Vybíráme domácí tiskárnu pro tisk dokumentů i fotografií


tiskárna3

Tiskárna je skvělým pomocníkem do každé domácnosti. Pokud si občas potřebujete vytisknout nějaké dokumenty, formuláře, fotografie či jiné materiály, jistě ji oceníte i vy. Domácí tiskárny jsou dostupné za cenu už od cca tisíc korun. Dražší modely jsou pak vybaveny i řadou dalších doplňujících funkcí. Pro domácnosti se hodí inkoustové i laserové tiskárny. Pojďme se blíže podívat na to, jak vybrat domácí tiskárnu pro tisk dokumentů i fotek.

Multifunkční zařízení vynikají svou univerzálností

Pokud zvažujete pořízení nové tiskárny, popřemýšlejte, stačí-li vám opravdu jen samotná tiskárna, nebo bude-li lepší volbou multifunkční zařízení. I když jsou multifunkční tiskárny trochu dražší než ty jednoúčelové, zvládnete s nimi nejen tisknout, ale také skenovat a kopírovat. Multifunkční tiskárny se vyrábí jak v provedení inkoustového, tak laserového tisku.

Domácí tiskárna pro tisk dokumentů i fotografií

Jak často a v jakých objemech máte v plánu tisknout? Od toho by se totiž měl odvíjet výběr konkrétního modelu. U každého typu tiskárny najdete parametr doporučeného objemu tisku za jeden měsíc. Tuto hodnotu byste neměli překračovat, abyste zbytečně nesnižovali životnost tiskárny. Nejlevnější tiskárny jsou zkonstruované pro tisk v objemu stovek listů za měsíc, jiné si bez problémů poradí i s tiskem o objemu v řádu tisíců stran.

Domácí tiskárnu využijete pro tisk jakýchkoliv dokumentů, ale třeba i fotografií z dovolené. V takovém případě budete potřebovat kvalitní barevnou tiskárnu, ideálně inkoustovou, která zvládne tisk fotografií ve vysoké kvalitě. Laserové tiskárny jsou dobré pro rychlý tisk dokumentů, pro tisk fotografií se však příliš nehodí.

Možnosti připojení tiskárny

Z hlediska rychlosti tisku a kvality tiskových výstupů jsou v podstatě všechny cenově dostupné tiskárny dostatečné pro běžné použití v domácnosti. Při výběru tiskárny se ale zaměřte také na to, jakým způsobem ji lze připojit k počítači a k dalším zařízením. Kromě nejběžnějšího kabelového připojení jsou totiž moderní tiskárny vybaveny i funkcí bezdrátového tisku.

Tiskárny s Wi-Fi bezdrátovými moduly umožňují tisk na vzdálenost několika metrů bez nutnosti připojení pomocí kabelu. U takových tiskáren budete velmi snadno tisknout nejen z vašeho počítače a notebooku, ale třeba i z tabletu či mobilního telefonu. Tisk zahájíte na jedno kliknutí a vytisknete si třeba dokument, který vám na mobil poslal váš blízký.

Funkce, rychlost tisku, kvalita – to vše jsou důležité parametry, které se při výběru nové tiskárny do domácnosti musí zohlednit. Nejprve se však musíte rozhodnout, která technologie tisku je pro vás ideální. Dát přednost inkoustu, nebo laserovému tisku? Na to se zaměříme v pokračování článku.

POKRAČOVÁNÍ TÉMATU:

SROVNÁNÍ INKOUSTOVÝCH A LASEROVÝCH TISKÁREN

Přečtěte si i další články o domácích spotřebičích a elektronice:

publikováno: 11. 7. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.