Věnec na dveře navodí (pod)zimní atmosféru. Inspirujte se!


Věnec na dveře

Zimní období klepe na dveře a s každým dalším dnem je to víc a víc znát. Pohodovou atmosféru si můžete doma navodit nejen různými interiérovými dekoracemi, ale také věncem, který ozdobí vaše vchodové dveře. V posledních letech zájem o věnce na dveře roste a s tím i nespočet různých typů a provedení, které můžeme vidět na každém kroku. Chtěli byste letos i vy ozvláštnit své dveře netradičním věncem? Inspirujte se 6 různými zpracováními, které jsme pro vás připravili.

Věnec na dveře s dozvukem podzimu

Ještě než padne první sněhová vločka, můžete své dveře ozdobit ryze podzimním věncem. Teplých slunečních paprsků letos asi už moc nebude, hřejivým dojmem pak může působit alespoň vstup do vašeho domu. Základ věnce můžete vytvořit z vrbového proutí, které si nastříháte při procházce lesem. Věnec pak můžete dozdobit umělými podzimními dekoracemi, například slunečnicemi nebo listy. Barevné mašle pak vzhled věnce podtrhne. Až poslední dozvuky podzimu dozní, můžete věnec uschovat zase na příští rok. Umělé ozdoby i sušené proutí vám bez problémů vydrží.

Netradiční věnec z listí

Pro výrobu podzimního věnce můžete sáhnout i po méně využívaných přírodních materiálech, například po listí. Věnce na dveře vyrobené z listí u nás nejsou příliš rozšířené, a tak bezpochyby zaujmou široké okolí. Během podzimu září spadané listí všemi barvami, a tak vás věnec potěší krásnými nádechy žluté, červené, hnědé i zelené. Je jen na vás, z jakých dřevin listy použijete a jak je barevně nakombinujete.

Šiškový věnec na dveře se sušeným ovocem

Při procházce parkem nebo lesem narazíte na mnoho přírodních materiálů, které můžete při výrobě dekorativního věnce použít. Svůj účel skvěle splní různé typy šišek rozličných délek i šířek. Z větších podlouhlých šišek vytvořte kruhový tvar (lepte na věncový základ) a dále doplňujte dalšími typy šišek. Věnec pak můžete ozdobit sušeným ovocem, jeřabinami nebo citrusy. K hnědému šiškovému základu věnce se skvěle hodí přírodní dekorace v červené barvě, které patří jak k zimnímu, tak podzimnímu období.

Jednoduchý věnec se základem z jehličí

Vůně jehličnatých stromů naznačuje, že se vánoční období každým dnem přibližuje. Borovice a další jehličnany k zimě rozhodně patří a použít je můžete i pří výrobě věnce na dveře. Z několika ustřižených větviček vytvořte kruhový základ a doplňte jej dalšími dekoracemi, například šiškami, lístky, jeřabinami či zlatými dekoracemi. Věnec v zelené barvě bude vynikat zejména na dveřích v tmavých barvách.

Zelený věnec s dominantními žlutými prvky

Chcete, aby váš věnec na dveřích zaujal na první pohled? Zelený kruhový základ dozdobte výraznými kontrastními prvky, díky kterým opticky vystoupí. K zeleným listům nebo jehličí se skvěle hodí žluté dekorace, ať už v podobě citrusů nebo cibulí. Žádné další ozdoby na věnci už ani nebudou potřeba.

Šiškový věnec s břízovou kůrou

Možností, jakými přírodními dekoracemi a prvky věnec na dveře dozdobit, je nespočet. Na malých i velkých věncích budou skvěle vypadat stočené listy břízové kůry, jejíž bílý vzhled se k zimě skvěle hodí. Před Vánoci pak můžete věnec dozdobit i vánočními baňkami a dalšími dekoracemi, které k svátečnímu období skvěle pasují.

Přečtěte si i další články na téma zimních a podzimních dekorací:

publikováno: 11. 11. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.