Vysavač na psí chlupy nezaručí čistotu, se srstí je to nerovný souboj


Fotolia_62067627_XS

Domácí mazlíček umí potěšit denodenně, co je však také na denním programu, to je úklid. Zvlášť, poikud s vámi sdílí některé místnosti. Nezáleží na tom, zda se jedná o kočku, psa, z nichž v jistém období doslova střílí chlupy na všechny světové strany, nebo o křečka, který dokáže opravdu šikovně vyházet piliny. Pravdou ale je, že ani peří z andulky nebude rozčilovat tak, jak všudypřítomné chlupy.

 

Jejich úklid připomíná boj s větrnými mlýny. Jakmile vytřete podlahu, stačí jen nepatrný závan větru a objeví se jich nový příděl. Ani ta nejpečlivější hospodyňka je nedokáže zcela odstranit ze sedačky. V třeba v autě je boj s nimi předem prohraný!

Na chlupy z psa nebo kočky vyzrát nelze

Už před pořízením domácího mazlíčka je nutné počítat s tím, že nějaký nepořádek z něj bude vždy. Zvláště v případě těch, kteří mají srst. Línání ke zvířatům jednoduše patří, co je však horší, pak je to celoroční příděl chlupů, jemuž nezabráníte ani pravidelným pečlivým vyčesáváním a koupáním. Nepomáhají ani modernější metody vysávání mazlíčků, kdy jsou chlupy pomocí vysavače nasávány přímo ze zvířete.

Základní rada tedy zní: obrňte se trpělivostí

Kromě ní se hodí i smetáček s lopatkou, díky němuž se nebude srst zbytečně objevovat ve vysavači nebo na hadru. Účinným trikem k nezaplacení je využití lepivých ploch: ať už rovnou válečků se speciální povrchovou úpravou, jenž stačí opláchnout pod tekoucí vodou, nebo doma vyrobených „jednorázovek." To stačí malířský váleček oblepit izolepou, která se dá po úklidu strhnout a následně se může použít znovu. Při výběru vysavače pak vyberte takový, který má rotační hlavici, jenž srts sbírá o něco účiněji.

Jaké vychytávky lze pořídit?
  • v autě vozte deku, která je buď rovnou speciálně přizpůsobená, nebo si sami vyrobte přehoz s pevnými poutky
  • na sedačky se dá sehnat speciální rukavice, která odstraňuje i nejjemnější chloupky
  • existuje i mimořádně savý ručník, který ze srsti psa dostane po venčení spoustu nečistot a hlavně vlhkost

Vysavač na psí chlupy? Pomůže i nástavec

Neštěstím jsou koberce a mnohdy se vše vyřeší spíše tak, že se vyhodí právě ty, než peníze za vysavač. Ten by měl být hodně výkoný. Ne vždy je ale třeba pořizovat rovnou nový, který je určený speciálně do domácností s mazlíčky. Situaci může zachránit speciální nástavec, který nejdříve oddělí srst z koberce a poté vsaje.

Oblíbenou pomůckou se stal i kartáč, který se dá napojit na sací trubici a srst rovnou při kartáčování nasává do útrob vysavače. Porblémem však může být fakt, že většina psů se zvuku vysavače bojí. Kdo jej však bude připravovat už od štěněcího věku, nebude mít v pozdějším životě problémy.

S chlupy psa a kočky je potřeba naučit se žít, protože žádný spolehlivý způsob jejich stoprocentního odstranění neexistuje. Vždy se po chvilce objeví zas a znovu a neustálý úklid také není možný. Jednoduše k nim patří a musíme je mít rádi i v období línání srsti, kdy jejich množství bývá opravu závratné.

publikováno: 3. 4. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.