Vířivky Jacuzzi i vířivky Whirlpool luxusně zrelaxují svalstvo a osvěží mysl


Vířivky Jacuzzi a vířivky Whirlpool

Je pravdou, že vířivá hydromasážní vana patří do kategorie luxusu, ať už je součástí zahrady, nebo domácího spa. Jenže kdo jednou vyzkouší, už se požitku nechce vzdát. Jak vířivky Jacuzzi, tak vířivky Whirlpool hýčkají tělo tisíci bublinkami příjemnými vodními tryskami. Účinek pocítíte na uvolněných svalech, kloubech a té spoustě energie, kterou v bublinkách načerpáte.


Rozdíl mezi nejrozšířenějšími vířivkami Whirlpool a Jacuzzi není v jejich funkčnosti nijak dramatický. Jednotlivé cenové kategorie v rámci každé značky odlišují funkce, velikost nebo design.

Vířivky Jacuzzi s velkou historií a pověstí

Americká společnost Jacuzzi stojí za první hydromasážní vanou na světě. V roce 1974 se pak relaxační zázrak dostal i do Evropy. Nejdříve si pohodu užívali v Itálii, později se rozšířily i dál. Právě po italských přistěhovalcích, autorech nápadu, nese produkt jméno.

První masáže ve vaně Jacuzzi daly obsluze zabrat, protože systém trysek nebyl integrovaný a správné nasměrování se provádělo manuálně.

Původním impulzem využití hydromasáže byla svalová nemoc, která se rozvinula u jednoho z dětí v Jacuzziho rodině. Léčebné účinky vody proudící pod tlakem byly známy už od počátků lázeňství a koneckonců využívány jsou i v současném lázeňství. O jejich účinnosti je tak zbytečné pochybovat. Zatímco dříve se lidé hydromasáži oddávali proto, že byla příjemná, uvolňovala je a proudy vody je povzbudily, později je začalo zajímat, proč tomu tak je a co to způsobuje. V současnosti je hydroterapie lékařsky uznávanou a ověřenou terapií.

Zamilovat si hydromasážní vanu je jednoduché. Masážní trysky, relaxační perličky a příjemně teplá voda odvedou hned dvojí práci: fyzický i psychický odpočinek. Trpíte na bolesti hlavy? Trápí vás klouby? Chcete dopřát odpočinek namáhaným svalům? Voda dokáže zázraky!

Vířivky Whirlpool jako synonymum hydromasáží

Označení whirlpool se u nás vžilo pro pojmenování van využívaných ve welness a při relaxačních procedurách. SPA vany se tak jako „wirpůlky" staly jednou z nejoblíbenějších součástí v domácím i veřejném wellness.

Koupel s bublinkami a tryskami přinese úlevu po náročném týdnu v práci nebo intenzivním tréninku. Jemné dotyky vody aktivují svaly, které se rychleji zregenerují. Únava a bolest bude prchat společně s mizícími proudy. Koupele s hydromasáží bývají doporučovány jako součást terapie po zranění pohybového aparátu, při artritidě či psychické zátěži. Vedle toho voda stimuluje krevní oběh a činnost srdce.

Intenzivní vodní masáže

Propojení teplé vody a vzduchové masáže se pro péči o tělo využívá už po staletí. Harmonizace těla se pak odráží i v psychické pohodě. Většinou se nevyužívá jako hlavní léčebná metoda, ale v kombinaci s dalšími procedurami.

Problémy s pohybovým aparátem čekají v průběhu života na každého. Namožené a napjaté svaly se uvolní pod vlivem jemnách proudů vody. Zkuste si to představit třeba na krční páteři, která patří mezi nejproblematičtější partie. Teplá voda nejprve prohřeje svalstvo a jemné bublinky jej povrchově uvolní. Správně nasměrovaný silnější proud vody nakonec stimuluje bolestivou oblast a dojde ke kýženému cíli: uvolnění.

Označení whirpool se u nás vžilo pro pojmenování van využívaných ve welness a při relaxačních procedurách. SPA vany se tak jako „wirpůlkyHydroterapii využívá medicína při chorobách kardiovaskulárního systému nebo dýchacích cest.

Další trendové možnosti pro odpočinkovou koupel kromě klasických vířivek

Koupací sud: pokud máte saunu, neměl by chybět ani koupací sud. Slouží místo ochlazovacího bazénu a nabízí prostor pro posazení. Nemusí se využívat jen po saunování, ale třeba i k rychlému letnímu osvěžení.
Hot tube: přidáte-li ke koupacímu sudu kamna, vznikne hot tube. Voda se vyhřívá až na lázeňských 40°C. Od koupacího sudu se liší i pevnou vložkou, většinou plastovou.

Rozdíl mezi Whirlpool a Jacuzzi? Minimální.

Jacuzzi i Whirlpool jsou chápány jako výrazy obecně označující vanu, která je vybavena masážním zařízením, schopností perličkové koupele, víření nebo ohřevu vody. V případě Jacuzzi se jedná spíše o mobilní nádobu umísťovanou do venkovního prostředí. Whirlpool bývá usazena pevně, bez možnosti častějších přesunů.
Obě vany poskytují komfortní pobyt a jemnou masáž. Princip jejich fungování je stejný a odlišuje je hlavně design a výrobce.

Americká společnost Jacuzzi stojí za první hydromasážní vanou na světě. V roce 1974 se pak relaxační zázrak dostal i do Evropy.

Vany Jacuzzi i Whirlpool patří v domácích podmínkách spíše do kategorie luxusu a nejsou tak dostupné pro každého. Finančně o něco snesitelnější možností jsou hydromasážní systémy, které se instalují do jakékoliv běžné vany, ale jejich účinek je spíše jen relaxační.

Levné hydromasážní vany neexistují

Za luxus se platí, a tak se cena Whirpool a Jacuzzi se šplhá přes dvě stě tisíc korun v základní podobě. Na trhu se ale už objevily levnější druhy hydromasážních van. Ne vždy se ale jedná o skutečnou masáž, ale jen o perličkovou koupel. I to mnohdy ale stačí k odpočinku, ale pozor na cenově nadsazené modely.
Záleží samozřejmě na velikosti (určuje ji jednak velikost, jednak i počet míst - kapacita) a množství funkcí.
Nejlebnější alternativu proředstavují hydromasážní systémy, které se dají vložit do jakékoliv vany. Každá koupelna se tak může chlubit alespoň perličkovou koupelí.

Zamilovat si hydromasážní vanu je jednoduché. Masážní trysky, relaxační perličky a příjemně teplá voda odvedou hned dvojí práci: fyzický i psychický odpočinek. Trpíte na bolesti hlavy? Trápí vás klouby? Chcete dopřát odpočinek namáhaným svalům? Voda dokáže zázraky!

Tip na kvalitní vybavení koupelny

Hledáte-li kvalitní a spolehlivou sanitární techniku pro svou kouplenu, WC, nebo i jiné části domu, spolehnout se můžete například na českého výrobce produktů, jako jsou podlahové vpusti, WC tlačítka, sifony nebo odtokové žlaby - břeclavskou společnost Alcaplast.

publikováno: 14. 7. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.