PR článek

Údržba a montáž sálavých panelů s potiskem je snadná. Panely si jednoduše zamilujete


sálavé topné panely PR

Sálavé panely jsou nejen tepelně komfortní, ale také si je můžete přizpůsobit maximálně svému vkusu a potřebám. Především sálavé panely Ecosun GS od firmy Fenix poskytují svým zákazníkům špičkové pohodlí. Jedná se o moderní skleněné bezrámové panely, které si můžete nechat potisknout dle vašeho přání. Další nespornou výhodou je snadná montáž a také jednoduché čištění.

Sálavé panely jsou k dostání v několika provedeních

Sálavé panely jsou v poslední době u zákazníků velice oblíbené. Důvodem ovšem není jen atraktivní cena, tepelný komfort, ale taktéž možnost výběru z širokého výběru. Zákazníci mohli původně vybírat sálavé panely Ecosun GS s černým nebo mléčně bílým sklem (základní barvy) a v zrcadlovém provedení. Od roku 2019 jsou ale k dispozici i nové odstíny:

  • Wine Red
  • Basalt
  • Platinum Grey
  • Graphite

Panely jsou dostupné s příkony 300, 500, 600 a základní barvy i 850 W. Například panel Ecosun GS 500 je perfektní hlavně do koupelen s omezeným prostorem, jelikož jeho rozměry jsou ideální pro instalaci na výšku.

 

Sálavé panely si můžete maximálně přizpůsobit díky potisku

Sálavé topné panely Ecosun GS jsou oblíbené především proto, že je můžete maximálně přizpůsobit svému interiéru. Panely lze totiž potisknout podle vašeho přání. Jedná se o kvalitní tisk keramickou barvou, a to přímo na vnitřní povrch skleněné čelní desky panelu. Můžete si tak vytvořit svůj vlastní topný panel.

Nemusíte se obávat, že vám potisk nevydrží dlouho. Je skvěle chráněný před mechanickým poškozením, takže bude vypadat i po letech jako nový. Panely jsou určeny k pevné instalaci na stěnu. Jejich montáž i údržba je snadná a zvládne ji každý.

Jak správně namontovat sálavé panely s potiskem?

Na montáži panelů není nic náročného. Byly vytvořeny tak, aby si s nimi poradil každý. Při instalaci je potřeba zvážit výběr správného typu kotvících prvků - hmoždinek. Obzvláště u pórobetonových a sádrokartonových (sádrovláknitých) konstrukcí.

Máme pro vás návod, se kterým půjde montáž raz dva.

  1. Nejprve označte místa otvorů podle tabulky (obr. 4), vyvrtejte otvory a vsuňte hmoždinky.
  2. Šrouby zašroubujte tak, aby nebyly zcela zašroubované, ale aby vyčnívaly asi 5 mm.
  1. Panel je potřeba zavěsit vždy za všechny 4 úchyty. Nasuňte ho na šrouby.
  1. Odstup spodní hrany spotřebiče od podlahy nesmí být menší než 50 mm, ideálně by měl být odstup 150 mm.
  1. Odstup na stranu, třeba k nábytku, pak musí být minimálně 100 mm a směrem nahoru minimálně také 100 mm (viz obr.2)

 sálavé topné panely návod

Ovládání panelů je snadné a rychlé

Panely mají skutečně snadné ovládání. Jsou vybaveny omezovacím termostatem, díky čemuž je zajištěná jejich bezpečná funkce. Vhodné je zajistit ovládání panelu externím prostorovým termostatem s vypínačem, jelikož panel není vybaven zařízením pro kontrolu teploty místnosti.

Sálavé panely je potřeba čistit před topnou sezónou

Sálavé panely Ecosun GS je potřeba pravidelně čistit a udržovat. Minimálně před každou topnou sezónou odstraňte z panelu veškerý prach. Vyčistěte celou plochu skla a nikdy ne pouze určitou část.

Důležité je provádět čištění vždy za vlhka. Ideální jsou čisticí přípravky na sklo s obsahem alkoholu, třeba čistič oken Clin. Naopak všechny přípravky, které obsahují kyselinu fluorovodíkovou nebo deriváty fluoru, mohou trvale zničit povlak a celý povrch skla. Špínu setřete čistým bavlněným hadříkem.

Povrch sálavého panelu také chraňte před agresivními látkami jako jsou vápno, soda, cement a další. Rozhodně se vyhýbejte i barvám a lakům. Jen tak si udržíte sálavé panely funkční a v pořádku po mnoho let.

 

publikováno: 7. 2. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Sklik