Vlastnosti akustické pěny a akustických panelů


odhlučnění bytu v paneláku3

Mezi nejúčinnější izolační materiály, které s využívají pro odhlučnění domů a bytů, patří akustické pěny a akustické panely. Jsou vyráběné právě za účelem odhlučnění, a tak si poradí s hlukem o různých frekvencích. Z hlediska akustické izolace jsou mnohem lepší než běžné minerální vaty či jiné typy izolací. Pojďme se blíže zaměřit na to, jaké vlastnosti akustické pěny a akustické panely mají.

DÁLE NA TÉMA: JAK ODHLUČNIT BYT V PANELÁKU

Akustická pěna zlepší prostorovou akustiku

Pro zlepšení akustiky v místnostech se velmi často používají speciální akustické pěny. Ty odhlučňují jen částečně, jejich hlavní význam spočívá ve zlepšení prostorové akustiky. Proto se akustické pěny používají především v bytech s velkými místnostmi, ale také ve zkušebnách, nahrávacích studiích či hudebních sálech.

Po instalaci akustické pěny bude zvuk čistější a čitelnější, některé frekvence se zvýrazní a komunikace bude srozumitelnější. Pro odhlučnění jsou však lepší variantou speciální akustické desky, které jsou těžké a lisované.

Při práci s akustickými deskami se neušpiníte

Díky moderním technologickým postupům jsou akustické desky vyráběné tak, aby byl izolační materiál maximálně zhutněný, nešpinil a pevně držel při sobě. Při montáži speciálních akustických desek se nezašpiníte a montáž zvládnete čistě. Akustické desky se navíc dají i nařezat na požadované rozměry, a to pomocí obyčejného zalamovacího nože. Při manipulaci a řezání izolačních desek uděláte méně nepořádku než při opracovávání polystyrenových desek.

Akustické desky se montují lepením

Výhoda akustických desek spočívá i v jejich snadné montáži. Desky nejsou nejlehčí, i tak se montují použitím kvalitní nízkoexpanzní lepicí pěny, která zajistí pevné ukotvení na stabilním podkladu. Akustické desky můžete lepit na obvodové stěny, ale také na stropy. Využijete je i při izolaci podlah.

Při nákupu izolačního materiálu myslete na to, že akustická pěna je určena pro zlepšení akustických vlastností, prostor však odhluční jen částečně. Abyste dosáhli kvalitního odhlučnění, dejte přednost těžším lisovaným akustickým deskám, se kterými se snadno pracuje a jejichž montáž zvládnete během několika hodin.

Přečtěte si i další související články:

publikováno: 18. 7. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.