandardním vybavením domu, určeným pro ty nejnáročnější. Luxusní vířivky do domácích prostor často svými vlastnostmi překonávají vířivky, se kterými se můžete setkat ve wellness centrech.

Je tak jen na vás a na vašich finančních možnostech, pro jaký typ vířivé vany se rozhodnete. Díky tomu, že jsou mobilní nafukovací vířivky na dnešním trhu běžně dostupné a jsou k sehnání za přijatelnou částku, si pořízení domácí vířivky může dovolit takřka každý. U takových typů vířivek je však třeba vždy počítat s jistými kompromisy a nezaměňovat levné mobilní vířivky s profesionálními bytelnými vířivkami, které známe z wellness center. Ať už vířivku umístíte do vnitřních či venkovních prostor, můžete si být jisti, že vám bude zpříjemňovat odpoledne a pomůže vám odpočinout si od běžných starostí všedního dne.

Nezapomeňte na koupelnu

S koupí vířivky možná plánujete i rekonstrukci stávající koupelny. Nová vana nebo sprchový kout by měly být vybaveny jen tím nejkvalitnějším sanitárním příslušenstvím. Na žlaby s dokonale čistitelným sifonem, předstěnové instalační systémy nebo ovládací tlačítka se specializuje firma Alcaplast z Břeclavi.

publikováno: 24. 3. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.