Výběr brusného kotouče pro broušení podlahy


broušení betonu

Základem úspěšného broušení betonové podlahy je výběr správného brusného kotouče. Pokud si pořídíte sanační brusku nebo frézku na beton, výběr brusného kotouče rozhodně nepodceňujte. Na trhu narazíte na různé druhy kotoučů, které se hodí pro broušení různých povrchů. Beton patří mezi tvrdé povrchy, které vyžadují použití kvalitních kotoučů. Pojďme se společně podívat na to, jaké kotouče jsou pro broušení betonu se sanační bruskou nejvhodnější.

DÁLE NA TÉMA: BROUŠENÍ BETONOVÉ PODLAHY

Používejte diamantové kotouče

Za účelem broušení betonu se používají speciální hrncové diamantové kotouče. Jen ty dokážou vybrousit i tvrdý vyzrálý beton. Jsou vyrobeny tak, aby odolaly dlouhodobému zatížení. Beton pak dokonale vybrousí i bez působení tlaku na brusku, přítlak bude minimální a podlaha se zbrousí vlastní vahou brusky.

Výběr kotouče podle průměru

Hrncový kotouč musíte pořizovat s ohledem na typ sanační brusky. Zjistěte si, pro jaké průměry kotoučů je vaše bruska určená. Na trhu narazíte obvykle na kotouče o průměru 125 mm a 150 mm. Používejte jen takové kotouče, které jsou kompatibilní s vaším typem brusky.

Bruska a nářadí

Diamantové kotouče – rozdělení podle broušeného materiálu

I hrncové diamantové kotouče se dále rozdělují podle typu broušeného materiálu, ale také podle způsobu broušení. Některé kotouče jsou vhodné na vyzrálý beton, jiné na abrazivní beton či na kámen, existují i univerzální brusné kotouče vhodné na různé typy tvrdých povrchů. Diamantové kotouče se dále dělí na typy pro standardní broušení a na finální jemné zabroušení do hladka. Kotouče se totiž liší počtem a způsobem rozložení diamantových segmentů, které jsou na kotouči umístění.

Při správném výběru brusky i kotouče vám půjde práce snadno od ruky a broušení betonové podlahy zvládnete během jednoho odpoledne. Přečtěte si i další články z rubriky Domácí dílna, které jsme pro vás v minulosti připravili:

publikováno: 19. 3. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.