Vánoční ozdoby: chytře, jednoduše, levně a hlavně sami doma!


vitrína

Dekorování domovů patří k Vánocům stejně tak, jako kapr a bramborový salát na sváteční večeři. Výzdoba se dá používat opakovaně, ovšem každý rok lze přidat něco nového a zajímavého – ideálně, pokud takovou ozdobu vyrobíte sami. Že nejste manuálně zruční a přísloví o šikovných českých ručičkách na vás neplatí? Bez obav – následující návody zvládne každý!
 

Ani u vánoční dekorace není radno nechávat vše na poslední chvíli. Měla by se také sladit,a to nejen barevně, ale hlavně stylově. Podle celkového vzhledu volte také nové dekorace, které by jinak mohly narušit celkovou harmonii. Následující řádky by měly sloužit hlavně jako inspirace.

Výroba originálních vánočních ozdob

Jako základ pro následující výtvory poslouží čiré (klidně jen plastové) koule. Dají se s nimi dělat hotové divy!

  • Dovnitř nalijte vosk na podlahu a důkladně protřepejte tak, aby nezůstal ani kousek prázdný. Následně otvorem vsypte dostatečné množství třpytek (kupříkladu mix barev vytvoří dojem nekonečného vesmíru) a znovu protřepte, až budou všechny prostory zasypány třpytivou vrstvou.
  • Čiré koule můžete také jen z poloviny ponořit do barvy, nechat zaschnout a vnitřní prostor znovu využít pro dekorace. Opatrně dovnitř vtlačte například snítek jmelí, konec větvičky z jehličnanu, lístky (nebo i plody) cesmíny a tak dále...
  • S barvou ve spreji se dá kouzlit na mnoho způsobů, jedním z nich je například vytvoření 3D ozdob. Na průhlednou kouli namalujte barvou na sklo co se vám zlíbí - puntíky, linie, nápisy, grafické motivy... To vše pak přestříkejte barvou a výsledek vás překvapí!
     

ornam

Zdroj

Vánoční výzdoba: V hlavní roli slámky

Brčka neboli slámky má doma nejspíš každý. S jejich pomocí vyrobíte výrazné ozdoby! Stačí jich nabrat přibližně dvacet (sami vyzkoušíte, jaký počet se vám zdá ideální), v polovině je „přiškrtíte" provázkem, až vytvoří hvězdici a konce budou trčet do všech stran. Pak už zbývá vzít jen zlatý nebo stříbrný sprej a celé dílo důkladně nabarvit.

Vánoční obraz

Že nemáte doma barvy a už vůbec vám nebyly naděleny výtvarné schopnosti? Nevadí! Postačí menší vitrína, kterou naplníte vánočními ozdobami. Jejich skladba záleží jen na všem vkusu – mohou být jen v jedné barvě, avšak v jiných odstínech, případně všechny stejné a lišit se může jen ta největší a nejvýraznější. Jediná podmínka je, aby byla zaplněna celá plocha – ozdoby můžete klidně přilepit a po vánocích schovat na další rok. 

Vánoční výzdoba a zábava pro děti v jednomstromek

Aby si i děti přišly na své, je tu jeden jednoduchý tip. Z papíru vytvořte kornout libovolné (idálně však vánoční) barvy tak, aby se dal postavit. Na jeho vrchol umístěte menší mašli jakožto hvězdu. Kolem dokola jej pak lze omotat pletací přízí (ideálně se třpytkami). Mohou se také použít ozdobné kamínky pro ozvláštnění.

Možností je spousta a stačí zapojit fantazii. Právě období před Vánoci, kdy už je ve vzduchu cítit sváteční atmosféra a z venku doléhá nehostinná zima, je tím nejlepším časem pro domácí tvoření!

 Titulní foto: pinterest

publikováno: 9. 12. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.