V čem je bidetové sedátko lepší než bidet


bidetove sedatko_7

Pokud byste si přáli doma bidet, ale nemáte na něj ve své koupelně příliš mnoho prostoru, nebo se vám zrovna nechce do stavebních úprav vašeho království hygieny a přesto byste chtěli využívat výhod, které bidet v domácnosti má, nezoufejte. Můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a na svou stávající toaletu si pořídit bidetové sedátko.

Bidetové sedátko spojuje totiž jak výhody bidetu, tak také šetří místo. A nejen to, nabízí také většinou více funkcí, než klasický bidet.

Bidetové sedátko nabízí víc než bidet

Mezi první výhodu bidetového sedátka můžeme zařadit, že pro jeho pořízení nepotřebujeme žádný zvláštní prostor. Vedle toho nám nabízí také obvykle mnohem více funkcí, než klasický bidet s vodovodní baterií. U toho totiž můžeme využít většinou jen možnost omytí sprchovým proudem. 

Výhody bidetového sedátka oproti bidetu:

  • šetří prostor

  • nabízí obvykle více funkcí 

Na co musíme myslet před nákupem sedátka

Než si ale bidetové sedátko pořídíme, musíme si dobře rozmyslet, jestli to v našem případě má vůbec smysl. Potřebujeme totiž mít v blízkosti bidetu jak přívod vody, tak také elektrickou zásuvku v blízkosti záchodové mísy. Dalším požadavkem, na který nesmíme zapomenout, je typ bidetového sedátka v souvislosti s naší klozetovou mísou. Všechny typy totiž nejsou vzájemně kompatibilní, a proto je dobré se ještě před nákupem informovat u výrobce, který typ bidetového sedátka bude pasovat právě na naši toaletu.

Nezapomeňte, že:

  • potřebujeme přívod vody

  • potřebujeme elektrickou zásuvku blízko klozetu

  • každé bidetové sedátko nemusí být kompatibilní s naší mísou

  • vzhled nikoho neohromí 

Od nejjednodušších až po luxusníbidetove sedatko_1_2

Pokud ale tyto základní podmínky splníme, můžeme bidetové sedátko na klozetovou mísu nainstalovat a užívat si toho, co dokáže. Typů bidetových sedátek existuje celá škála, a to od těch nejzákladnější až po velmi luxusní. Levnější typy jsou většinou vybaveny funkcí základní sprchy z trysky, která je umístěna na plastovém ramínku. K tomu bývají doplněny dotykovým ovládáním z modulu, který je připevněný na straně bidetového sedátka.

Ty nejpropracovanější a nejluxusnější verze bidetových sedátek však mají funkcí mnohem více a i s příslušným klozetem může jejich pořízení vyjít majitele až na 100 tisíc korun.

Samočištění sedátka je důležité

Výbavou prakticky každého bidetového sedátka už dnes bývá součástí výbavy funkční samočištění. To se postará o hygienu trysky i samotného ramínka. Standardem bývá také sušení těchto částí sedátka.

Funkcí bidetového sedátka existuje celá řada

Bidetová sedátka se ale vyrábí v řadě různých provedení od mnoha značek. A s cenou obvykle stoupá také kvalita a množství funkcí, které dané bidetové sedátko nabízí. Ty nejlépe vybavené pak mají třeba samočistící trysku, ramínko, které je vyrobené z nerezu, dále třeba oscilační masážní sprchu nebo tzv. lady sprchu určenou speciálně pro ženy. U té tryska směřuje proud vody více dopředu a zajišťuje tak pohodlné mytí intimních partií.

 bidetove sedatko_2

 

Vyhřívané sedátko i odsávání pachů

Využít můžete také pulzační sprchy, možnosti nastavit intenzitu sprchového proudu nebo teploty vody a dokonce i fénu včetně nastavení jeho parametrů. U dražších modelů bidetových sedátek bývá zaručena také tichost sklápění, vyhřívání sedátka a odsávání pachů. Velmi komfortní může být možnost dálkového ovládání a také funkce paměti. Podobně, jako třeba v autě, si tak můžete nastavit svůj „profil“ a bidetové sedátko si bude pamatovat vaše požadavky pro příště.

Vzhled bidetových sedátek ale většinou není nic moc

Bidetová sedátka mohou být sice velice slušně a funkčně vybavena, ovšem většinou svým způsobem na úkor vzhledu výrobku. Běžně cenově dostupná bidetová sedátka obvykle nebývají ničím příliš designově propracovaným. Pro designové kousky tedy musíme sáhnout spíše mezi výrobky dražších dodavatelů, kdy se dočkáme třeba i stříbrného lemu bidetového sedátka a podobně. U takovýchto dražších bidetových sedátek často ani příliš nejde poznat, že se jedná o dané zařízení, dokud klozet přímo neotevřete.
publikováno: 20. 2. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.