V čem pomůže bytový architekt? Interiér vyřeší efektně i efektivně


6243528143_4bf3402d6d_flickt

Jestli nechcete při zařizování domu spoléhat jen na svůj vlastní vkus a úsudek, pak můžete využít služeb bytového architekta. Ten má vždy přehled o tom, co je momentálně v kurzu, jaké jsou novinky na trhu a jaká existují alternativní či zajímavá řešení. Navíc pohled zvenku často zaznamená detaily, kterých byste si sami ani nevšimli.


 

Bytový architekt není jen rozmar. Když už jste vynaložili finance na samotnou stavbu domu, interiér by neměl být opomenut. Nemusí být kompletně vyroben na míru, postačí, když věci budou plnit svůj účel, pohled na ně potěší a všechno si takříkajíc sedne.

Možná je to i váš případ: víte přesně, co se vám líbí, ale jakmile začnete tvořit a dávat věci dohromady, výsledek se zcela mine představě. I tady se hodí pomocná ruka bytového architekta. Ten musí v první řadě poslouchat a vnímat svého klienta - jeho vkus, potřeby a požadavky jsou směrodatné. S takovými představami pak začíná pracovat. Pokud si někdo potrpí na čisté linie a designové kousky, tak rozhodně neocení pokoj zařízený v některém z historických stylů. Vytvořit vkusný a harmonický domov není jednoduchá záležitost.

Nejen pro luxusní domy

Bytový architekt se nezaměřuje jen na movitou klientelu. Stačí, když se předem domluvíte na maximální částce, jež jste ochotni investovat. Architekt podle toho bude vybírat a výsledné návrhy předloží k další konzultaci. Finanční nároky a spokojenost klienta musí být prvořadá. Peníze, které dáte za takové služby, se vám ale kromě funkčního a praktického interiéru může vrátit i další formou: díky architektovi nebudete pořizovat zbytečnosti, na něž by jen sedal prach.

Fotolia_40516081_XS 

Bytový architekt poradí

Jeho pole působnosti je široké. Očekávat můžete poradní hlas v mnoha oblastech, vždy by měl ale poskytnout: 

  • návrh a vizualizaci interiéru v PC: dopředu už tak budete mít jasnou představu o tom, jaký bude výsledek
  • dispoziční řešení: pomůže co nejlépe využít prostor, nábytek a zařízení vhodně rozmístí
  • volbu barev a materiálů: největší kámen úrazu ve většině bytů. Nevhodná kombinace, netušené novinky v oboru, netradiční řešení – přenechte tyto starosti někomu jinému…
  • výběr nábytku a doplňků
  • bonusem je zabezpečení dodavatelů: i toto může být výhoda v případě, že architekt má nasmlouvané výhodné ceny

Využít služeb bytového architekta můžete i v případě, že nemáte čas sledovat vše potřebné. Cenový rozptyl služeb architekta je značný: u známých jmen dáte za návrh jedné místnosti sumu přesahující až deset tisíc, ti méně známí si své práce cení od tří tisícovek. Dodatečné schůzky vás pak vyjdou asi na šest stovek za hodinu.

publikováno: 29. 10. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.