Využijte terasu také v zimě! Vířivá vana nebo koupací sud poslouží i v mrazech


vířivka

Velká terasa s sebou přináší jen výhody. Velký prostor pro posezení, gril a třeba i dětský koutek jsou samozřejmostí, místo se však dá využít také pro relaxační zónu s možností koupání. Nemusí se jednat rovnou o bazén, jehož konstrukce na spoustě teras není možná, lze využít jiné způsoby. Mnohdy i zajímavější a stylovější.
 

Možnost koupání na terase má jen výhody – mnohem větší soukromí, vodu vždy na dohled a komfort spojený se snadným přístupem do domu. Jistým omezením je nosnost terasy a omezený prostor, který neumožňuje rozměrnější nádoby.

Venkovní vířivá vana

Teplá voda v kombinaci s masážními proudy dokáže zázraky, však to už také věděli naši předkové. Už tehdy využívali blahodárných účinků vody na naše tělo, hlavně pohybový aparát, kde působila na svaly, klouby a šlachy. Vlastní topení a filtrace dělá z vířivky jedinečnou záležitost vhodnou kamkoliv. Největší výhodou je nezávislot na počasí (oproti bazénu) – koupele si lze užívat v létě i v zimě, ve dne či v noci.

Není třeba pevná instalace a vana se tak dá libovolně přemísťovat, a to nejen v rámci terasy, ale třeba mezi vnitřním a venkovním prostředím.
Zpravidla není potřeba ani pevný přívod vody a nádobu napustíte třeba jen obyčejnou zahradní hadicí. Směrodatným údajem tak zůstává celková váha napuštěné vany a nosnost terasy.
Pořízení venkovní vířivé veny spadá do kategorie nákladnějších – ty nejmenší základní modely se dají sehnat od 70 tisíc korun, opravdu kvalitní, s mnoha funkcemi a propracovaným systémem trysek pak vyjdou minimálně na 100 tisíc korun.

sud 

Hot tub aneb koupací sud

Koupací sudy jsou vhodné do jakéhokoliv prostředí – lze je mít na terase ve městě i na plácku před chalupou. Tam by jich ovšem byla trochu škoda, protože patří mezi oblíbené designové doplňky a jedinečné relaxační zařízení. A využívat jej pouze o víkendu by byla velká škoda.

Hot tub je o něco jednodušší, než vířivka, avšak to nejdůležitější – ohřev vody – zvládá také.
V závislosti na velikosti stoupá i cena, kterou ovlivňuje i konstrukce (zda je vnitřní část dřevěná či nerezová). Celkově se pak pohybuje od 55 tisíc.

Využijte terasu naplno a nenechávejte ji v klidu ani v zimě! Obojí se dá využívat i v mrazech a právě s rozdílem teplot se taková koupel stává zážitkem. Vířivky i koupací sudy jsou velmi příjemným rozmarem!

 

publikováno: 15. 2. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.