Úzká pračka se hodí do malých koupelen a pro menší rodiny


Fotolia_12190709_XS

Malý byt znamená velké starosti se zařizováním a vhodným uspořádáním zařízení. Složité je správné vyřešení koupelny, protože právě tam se centimetry šetří nejvíce. Skvělým řešením jsou proto úzké pračky. Horšího výkonu, vyšší energetické náročnosti nebo malé kapacity se bát nemusíte – jsou srovnatelné s klasickými pračkami.A třeba pro páry se hodí mnohem více a ještě díky nim uspoří.


Když byla úzká pračka žhavou novinkou na trhu, chybějící centimetry se projevily na schopnosti prát větší objem svršků. Byly to maximálně tři kilogramy. Ovšem ty doby jsou pryč a v současnosti pojmou až šest kilogramů, takže za pračkou se standardními rozměry nezaostávají a kvůli častějšímu praní se rozhodně neprodraží.

Úzká pračka a její rozměry

I když jsou stále prodávanější pračky o klasické hloubce 60 centimetrů, ty úzké, 40 centimetrové, jim už šlapou na paty. Jako slim pračky se označují ještě užší: jsou k dostání už od hloubky 33 cm.

Chlubit se mohou moderním vzhledem, přičemž jim nechybí nic z programů, které najdete u širších. Nepožizují sejen do panelákových a malých koupelen, ale stále častěji jsou umísťovány i do těch větších, protože jednoduše harmonicky zapadnou ke zbylému vybavení.

Pozor na přeplnění

Žádnou pračku není dobré přeplnit. Proto je při výběru důležité zvážit všechny potřeby domácnosti. U velké rodiny se vyplatí pračka s větším objemem i přesto, že bude zabírat více místa. Doporučenou kapacitu výrobců totiž není radno překračovat – výsledek praní pak bude horší a zkrátí se tak i životnost pračky. Úzké pračky s předním plněním mají kapacitu menší, s vrchním plněním pak už nabízí nejžádanějších 5 – 6 kg.

  • Větší buben znamená méně časté praní a snáze vyperete i větší oděvy, jako zimní bundy, nebo ložní prádlo.
  • Menší kapacitu ocení zase malé rodiny, případně jen dvoučlenné rodiny.

Fotolia_23339938_XS

Stejné programy praní

Obávat se nemusíte ani toho, že budete ochuzeni o některé z pokročilých programů. Úzké pračky mají vše, co ty široké. Programy na úsporné praní, snadné žehlení, u nejpropracovanějších nechybí ani senzory na detekci znečištění vody pro co nejkvalitnější výsledek praní.

Mohlo by se zdát, že úzké pračky jsou náročnější na výrobu, a proto i cena bude vyšší. Není tomu tak – pokud porovnáte velmi podobné pračky stejné energetické třídy, pak zjistíte, že menší varianta je vždy přibližně o tisícikorunu levnější.

Úzké pračky se vyrábí i v nízkých variantách, což je ideální řešení do opravdu malých prostor. Může se totiž umístit třeba pod umývadlo. Počítat se ale musí s malým objemem a tím pádem i častějším praním

publikováno: 11. 3. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.