Vrzající postel opravíte během chvilky, vystačíte si i s obyčejným mýdlem


54391158_e2eae9f7bf

Kvalitní a celkově vyhovující postel je základem vydatného odpočinku, bez kterého si snad ani nelze představit život. Začne-li však po delším či kratším čase užívání vrzat, pak se každý pohyb na ní stane rušivý a nežádoucí. Naštěstí je možné poměrně jednoduše tento problém vyřešit. V dnešním článku vám poradíme, jak na to.

Vrzající postel rozhodně není nic příjemného. Stačí se jednou nebo dvakrát převalit a typický zvuk vás vzbudí. Ať už je příčinou vzniku stáří nebo pouze přílišné namáhání materiálu, řešení je možná jednodušší než si myslíte. Na druhé straně je ovšem možné, že vrzání způsobuje vada, kterou jste při koupi neviděli, případně je postel tak nekvalitní, že se po nějaké době již napůl zničila.

Musíte odhalit příčinu vrzání

Abyste mohli proti nepříjemnému zvuku postele zakročit, musíte odhalit, proč a v jakých místech vzniká. Udělejte si v místnosti vyhovující podmínky, tedy naprosté ticho, a hýbejte postelí. Rozpoznáte tak, odkud zvuk vychází. Zdá-li se vám, že se jedná o více míst, označte si je tužkou nebo kouskem samolepky.

54391290_3359ea6f63

Jak opravit vrzající postel rychle a levně?

Rychlou opravu styčných ploch, které vyluzují nepříjemný zvuk, můžete realizovat s pomocí obyčejného mýdla. Tím dané plochy či spoje potřete, aby po sobě začaly klouzat a netřely se o sebe. Pravdou ale je, že řešení je to pouze dočasné a pokud ho budete chtít zachovat, budete muset postup neustále opakovat. Na obdobném principu zafunguje i obložení ploch nebo dalších spojovacích prvků měkčenou či textilní samolepicí páskou (případně kobercovou) či molitanem. Jestliže je zvuk způsoben nepatrnými posuvy postele po podlaze, opatřete nohy lepicími textilními podložkami, což je nepatrná investice v řádech desítek korun.

Pamatujte ovšem na to, že potlačením zvukových projevů se primární příčina vzniku neodstraní. Pokud postel vrže, je v konstrukci něco špatně. Zkontrolujte a dotáhněte spoje, sklepejte jednotlivá prkna a příčky. Pokud máte rošt s textilními výztuhami, osvědčilo se obrátit ho tak, aby právě tyto oblasti doléhaly na rám.

Fotolia_29711622_XS

Pokud ani po těchto opatřeních vrzání nezmizí, nabízí se víceméně tři další možnosti. Buď se naučíte vrzání a skřípání ignorovat, nebo postel dáte opravit odborníkovi. Jedná-li se o nedávno koupenou postel, pak ji reklamujte. Postel může být špatně zkonstruována, a tak žádné domácí opravy problém vrzání nikdy nevyřeší.

Vrzající postel neruší pouze obyvatele dané domácnosti, zvláště v panelákových domech může být důvodem mnoha nepříjemných sousedských sporů. I proto byste tento problém neměli jen tak přehlížet. Částečně se mu můžete vyvarovat pravidelnou kontrolou, zda nedošlo k uvolnění šroubků nebo dalších spojů. Vyplatí se také investovat do postele od ověřeného výrobce. Vždy pak pamatujte na to, že „výběr postele si žádá nekompromisní přístup“. 

publikováno: 3. 5. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.